Dekorace na stole mají své zásady: Znáte pravidlo 3?

  • 29.11.2022

Věřte či ne, také interiérový design má svá pravidla. Přestože se mnozí z nás řídí svým pocitem a aktuálním ročním obdobím, dekorace na stole bychom měli rozmísťovat s rozvahou. V tomto případě platí „Pravidlo 3“. Ještě jste o něm neslyšeli? A přitom je tak jednoduché! Abychom dosáhli příjemného dojmu ve spojení s jednoduchostí, neměli bychom na střed stolu položit více než 3 dekorace.

dekorace na stole
Zdroj: Canva

Dekorace na stole podle pravidla 3

Pravidlo 3 je podle odborníků vytvořeno na základě několika faktorů. Lichá skupina dekorací je pro oko přijatelnější a měla by se nám o to snadněji sestavovat. Jeden předmět je málo a více než 5 by už vypadalo přeplněně. Zejména na menších konferenčních stolcích.

A co je ještě zajímavější, někteří odborníci a interiéroví designéři shodně tvrdí, že při více dekoracích se naše oči stejně soustředí na 3 nejhlavnější, respektive nejzajímavější.

Doporučujeme:

Zapojte se do diskuse v největším Fóru o bydlení na Slovensku v kategorii „Obývací pokoj“.
vonné svíčky na konferenčním stolku v obýváku
Zdroj: Canva

Zařizujte s rozvahou

Naše mysl nás neustále zkouší. Pravidlo 3 dekorací či předmětů využijete v celém prostoru. Souvisí s výškou předmětů, aranžováním nábytku nebo třeba i s obyčejným umístěním zmiňovaného konferenčního stolku. Jednoduché, nebo ne? Jaké dekorace máte na svém konferenčním nebo jídelním stole vy?

Autor článku: Michaela z Modrej strechy

Zdroj foto: Canva, iStock

Diskuse na téma článku