Zateplení

Jaký polystyren bílý nebo černý. Co se teď více dává? Co je lepší?
Odpovědět
@peti76 Šedý EPS má výšší paropropustnost a vyšší tepelný odpor. Z tohoto hlediska je lepší. Jenže je dražší, je náročnější na výběr lepidla a při práci se musí stínit před slunečním zářením. Práce s ním je tedy dražší a pracnější. Osobně spíše preferuji použít silnější klasický EPS.
Odpovědět
@peti76 věřím, že se stále více dává bílý. "Co se ale více dává" bych vůbec jako kritérium výběru nepoužíval. Šedý asi o 15% lépe izoluje oproti bílému. Pak je otázka, jakou dostanete od prodejce cenu, jestli se vyplatí (řešte poptávkou, jestli dostanete nějakou extra cenu). Já dával na fasádu šedý polystyren 16cm a neznám a ani jsem neviděl v okolí nikoho, kdo ho taky dával. Když jsem vezl odřezky do sběrného dvora, tak na mě koukali, co to vezu. To mě spíš překvapilo, že jsem v okolí viděl zateplit Baumitem Open. Kupoval jsem šedý od Baumitu a následně pár balíků ještě dokupoval od DCD ideal. Baumit mi přišel trochu lepší. Lepidlo je potřeba volit na šedý polystyren, ale neviděl bych to jako problém. Kupoval jsem Baumit StarContact 25kg za 292Kč/pytel (po slevě). Musel jsem v místních stavebninách ještě pár pytlů lepidla na šedý PS dokupovat a tam jsem bral KVK Super Kleber pytel za 140 Kč a taky funguje. Zateploval jsem si sám a než jsem po zateplení dostal na barák zedníky kvůli natažení lepidla, tak to trvalo možná 2 jarní měsíce. Nijak jsem nechránil, pak si ho zedníci zbrousili a bylo. Šedého bych se nebál, ale záleží, jakou dostanete nabídku. Určitě vyjde oproti bílému dráž, záleží jak moc. Pro mě byl rozdíl zanedbatelný, tak jsem do něj šel. Kdyby jste chtěl, zbylo mi asi 5 desek, prodám levně ;-)
Odpovědět
@radim83 Tak to si měl hodně dobrý šedý polystyren, s kterým se ti za 2 měsíce na sluníčku nic nestalo. Ještě když nebyl ničím chráněný. Doporučuji si projít domek v zimě z venku termokamerou 🙂 Já měl v projektu bílý, uvažoval jsem, že dám o 2cm menší šedý, ale nakonec jsem skončil u bílého. Cena byla o dost nižší a tak nějak mi to ničemu nevadí.
Odpovědět
@davex schválně jsem napsal, že to bylo na jaře, kdy sluníčko nemělo bůhvíjakou sílu. Nikde jsem nepsal, že to bylo 2 měsíce na sluníčku, to jste si tak nějak vydedukoval sám :-D Ne, že by se vůbec nic nestalo, bylo vidět, že některé hrany se zaoblovaly a pod., zejména na jižní straně, nicméně žádný věci, kvůli kterým bych měl být nervózní jsem nepozoroval a ani nikdo jiný. Na jaře jsem tam měl kameníky kvůli parapetům a ten jejich šéf byl takovej chytrolín, co všechno zná a všechno ví a bez nadsázky říkal, že takhle pěkně udělaný zateplení mockrát neviděl. Koukal jak puk, když jsem mu říkal, že jsem si to dělal sám. Co bych tím získal, kdybych to měl kontrolovat termokamerou??? Dům izoluje a provozní náklady jsou v pohodě. Všimal jsem si, jak v okolí zateplují stavební firmy a jsem se svým naprosto spokojen.
Odpovědět
@peti76 Ještě je rozhodující, co chcete zeteplovat. Pokud postavíte z cihel s velkým tepelným odporem a pak chcete dodatečně zateplovat tenkou vrstvou izolace, musí se řešit kondenzece. Takže v tom případě musíte zateplovat pomocí izolace s velkou paropropustností, jako např. minerál, děrovaný EPS (baumitOpen) nebo šedý EPS. Pokud budete stavět třeba z VPC, je to jedno a klidně můžete použít bílý.
Odpovědět
@radim83 Když už dávám šedý polystyren, měl bych dodržet minimálně doporučený postup, tj. přikrýt lešení stínící sítí a co nejrychleji dát do lepidla. Pokud si sledoval zaoblené hrany, tak je jasné, že se ti začal degradovat a vytvořily se ti určitě mezi deskami mezery. Šedý polystyren se ti na sluníčku roztáhne o cca 1,2 mm, bílý o 0,2 mm. A nemusíš být nervózní. Fungovat to bude normálně, akorát při nedodržení postupu nevidím využití potenciálu šedého polystyrenu na 100%. A ano, je pravda, že sluníčko na jaro nemá takovou sílu, jako v létě. Ono obecně v létě v pařáku se nedoporučuje dělat fasádu vůbec.
Odpovědět
@davex Nervózní rozhodně nejsem 8-) Já to dělal, já tam byl a já to sledoval v průběhu, protože to co tu popisujete jsem věděl a měl z toho taky bobky. Krom zmiňované jižní strany, kde nějaké známky degradace byly při hledání patrné, se nic extra nedělo. Že by se mi začaly tvořit mezi deskama mezery, tak to rozhodně ne. Mezery tam nebyly ani předtím a jestliže se ps roztahuje při teple, tak neměl kam. PS jsem si řezal na své homemade řezačce a snažil jsem se minimalizovat mezery s následným dostříkáváním pěny. Polystyren mi před očima nemizel. To jest má praktická zkušenost. Správný pracovní postup rozhodně neshledávám jako zbytečný, jen mi to možná vyšlo bez následků. Jak jsem ale v prvním příspěvku psal, měl jsou polystyren od baumitu a pak jsem pár balíků dokupovával od dcd ideal. Ten jsem nedával na kritickou stranu. Baumit byl dražší, ale přišel mi kvalitnější.
Odpovědět
Dobrý den my máme bílý ,ale u každého domu nebo bytu je to vždy jinak.Doporučuji vám se poradit s projektantem protože ,ten vám s tím určitě pomůže jako mě. Tady máte odkaz na firmu ,která mi s tímto pomohla www.ceskecentrumbydleni.cz
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?