Mokrá izolace

Zdravím na fórum, při kontrole půdy jsem objevil vysráženou vodu na spodní straně střešní folie a ve vatě pod ní. Jev se vyskytuje v severní a východní části půdy (viz obrázek) a to vždy ve špičce vazníků tj. zhruba v místě nad věncem. Věnec je vyšalovaný 30*20cm – z venkovní strany odizolovaný 20cm fasádním EPS, který je vytažený 40cm nad věnec, z vnitřní strany je věnec zasypaný min. izolací. Izolace je mokrá do hloubky asi 3-4cm - níže již sucho a teplo – epicentrum je vždy na vazníku (nad věncem) Napadá vás příčina? Stav se rychle zhoršuje a zima teprve začíná 😞 Proč je voda nejvíce vysrážená kolem vazníků? Objednal jsem odvětrávací vsuvky mezi spoje pásů střešní folie ale nevím jestli to bude stačit… Dům je letošní (srpen – stříkané omítky, září lití podlahy, září-říjen venkovní fasáda, listopad montáž SDK podhledu parozábrany ) Střecha – sklon 24°, betonová taška, jednoduchá obdélníková valba viz foto, 5m hřeben, 26 odvětrávacích tašek Strop : OSB s airstop páskami (na vaznících), směrem dolů 20 cm instalační mezera pro VZT, podhled SDK s parozábranou
Odpovědět
@david37 Začal bych měřením teplot nějakým infra zařízením.
Odpovědět
to jsem udělal , rozdíly max 2-3 stupně, což si myslím, není extra velký tep. most.. může pomoct blower door test vyloučit špatně nainstalovanou parozábranu ? Ta není těsně pod OSB ale až na SDK rastru...
Odpovědět
@david37 2-3 °C oproti ostatním částem (jižní a západní strana)? Ještě jaké jsou absolutní hodnoty, i ty 3 °C mohou mít vliv na rosný bod.
Odpovědět
@travas Obvykle je to problém špatně udělané parozábrany. Moc se v tom Vašem nákresu nevyznám. Pokud máte perozábranu mezi SDK a roštem, tak je provrtaná jako cedník. Z toho plyne několik otázek Dávala se na rošty vrutotěsná páska ? Jak je parozábrana přilepená/utěsněná kolem obvodových zdí ? Co rozvody elektřinu a případné bodovky, nejsou tam díry do parozábrany ? Podstatně bezpečnější je řešení, kdy je mezi parozábranou a SDK instalační mezera.
Odpovědět
@zubr487 Chybně adresovaná otázka.
Odpovědět
@travas Pravda, omlouvám se. Přehlédl jsem, že tazatel je @david37
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?