Zateplení Ytong lambda YQ 375, máte někdo?

Je tu někdo kdo stavěl z ytongu lambdy YQ 375 a zateploval? Mám v projektu ytong lambda YQ 375 + 100 KZS. Když zateplit, tak polistirenem, nebo vatou a nebo nezateplovat? Předem děkuji za odpovědi.
Odpovědět
Mame 375 + 200Polyš
Odpovědět
@nemeasis já ne, ale pro mne osobně to není dostatečně izolující tvárnice a zateploval bych s ohledem na rosný bod. Nedám z hlavy, nikdy jsem to nepočítal, jestli polystyren o tlouťce 100mm je z tohoto pohledu ok. Pokud ne, tak buď vata nebo silnějí PS. Ještě bych se zamyslel nad tím, předpokládám, ale že jste tak učinili, jestli je nutné stavět z tvárnice o takové tlouťce. Neznám váš barák, třeba to vyžaduje, ale přijde mi tu občas zvláštní, když čtu jak někdo zatepluje středně silné nebo silné cihly/tvárnice. Takovej kočkopes pro mě. Buď jdu cestou silné cihly a nezatepluji nebo tenčí cihlu i obyčejnější a zateplím. Já mám cihlu 300mm + polystyren.
Odpovědět
YQ 375 je to nasákavá cihla bez zateplení jsou stěny studené - vlastní zkušenost. Kdo v tom nebydlí nemůže posoudit. Ja jsem dal 150mm a je to na hranici... takže doporučuji spíše těch 200mm. YQ je dobrý stavební materiál, ale jeho izolační vlastnosti je třeba brát trochu s rezervou vzhledem k absorbci vlhkosti. Nad ničím nepřemýšlejte a dejte tam těch 20cm PS. Vata proč? víc práce, víc peněz, složitější, náročnější... no jedině, kdyby to vyžadovali protipožární předpisy...
Odpovědět
@profitechnik Děkuji moc za reakci, vidím to stejně jako vy :)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?