Kategórie

Pujcovna Naradi

Půjčovna nářadí místo dílny

Znáte to, přijdete na něco, co by bylo třeba v bytě nebo v domě udělat, ale zjistíte, že na to nemáte nářadí, přístroje nebo veškeré příslušenství. Něco se dá bez většího přemýšlení koupit, ale někdy začnete váhat – má smysl kupovat nářadí či přístroj, který člověk běžně nepoužije? Není to škoda peněz, když je zejména kvalitní nářadí tak drahé? Můžete uvažovat i jinak – existuje neskutečné množství půjčoven nářadí, které vám pomohou problém rychle vyřešit. Všechny výhody využití služeb půjčoven, ale i to, jaké nářadí, stroje či příslušenství v půjčovnách najdete a jak dlouho můžete mít půjčené věci u sebe, vám sumarizujeme v tomto článku.

Člověk míní…

Představte si, že pracujete na projektu, který jste si pečlivě připravili, promysleli, ale najednou se nečekaně něco zkomplikuje. Potřebujete náhle nástroj, s nímž jste nepočítali a nemáte ho ani k dispozici, navíc ho potřebujete jenom na několik hodin, možná den dva, tudíž nemá ani smysl ho kupovat. V takovém případě stačí zajít do půjčovny a vypůjčit si ho. Ušetříte tím čas, peníze a nervy při práci. Až bude hotovo, nástroj vrátíte.
V zahraničí jde o běžně využívanou službu, ale u nás si na ni teprve zvykáme. Půjčovny vám zabezpečí co nejrychlejší a nejefektivnější dokončení každé práce.

Výhody půjčoven

V čem spočívají výhody půjčoven nářadí? Je jich hned několik. Půjčení nářadí vám ušetří čas i peníze, které byste zaplatili za nové. Nemusíte ani řešit servis nářadí, ani uskladnění a údržbu. Máte zajištěno, že nářadí bude v dobrém stavu, protože se o ně půjčovna profesionálně stará, a pokud ne, zaručí vám rychlou výměnu. V půjčovně pracují odborníci, kteří vám dokáží poradit, pokud byste přesně nevěděli, jak nástroj používat. To vám nepochybně zaručí kvalitní výsledek práce.

Výhodou je rovněž, že platíte pouze to, co potřebujete, navíc si nářadí můžete otestovat a rozhodnout se, jestli si je do budoucna pořídit, nebo ne. Sníží se také riziko, že zjistíte, že jste nevolili dobrý typ či přesně to, co potřebujete. Půjčovna se navíc zaručí za jeho bezpečnost, nářadí bude odpovídat našim normám a nestane se, že byste se zranili kvůli podomácku vyráběnému či opravovanému přístroji.

Půjčovna je prostě skvělým řešením při nečekaných situacích, které všichni známe – najednou se objeví problém, který musíme rychle vyřešit, ovšem nejde to přesně podle našich představ.

Nabídka nářadí a strojů v půjčovnách

V půjčovnách seženete mnoho nářadí a strojů, ale i příslušenství k nim. Pochopitelně si asi nepůjdete půjčovat normální kladivo nebo šroubovák, které pořídíte běžně za pár korun. Jaké typy nářadí tedy seženete? Může to být:

Nářadí na zpracování dřeva, jako jsou různé brusky na parkety, deltové či pásové brusky, řezačky na laminát a dřevo, děrovací pily, ruční kotoučové pily, elektrické hoblíky, sešívačky na 25 mm a další.

Nářadí na vrtání a přibíjení, např. sbíječky, vrtací kladiva, sekací kladiva, různá dláta, diamantové vrtačky, centrovací přístroje pro diamantové vrtáky apod.

Nářadí na malování a tapetování, kam patří parní odstraňovače tapet, válečky na tapety s ostny, stoly na tapetování, přístroje na vysušování staveb a prostor, elektrické ohřívače, horkovzdušné pistole a jiné.

Nářadí na opracování kamene a betonu, tedy řezačky dlaždic, křížové lasery, řezačky kamenů, vibrační desky, míchačky na beton, uhlové brusky, mixéry na maltu, pily na zdi a další.

Nářadí na čištění, jako jsou čističe koberců, stroje na leštění a broušení podlah, odstraňovače kobercových podlah, mokré a suché vysavače, vysokotlaké čističe, spirály na čištění rour apod.

Nářadí pro práci na zahradě, mimo jiné řetězové pily, zahradní sekačky, beranidla, vibrační nohy, střihače svorníků, kosy, válce na trávníky, ruční zemní vrtáky, zahradní frézy a mnoho dalších.

Nářadí na transport a stoupací materiál, např. přívěsy, dvojité a víceúčelové žebříky, skládací žebříky, schodišťové žebříky, pokojová lešení, ruční vozíky, přísavné držáky a jiné.

Nářadí na montáž, jako jsou frézy na frézování drážek ve zdech, ohýbací kleště, tažné pružiny, střihací stroje na plech, svářečky plastů, řezačky polystyrénu, generátory apod.

Doba půjčení nářadí

Obvykle vám půjčovna poskytne nářadí na několik hodin, jeden den, ale i na celý týden. Ve zvláštních případech to může být i na delší dobu. Vše závisí na vaší vlastní dohodě s pracovníkem půjčovny. Pronájem nářadí se uskuteční po podpisu smlouvy o pronájmu a všeobecných podmínek pronájmu, navíc zaplatíte kauci.

Podmínky na vypůjčení nářadí

Obvykle se každá půjčovna nářadí řídí při pronájmu všeobecnými podmínkami pronájmu, jak je stanovuje zákon, ovšem upravuje si je podle druhu nářadí, které poskytuje. Tyto podmínky řeší situace, kdy dojde k poškození nářadí, ztrátě, odcizení nebo k jiné skutečnosti, při které byste mohli přijít s půjčovnou do sporu. Na jejich základě byste se také měli řídit používáním nářadí a příslušenství, a to především jenom k vlastnímu použití, nepůjčovat nářadí dál. Kromě toho lze používat nářadí jenom k tomu účelu, k němuž je určeno, a podle návodu na obsluhu.
Vždy dodržujte předpisy o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci, protože v případě úrazu způsobeného špatným používáním nářadí, za ně půjčovna nezodpovídá. Pokud dojde k poškození nářadí, je to rovněž na vaší zodpovědnosti.

Stavební Wiki je Vaše encyklopedie. Je tvořena Vašimi vědomostmi a zkušenostmi s cílem pomoci jiným. Chybí Ti něco k tomuto tématu? Neváhej a napiš nám. Uveřejněné informace nenahrazují návštěvu zkušeného odborníka (architekta, statika a pod.)