Postup zateplení částečně pochozí půdy

Zdravím, chystám se zateplit pochozí strop novostavby. Strop je tvořen z miaka, armatury a 6cm betonu. V projektu je napsáno použití parozábrany Jutafol + EPS 100 130mm ve dvou vrstvách (260mm) a na to záklop OSB 1,5 P+D. Můj dotaz zní jak správně použít tu parozábranu, aby nedocházelo ke kondenzaci apod.? 1) Stačí ji rovnou položit na ten beton v jedné vrstvě a přelepit přesahy (10cm) hliníkovou páskou? 2) Kde má být parozábrana ukončena? Stačí pouze na ploše betonu nebo má jít i na zdivo, krovy do výšky (260mm) izolace, aby vytvořila takovou misku? Případně čím ji na to zdivo, krovy, přilepit? 3) Jelikož slouží půda pouze jako "sklad" není nutné dávat OSB po celé ploše půdy (160m2)? Skladovací prostor je prozatím jen kousek (40m2). Můžu nechat zbytek plochy pouze EPS bez záklopu, když se tam nebude chodit? Stačilo by jen překrýt např. PE fólií? 4) Je k tomuto účelu vhodná parozábrana např. https://www.izomat.cz/strecha/folie-a... Díky všem
Odpovědět
Udělal bych tzv. bazének. Vytáhnul bych parotěsku po obvodu nad úroveň izolace, lepit to lze lepidlem na parozábrany (zelené od Den Bravenu, stačí jen ve vrchní části po celém obvodu). Jde o to, aby se vlhkost nedostávala do izolace, což skrze to zdivo, které je po obvodu, může (záleží na skladbě pod ním). Záklop OSB tam je podle mého názoru jen kvůli pochozí vrstvě. Sama OSB působí "parotěsně", bacha na to. V případě, že by nebyla důsledně udělána parotěska, tak se vlhkost může vysrážet na spodní část OSB. Sám mám EPS na půdě nezakryté, chodím stále po něm, což není úplně dobré, pokud desky desedí napevno. Pokud budu dělat záklop, tak spíš fošnami s mezerami mezi sebou než OSB jako celek. Desky bych dnes na půdě lepil, nejen pokládal.
Odpovědět
@lukoid chtěl bych se zeptat jak mám uchytit (přilepit tmelem) tu parozábranu k tomu trámu? Trám je myslím 16x16cm. Jen těch 16cm nebo jak to udělat? Na zdivo ju vytáhnu na 35cm. Díky
Odpovědět
ještě to foto...
Odpovědět
@quartz Moc nevím, jak do těchto míst má přijít 26 cm izolace - kolem té krovke to bude slabší. Co se parotěsky týče, podle mě měla být už pod těmi trámy. Dle řezu je to dost kritické místo. Opět bych se, být vámi, obrátil na projektanta a tento detail s ním řešil. Papír snese vše, ale ať vám konkrétně řekne, jak to v praxi realizovat.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?