Vítězný dům „Hlinsko“ v soutěži HELUZ Dům roku 2024 s investorem i projektantem

  • 26.06.2024

Hledali jsme nejlepší realizaci z cihel HELUZ a jsme rádi, že jste nám s výběrem pomohli. Vítězem v soutěži HELUZ Dům roku 2024 se stal rodinný dům „Hlinsko“. Moc gratulujeme!

 HELUZ Dům roku 2024
Zdroj: HELUZ

Výhru jsme rozdělili fifty-fifty

Výhru 100 tisíc korun pro vítězný dům jsme rozdělili fifty-fifty mezi investora pana Mgr. Lukáše Halamku s rodinou a projektanta domu pana Ing. Martina Duchečka.

Rodinný dům z Hlinska je postavený z cihel HELUZ Family 44 broušená bez dodatečného zateplování a slouží jako útočiště rodině s dvěma malými dětmi. Halamkovi si při výběru stavebního materiálu nechali poradit od projektanta a informace si ověřovali i u kolegů a známých, kde je odpovědi plně přesvědčili, že chtějí stavět z pálené cihly bez dodatečného zateplování.

Rodinný dům z Hlinska je postavený z cihel HELUZ Family 44 broušená
Zdroj: HELUZ
projektant domu Ing. Martina Duchečka
Zdroj: HELUZ

Při výběru kvalitních pálených cihel hrál důležitý faktor kompletní cihelný systém, který HELUZ nabízí. Krom obvodového zdiva tedy rovnou využili příčkovky, věncovky, stropní vložky Miako, keramické překlady i překlad HELUZ Family 3in1 nosný, který si chválili pro uložení venkovních žaluzií. Halamkovi využili i služby výpočet materiálu, díky čemu přesně věděli kolik materiálu bude na stavbu rodinného domu potřeba. 

„Hlavní výhodu vidím v tom, že je to součástí celé dodávky materiálu od HELUZu, nemusíte tedy čekat na žádné subdodavatele“ chválí si investor, s kterým souhlasí i regionální manažer, který byl jménem firmy výhru předávat. S kompletním cihelným systémem HELUZ postavíte celou hrubou stavbu bez dodatečného zateplování.

cihelný blok s broušenou spárou  HELUZ Dům roku 2024
Zdroj: HELUZ
Stavby z kompletního cihelného systému
Zdroj: HELUZ

Projektant sám preferuje cihelný blok s broušenou spárou, a to díky jeho tepelněizolačním a akustickým vlastnostem a bez potřeby dodatečného zateplení. Jednovrstvá konstrukce dle něj zjednodušuje pracovní proces, šetří náklady, zabraňuje hnízdění ptáků či jiných živočichů. Přímo z nabídky HELUZ preferuje broušenou cihlu HELUZ Family 2in1, která je plněná expandovaným polystyrénem, pro ještě vyšší tepelněizolační vlastnosti.

Zdroj: HELUZ
Zdroj: HELUZ
Zdroj: HELUZ
Zdroj: HELUZ

„Stavby z kompletního cihelného systému se vykazují výbornou kompatibilitou, pevností. Zjednodušují tak pracovní proces a minimalizují chyby. Vyznačují se dobrými tepelněizolačními a akustickými vlastnostmi.“ Vysvětluje projektant. Vítězům HELUZ Dům roku 2024 ještě jednou gratulujeme a těšíme se na další stavby z kompletního cihelného systému.

PR článek + Foto: HELUZ

Diskuse na téma článku