Ytong - zateplení dif. otevřené

Dobrý den, zkoušela jsem pročíst diskuze, ale trochu se v tom ztrácím, tak bych raději měla odpovědi na jednom místě. Aktuálně řešíme projekt domu, stavět chceme z Ytongu, zateplovat chceme. Může někdo poradit, jak se změní cena, pokud se použije Ytong nejspíše 375+EPS (15-20cm) a kdyby se použilo difúzně otevřené zateplení Baumit open nebo Multipor? Jaká šíře zateplení je pak dostatečná - 10-12,5cm? Jde mi pak o celkovou cenu fasády, kdy v druhém případě používají i dif.otevřené omítky, speciální lepidla, hmoždinky. Vatu spíše nechceme. Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@jowana Co jsme dostali nabídku od xelly tak pan říkal že když daji stavebniny slevu na multiporu tak to vychází skoro na stejně peníze jako z eps. Ale nepočítal jsem to jelikož máme navrženo bez zateplení YQ Lambda 550mm.
Odpovědět
@jowana mohu se zeptat co Vám to přinese ? Doufám, že jste si nenechali nakecat nějaké nesmysly na téma dýchání domu ? Nebylo by vhodnější použít šedý EPS ? Jednak má vyšší paropropustnost proti klasickému EPS a také má vyšší izolační odpor proti Multiporu. Za méně peněz dostanete lepší parametry. Z hlediska tepelné vodivosti má: EPS bílý 0.036 W/mK EPS šedý 0.030 W/mK Multipor 0.045 W/mK Větší hodnota je horší, neboli Multipor má min 1.25x horší tepelný odpor. Vy uvádíte izolaci v případě EPS 15 až 20 cm. Pro stejný rozsah izolačního odporu musíte použít 19 až 25 cm Multiporu. Já mám pocit, že jste si spletli vodivost s odporem. Větší číslo vodivosti dává menší tepelný odpor.
Odpovědět
@zubr487 díky. Nad šedým EPS uvažujeme, jsem zapomněla připsat..Ano, trochu jsme si říkali, že pokud je možnost dýchání zdiva, jestli nezvolit i vhodnější zateplení. Jakou paropropustnost má tedy šedý EPS? Nejspíše dáme Ytong a zmíněný šedý EPS.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?