Kategórie

Podzimní dekorace

Podzim má na mnoho z nás dvojaký vliv. Na jedné straně představuje depresivní, chladnou a pochmurnou část roku, což je způsobeno přechodem z letního období na zimní a koncem letních prázdnin. Šaty či šortky nám už jako oblečení nestačí a ven nás to kvůli chladnému počasí láká o něco méně.
Ale kromě pochmurnosti se podzim vyznačuje i barevností v přírodě, specifickou romantickou atmosférou a svým neopakovatelným kouzlem, které byste jen těžko hledali v jiném ročním období.

Tyto dva protiklady bychom měli zkombinovat a vytěžit z nich co nejvíce. Deprese se rychle zbavíme, když si místa, kde trávíme nejvíc času, vyzdobíme. Příroda nám na podzim poskytuje množství barevných a dekoračních materiálů, ze kterých si můžeme vytvořit krásné podzimní dekorace a zútulnit si tak naše příbytky. Proto se překonání naší nechuti vyjít do deštivého počasí může celkem vyplatit. Fantazii se opět meze nekladou a vy si díky pestrobarevným listům či různým plodům můžete přenést podzimní atmosféru přímo k vám domů. V našich příbytcích přeci prožijeme celou zimu, takže potřeba zútulnit si náš prostor se přirozeně zvyšuje.

Pestrobarevnost podzimu

Podzimní listí najdete všude a jeho pestrobarevnost můžete využít různým způsobem. Jako zajímavá podzimní dekorace budou sloužit například listy v květináči, namísto květů, anebo netradičně vyzdobený svícen, který bude do kuchyně vyzařovat příjemné světlo. Právě bez něj se totiž podzimní dekorace neobejde. Zejména listopad se mnohým z nás spojuje se svátkem všech svatých, který je spojen se zapalováním svíček a lamp.
Na výrobu originálních svícnů nám přitom postačí jen jednoduchá nádoba, materiály z přírody jako například šípky, kaštany, žaludy, květy či sušené plody, šišky anebo jablka. Nezapomínejme na aromatické svíčky například s vůní skořice, vanilky nebo uklidňující levandule.
Vydejte se do přírody a začněte s výzdobou. Procházka a dekorování není jen spojením příjemného s užitečným, ale je spojením příjemného s příjemným. Většina dekorací je nenáročných na čas, ale o to větší mají efekt. Ze zbylých šípků se navíc dá udělat chutný a zdravý šípkový čaj s medem.

Dýně – symbol podzimu

Dýně jsou mnohými označována za symbol podzimu a výborně se hodí jako podzimní dekorace. Máte-li šikovné ruce, tak si z dýní můžete vyřezat různé tvary a postavičky, využít ji klasicky jako svícen. Dýně mají i překvapivě praktické využití. Můžeme je využít například jako vázu, případně misku na různé pochutiny.
Pokud nemáte k dispozici rostlé dýně, jablka a jiné druhy ovoce nebo šípky, najdete dnes v obchodě, případně na internetu, jejich adekvátní umělou náhradu.

Podzimní dekorace na výzdobu domu

O něco více se dá s výzdobou pohrát, když bydlíte v domě. Dojem musíte udělat hned na začátku, proto podzimní dekorace z přírodního materiálu můžete použít již na výzdobu vchodových dveří. Ozdobit si můžete i schody, plot a koneckonců i zahrádku, kde se bude pěkně vyjímat například i budka pro ptáčky.
Věnce mají kromě zavěšení na dveře různé využití. Budou pěkné i na stole, zavěšené na stěně, ale budou vhodné i na hroby na dušičky.

Naše byty jsou jednou z nejdůležitějších součástí našich životů, proto to, jak se v nich cítíme, má pro nás velký význam. Není nic hezčího, než když si dekorace ve svých bytech přizpůsobíme ročním obdobím.

Stavební Wiki je Vaše encyklopedie. Je tvořena Vašimi vědomostmi a zkušenostmi s cílem pomoci jiným. Chybí Ti něco k tomuto tématu? Neváhej a napiš nám. Uveřejněné informace nenahrazují návštěvu zkušeného odborníka (architekta, statika a pod.)