Mechový obraz jako jedinečný doplněk interiéru

  • 30.10.2023

Slyšeli jste už o mechových obrazech? Pokud toužíte po jedinečné dekoraci do interiéru, která upoutá pozornost každého hosta, mechový obraz splní všechny vaše požadavky.

mechový obraz
Zdroj: iStock

Stylová součást domácnosti

Mechové obrazy v našich končinách stále nejsou zcela typickou součástí interiérů, ale v severských zemích nejsou ničím výjimečným. Přenést do svého domu či bytu kousek přírody stylovým a vkusným způsobem nikdy není na škodu.

Pokud patříte mezi milovníky naturálního stylu bydlení a v obklopení nefalšované, voňavé přírody se cítíte jako v ráji, měli byste jít do toho. Zkombinujte moderní zařízení vašeho obývacího pokoje s kouskem přírody a vytvořte si tak interiér podle nejnovějších světových trendů.

mechové dekorace
Zdroj: iStock
mechové obrazy v interiéru
Zdroj: iStock

Mechový obraz a jeho výhody

Mech je naprosto bezúdržbový díky speciálnímu konzervačnímu procesu zvanému „stabilizace“. Nevyžaduje žádnou speciální péči. Neusazuje se na něm prach (pouze minimum, které stačí sfouknout a nijak neutírat) a není třeba jej nijak zavlažovat. Mechový obraz si sám čerpá vlhkost z okolního prostředí.

S regulací vlhkosti v interiéru přicházejí také další výhody – jeho hypoalergennost a čištění vzduchu. Pokud máte v místnosti hluk, mech vám jej dokáže pohltit díky své jedinečné schopnosti tlumení zvuku. Proto se mohou mechové obrazy používat také jako protihlukové interiérové ​​panely.

Vytvořte vhodné podmínky

Mechový obraz sice nevyžaduje speciální péči, nezapomeňte mu vytvořit vhodné podmínky, aby bez problémů „přežil“ co nejdéle. Standardní životnost mechového obrazu se pohybuje od 7 do 10 let. Dbejte však na to, abyste takový obraz umístili výlučně do interiérového prostoru, protože mechu nedělá dobře přímý kontakt s vodou a sluncem.

Dávejte pozor na to, aby nebyl vystaven přímému slunečnímu záření. Není třeba podcenit ani teplotu místnosti, která by se měla pohybovat v rozmezí od 5 do 30 stupňů Celsia a vlhkost 40 až 75 %.

mechový obraz na zdi
Zdroj: iStock

Široké spektrum možností

Mechové obrazy jsou dnes přístupné i ve více českých e-shopech, které se výlučně věnují jejich výrobě. Dostupných je několik možností a forem obrazů, které potěší oko. Určitě si mezi nimi vyberete to své „pravé mechové“.

Jednoduchý obraz v obdélníkové formě s čistě mechovou výplní, ale také kruhové, šestiúhelníkové či jiné formáty doplněné například o kousky dřevin či jiné zajímavé přírodní doplňky. Mechové doplňky pořídíte dokonce i ve formě rámečků na fotografie, což může být krásným a originálním doplňkem příjemně ladícím se samotným mechovým obrazem na zdi.

Autorka článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: iStock

Diskuse na téma článku