Menu Forum

Zateplení Ytong lambda YQ 375, máte někdo?

11. črc 2019  • 
fotoportrét
fotoportrét
nemeasis
1
Registroval se 13. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 38 příspěvků. Má 5 přátel. Region Prostějov.
fotoportrét
fotoportrét
nemeasis
1
Registroval se 13. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 38 příspěvků. Má 5 přátel. Region Prostějov.
 Je tu někdo kdo stavěl z ytongu lambdy YQ 375 a zateploval? Mám v projektu ytong lambda YQ 375 + 100 KZS. Když zateplit, tak polistirenem, nebo vatou a nebo nezateplovat? Předem děkuji za odpovědi.
10. črc v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
keany
3
Registroval se 6. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 95 příspěvků.
  • Stavím dům
    Červené Pečky, Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
keany
3
Registroval se 6. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 95 příspěvků.
  • Stavím dům
    Červené Pečky, Region Kolín
 Mame 375 + 200Polyš
10. črc ve 22:36  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radim83
1
Registroval se 3. června 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 864 příspěvků. Region Český Krumlov.
fotoportrét
fotoportrét
radim83
1
Registroval se 3. června 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 864 příspěvků. Region Český Krumlov.
 @nemeasis já ne, ale pro mne osobně to není dostatečně izolující tvárnice a zateploval bych s ohledem na rosný bod. Nedám z hlavy, nikdy jsem to nepočítal, jestli polystyren o tlouťce 100mm je z tohoto pohledu ok. Pokud ne, tak buď vata nebo silnějí PS. Ještě bych se zamyslel nad tím, předpokládám, ale že jste tak učinili, jestli je nutné stavět z tvárnice o takové tlouťce. Neznám váš barák, třeba to vyžaduje, ale přijde mi tu občas zvláštní, když čtu jak někdo zatepluje středně silné nebo silné cihly/tvárnice. Takovej kočkopes pro mě. Buď jdu cestou silné cihly a nezatepluji nebo tenčí cihlu i obyčejnější a zateplím. Já mám cihlu 300mm + polystyren.
11. črc v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
profitechnik
Registroval se 12. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 50 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
profitechnik
Registroval se 12. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 50 příspěvků. Region Brno.
 YQ 375
je to nasákavá cihla bez zateplení jsou stěny studené - vlastní zkušenost. Kdo v tom nebydlí nemůže posoudit. Ja jsem dal 150mm a je to na hranici... takže doporučuji spíše těch 200mm.
YQ je dobrý stavební materiál, ale jeho izolační vlastnosti je třeba brát trochu s rezervou vzhledem k absorbci vlhkosti. Nad ničím nepřemýšlejte a dejte tam těch 20cm PS.
Vata proč? víc práce, víc peněz, složitější, náročnější... no jedině, kdyby to vyžadovali protipožární předpisy...
11. črc ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nemeasis
1
fotoportrét
fotoportrét
nemeasis
1
 @profitechnik Děkuji moc za reakci, vidím to stejně jako vy emoticon
11. črc v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí