Zateplení šikmé střechy vatou ISOVER UNI

Zdravím, Mám sedlovou střechou. Chci zateplovat šikmou střechu vatou ISOVER UNI v deskách. V tloušťce 400 mm. V deskách proto, protože jsem střechu nepobíjel deskama. A doporučil mi to hlavní technik z Doerkenu. Mezi krokve 160 mm, pod krokve 160 mm a pod parozábranu 80 mm. Jakou skladbu a tloušťku zateplení máte v novostavbě? Bavme se o pouze o vatě, pěnu nechci. Zajímá mě to pro srovnání... Uvažuju, že bych ještě izolaci přidal. Chystám se zateplovat v lednu.
Odpovědět
Zdravím, 100mm ISOVER UNI v deskách mezi krokve a ISOVER UNIROL profi 200mm pod krokve, pultová střecha sklon do 5°.
Odpovědět
Novostavba to už není... Je to 15 let od zateplení a máme v stropě pod střechou 140 mm cca mezi krokve a pak 5cm přes krokve a na tom parozábrana
Odpovědět
@kopca89 Zdravím, Jedná se o novostavbu? Jste spokojen? Nebo kdyby jste to dělal znovu, dáte více izolace. Děkuju
Odpovědět
Zdravím, také budeme zateplovat podkrovi v novostavbe a a celkem 340mm. Myslim ze je to dostatecna tlouska. Takze 400mm uz je myslim opravdu nadstandartni zatepleni. Nemel bych strach🙂
Odpovědět
@zateplovak Ano v podkroví se v podstatě jedná o novostavbu viz fotky v albu, ještě je to v procesu, nedávno jsem to teprve zaklopil OSB, momentálně bydlíme v přízemí, podkroví se bude obývat až tak na jaře, ale je to znát, protože původní střecha nebyla zateplená vůbec... Klidně bych dal i o chlup víc izolace, ale už bych si o hodně snížil strop, momentálně to je na knap, aby nám vyšla průměrná výška stropu na 2,3m Jedná se o rekonstrukci, takže tam byly nějaké ty kompromisy 😉
Odpovědět
@libornovotny Ahoj, Díky za reakci. Asi to zbytečně přeháním. Takže 340 mm?
Odpovědět
Nikdo, nemá více zkušeností? Díky
Odpovědět
Já plánuji 350 mm Isover unirol profi 0,033 v šikminách. Kdyby mě pustilo na 400 mm, dal bych radši 400. I tak si myslím, že to bude dost. I když, jak se říká, radši dát víc hned, než to pak všelijak řešit dodatečně. Do podlahy nemožné, do střechy velmi obtížně možná ano...
Odpovědět
@kkarell souhlasim, pokud to skladba dovoli tak bych dal 400mm.
Odpovědět
@zateplovak Budeme dávat 420mm isover domo plus do šikmin a 500mm mezi a nad kleštiny.
Odpovědět
@zateplovak Mám sice pultovou střechu (sklon 8°), dával jsem 180 mm mezi krokve, na to 220 mm. Oboje ISOVER Unirol Profi.
Odpovědět
Dávali jsme 2x160 - tedy 320 Isover Uni, použití minerální vaty jsem konzultoval a bylo mi doporučeno použití této MV, která má 40kg/m3 - λ=0,035 W/mK. Tato MV má s ohledem na uvedené parametry dobré izolační vlastnosti jak při nízkých teplotách, tak i při vysokých v létě / že se prostor pod vatou nepřehřívá /. Minerální vata která má nižší objemovou hmotnost dobře izoluje v zimě, ale v létě ty vlastnosti již takové nejsou. Takže na doporučení a po vysvětlení tepelně izolačních vlastností jsme použili MV Isover Uni.
Odpovědět
Článek se načítá
@franti_p Ahoj, Pan Bulín z Doerkenu mi doporučil to samé. Isover Uni. 16+16+8 Isover Uni. Podle všeho, hlavně v létě super. A mám jen difuzní fólii, nedělal jsem bedněnou střechu. Takže fólie potřebovala stabilní a pevné podloží. Což Isover uni skvěle splňuje.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?