Ytong 450mm zateplit? kolik?

Profilova fotka
Ahoj, nyní už máme obvodové zdi, střechu, okna ve výrobě.. dům máme z ytong lambda 450, v projektu máme nezatepleny.. ale furt mě hloda otázka, zda radši zateplit - spis kvůli oknum atd.. případně kolik polyse stačí, díky moc Budu rada i za zkušenosti nezateplenych budov..
Odpovědět
@teresh07 to je podobná otázka jako zde https://old.modrastrecha.cz/forum/zat... a je i stejná odpověď. To jste si měli rozmyslet před začátkem stavby. Nyní je to problematické. Buď musíte použít silnou vrstvu zateplení (to s takto silným zdivem není ideální) nebo vysoce paropropustné zateplení (minerál).
Odpovědět
@teresh07 V projektu vám něco navrhl autorizovaný inženýr...vy si myslíte, že se třeba spletl nebo dokonce zapomněl na zateplení? 🙂 No a že vás konkrétně hlodá otázka....no co na to říci 😒
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc tak ono co si budeme nalhavat na dost věci člověk změní názor až když si pozjistuje informace.. nebo se k němu dostanou.. v projektu máme 450 bez zateplení nic vic.. bylo mi to tak doporučeno.. ale zkratka člověk se k něčemu dostane až později.. takže nepotrebuju poslouchat jak jsem hloupá ze jsem si to nerozmyslela včas.. šla jsem si pro radu.. děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 tam se řeší heluz 40, to jsou cihly na jiné bázi ne?
Odpovědět
Já bych osobně nezateploval, není proč. Kolem ostění dát 3 cm polystyren, to je celé. Zateplovat opravdu za mne zbytečné...
Odpovědět
@teresh07 Ale ono zkrátka nestačí si jen někde něco přečíst. Zkrátka věřte někomu kdo má vzdělání, praxi a razítko ne? Každopádně zateplit můžete tak jako tak, ale smysl to nedává 😄
Odpovědět
@teresh07 Je to pořád stejný princip. Buď tenké nosné stěny a silné zateplení. Výhodou je obvykle výrazně levnější zdivo a eliminace tepelných mostů. Nebo jednovrstvé zdivo. Výhodou může být rychlejší stavba. Nevýhodou vyšší cena a riziko tepelných mostů. Bohužel, zedníci často neznají požadavky výrobce, nebo si prostě práci zjednodušují. Výsledkem je vznik tepelných mostů. To se v případě sendvičového zdiva nemůže stát. Je to blbu vzdorné. Pokud budete chtít silné zdivo dodatečně zateplit, hrozí riziko, že se posune rosný bod do zdiva. Výsledkem je zvyšování vlhkosti zdiva, tím zhoršování tepelné izolace a vznik plísní. To platí pro všechny stavební materiály. Ve Vašem případě je to o to horší, že již nyní máte 45cm silné zdivo. Prostě ve Vašem případě bych nezateploval
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc to jsem přesně ale chtěla slyšet, proto se na to ptám ☺️
Odpovědět
Mám postaveno z Ytongu 450mm a ani jsem o zateplení tepelněizolační tvárnice, která se již dále nezatepluje, neuvažoval. Navíc když jsem byl tehdá na nějakém stavebním veletrhu, tak jsem se o tom bavil přímo se zástupci Ytongu a je to tak jak říkají výše. Navíc dodatečným zateplením s rizikem rosného bodu ve zdi nedocílíš takové úspory, aby se ti tato investice někdy vrátila, nebo na uspořených účtech za tepelnou energii "zaplatila" ... Také jsem si během stavby kladl otázku, zda-li jsem neměl raději zvolit tenkou zeď a zateplit. Měl jsem obavy, že to nebude tak, jak říká Ytong z hlediska té slibované tepelné vlastnosti, ale nyní, co již druhým rokem jedu doma topení pouze na elektrokotel do podlahy v bungalovu 120m2 jsem se spotřebou energie nad míru spokojen a dá se říci, že předčí mé očekávání 😄. Takže za mě rada: Jestli jste investovali více peněz do těchto nízkoenergetických tepelněizolačních cihel, tak nad další investicí zateplením bych neuvažoval... A možná tě také napadne tuto tepelněizolační vlastnost cihel 450mm trošku vylepšít tepelněizolační omítkou od Ytongu... O tom ti také řeknu to, že je to další zbytečná investice navíc...
Odpovědět
Profilova fotka
@hamikaw děkuji, ty omítky jsem vymazala úplně, mám firmu co mi udělá omítky atrojovou technikou a ven ještě nevíme.. každopádně děkuji asi tohle jsem přesně potreboavala slyšet.. Jinak my máme tepelné čerpadlo a elektro do podlahovky
Odpovědět
@teresh07 Takže topíte čím. TČ do teplovodní podlahovky ? Pokud ano, tak se zateplení nevyplatí. Jedině pokud je to zmršené a jsou tam tepelné mosty.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 elektrika TČ do teplovodni podlahovky Budeme teprve dělat jen zjišťuji info dopredu
Odpovědět
Článek se načítá
Tak určitě stavíte z Ytong Lambda 450 - tedy z tvárnic se zlepšenými tepelně izolačními vlastnostmi. Tento druh tvárnic se nezatepluje, pokud by jste přesto měli potřebu tak jedině nějaký moderní zateplovací materiál, určitě ne polystyren.
Odpovědět
@teresh07 Měli byste mít výpočet od projektanta, kolik a jak moc zateplení stačí....abyste získali energetický štítek a neprotopili majlant.
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt ano ten máme, a vychází nám B na té vyšší hranici
Odpovědět
@teresh07 No a vychází vám nízkoenergetický dům?
Odpovědět
Profilova fotka
@teresh07 proto stavíme z YQ 550 😉. Osobně bych to nezateploval když je to tepelneizolacni material. A když ano tak ne polystyrenem ale multiporem.
Odpovědět
Profilova fotka
@jarin1 multiporu mám taky dost 😂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?