Jak odstranit mastný flek ze zdi?

  • 11.10.2022

Mastné fleky na stěnách jistě potrápily mnohé z vás. Nejen v kuchyni, ale i jiných místnostech se různými nedopatřeními velmi snadno dopracujete k nepříjemně vypadajícím flekům. Ty častokrát poznamená vzhled vaší stěny a vy si nevíte rady s jejich odstraněním.

Ať už jde o mastné nečistoty na sporáku, v pečicí troubě, mikrovlnce nebo na kuchyňské lince, zjistit, co reálně funguje, dá pořádně zabrat. Tipů a triků je plný internet, ale jsou skutečně efektivní? Nezoufejte. Prozradíme vám, jak odstranit mastný flek ze zdi.

Jak odstranit mastný flek ze zdi
Zdroj: Canva

Čím dříve, tím lépe

U mastné stěny je ideální, pokud fleky zpozorujete co nejdříve. Vždy je jednodušší odstraňovat mastné nečistoty, které jsou ještě takříkajíc čerstvé, než ty, které jsou na stěně již po celé měsíce, či dokonce roky. K takovým případům dochází zejména při stěhování, kdy po sobě předchozí majitelé mohli zanechat i takové nepěkné „suvenýry“.

Jaký je nejúčinnější recept na odstranění mastných fleků?

Možná to bude znít zvláštně, ale je to víc než jednoduché! Obyčejná křída totiž dokáže udělat divy. Pokud vás trápí fleky na stěnách způsobené nepříjemnou, odolnou mastnotou či mastné otisky prstů, křída je zázrakem, který vaše trápení rychle vyřeší! Navíc se nemusíte obávat, že poškodíte nový nátěr stěn.

bílá křída k odstranění mastnoty
Zdroj: Canva

Jak odstranit mastný flek ze zdi s bílou křídou?

Uchopte bílou křídu (dbejte na to, aby její hrany nebyly příliš ostré – mohlo by to poškodit barvu). Jemnými tahy s ní přetřete mastný flek. Následně nechte tuto vrstvu na skvrně od mastnoty působit přibližně 5 minut.

Při dalším kroku budete potřebovat lehce navlhčený hadřík či houbu, kterou zbytky křídy odstraníte ze stěny. V případech, kdy jsou fleky odolnější, můžete celý postup opakovat i několikrát. Nezapomeňte si nejprve otestovat zvolený odstín na menším a skrytém kousku stěny. Některé odstíny křídy by mohly změnit původní barvu stěny.

Věříme, že vám tento zajímavý, ale velmi efektivní tip pro odstraňování mastných fleků pomůže. Není nad krásně čisté stěny!

Autorka článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: Canva

Diskuse na téma článku