Nevíte, co na zeď? Originální nástěnné dekorace vás jistě inspirují

  • 01.06.2024

Dekorace by měly odrážet náš osobní styl. Právě různé ozdoby a doplňky udělají z domova ten pravý domov. Jak si ale vybrat z tolika možností? Tyto originální nástěnné dekorace vás jistě inspirují.

Originální nástěnné dekorace
Zdroj foto: iStock

Správný výběr obrazů, jejich velikostí a stylu dá pořádně zabrat. Mnozí z nás je rádi mění s přicházejícím novým ročním obdobím. Zdobení stěn není snadný úkol. Někteří používají pouze zrcadla nebo obrazy, ale existují i ​​jiné způsoby, jak tento prostor vyplnit.

Zdroj foto: iStock
mechový obraz na zeď
Zdroj foto: iStock

Závěsné makramé je opět trendy!

Pokud hledáte originální nástěnné dekorace, makramé by mělo být na prvním místě vašeho seznamu. Tyto lehké a vzdušné kousky jsou obvykle vyrobeny z přírodních materiálů (například bavlněná šňůra nebo merino vlna) a vytvářejí okamžitou boho-chic atmosféru v jakémkoli prostoru.

Makramé je ruční technika, která využívá vázaných vzorů. Existuje již od 13. století. Skutečný rozkvět zažila v 60. a 70. letech a nyní se vrací opět do módy v nejrůznějších designech a kombinacích, které dodávají šmrnc tradičním interiérům. Ti šikovnější si je dokonce zvládnou vyrobit i sami.

Betonové obrazy si zamilujete

Cement a beton se stále častěji objevují v našich interiérech. Od povrchových úprav podlah, stěn a obkladů až po květináče a interiérové ​​doplňky. Je to materiál současnosti. Designéři milují jeho syrovou přitažlivost.

Často na něm nacházíme vzduchové bubliny a hrbolky, které dodávají každému kousku jedinečný vzhled. Má spoustu textur, je jednoduchý a moderní, ale zároveň působí přírodně. Mnohé z betonových dekorací jsou inspirovány Mexikem či jinými exotickými lokalitami. My jsme si oblíbili betonové obrazy.

Zdroj foto: iStock

Neonové nápisy rozzáří každý interiér

Již v 80. a 90. letech se neonová světla stala uměleckými díly. Zdobily ty nejstylovější stěny a celou místnost dokázaly přeměnit na moderní prostor. Není tedy žádným překvapením, že se tento trend zářivých neonů opět pomalu vrací. Své místo si našel i v našich končinách.

Autor: Michaela z Modré střechy

Zdroj foto: Canva, iStock

Diskuse na téma článku