Dobrý den,
měli by jsme možnost koupit pozemek, který je bez sítí. Nejsou ani u paty pozemku. Ale jelikož se nachází hned vedle nové zástavby, předpokládám, že by se se sítě (elektrika) tahaly od nich. Kanalizace tam zatím vedená není, ani plyn. Takže by jsme museli dělat vrt vody. Mohu se zeptat, kolik Vás stálo zasíťování a studna?
Bacha na to. Prvně si obejdi sousedy, jestli se můžete připojit. My jsme taky na konci zástavby, sítě máme dokonce na hranici a před koupí nás SÚ ujistil, že vše je bez problémů. Povolení už vyřizujeme 4. rok. Kdybysme se zeptali místo úřadů před koupí raději souseda, možná bysme se ke koupi ani nerozhodli. I když vzhledem k tomu jak se nám místo líbilo asi bysme to stejně riskli. Člověk si říká: nic nemůže být neprůstřelné. Dnes to vidím jinak.
studna-vrt -díra do země 24tis s projektem,povolením na vrt.je 28m hluboká,pozeek jsme měli taky bez sítí,elektřinu nám stáhli ze sloupu to si stejně musíte zaplatit připojku 12,5tis,kanalizace tu taky není budm mít septik to je cca 30tisic,a plyn nechceme,kdyby jsme si ho kopali na svoje naklady tak to bude stát min,200tisíc
@marketa_v Zatím jsme jen našli pozemek, tak zvažujeme, zda je lepší nezasíťovaný a nebo se sítí. V našem případě jde jen o elektriku a vodu. Jsou tam jen jedni sousedi. Naproti žádný baráky nestojí.
Tak my jsme také na konci. Studnu jsme si nechali vrtat cca 50 tis. Kanalizace o obci není, takže jen ČOV se vsakem 100 tis. a elektriku jsme táhli od souseda vedle. Plyn jsme ani nechtěli. Takže to není levná záležitost, ale zase nebudem platit vodné a stočné, což je taky nějaká částka :-N
@kaata22 U nás se komplet zasíťovaný pozemek pohybuje od 750.000Kč a výš. A tento by byl cca za 250.000 o velikosti 1.500m2. Takže mi přijde, i kdyby jsme si natáhli elektriku, udělali vrt studny + septik, že by to mělo pořád vyjít levněji.
My teď kupujeme pozemek nezasíťovaný, sítě se budou dodělávat hromadně obcí, které zaplatíme cca 35000,- je v tom splašková kanalzizace a elektrika.
Nevíte, jak je to s plynem? to si každý potom platí také sám?
@marrsik šla bych do toho .My jsme na tom byli podobně,tři rodiny jsme kupovali pozemky a nakonec to zasíťovala obec. Ale riziko jsme podstupovali stejné.Cena je dobrá.Nejdřív si to ale musíte tak jak tak oběhat.
já osobně taky raději pozemek nezasítovaný. Také ted jeden takový řešíme. Za cca 1000m dáme 250000, kdybychom brali zasítovaný tak v naší lokalitě je to rozdíl 1 mil. Budeme určitě muset takto vyřešit el. a vodu. Odpad se ještě uvidí, město plánuje kanalizaci, jenže o té se mluví již cca 10 let, takže vlastní odpady budou asi jistější a rychlejší :-)
Dobrý den, ráda bych se zeptala na jednu informaci ohledně zasíťování pozemku. Pozemek máme, ale není zasíťovaný, my bychom si sítě udělali na vlastní náklady, ale problém by byl především ve vodě, která by se vším okolo (projekt, povolení, samotné kopání, předání atd.) trvala asi rok, plus potom další cca rok samotná stavba domu (povolení, stavba...). To, že bychom měli teoreticky bydlet až za cca 2 roky nás tedy celkem odradilo, ale včera jsem mluvila s kamarádem, a říkal, že se dá zároveň stavět dům a řešit zasíťování. Osobně jsem myslela, že musí být nejdříve zajištěno zasíťování a možnost připojení na sítě, a pak až se může žádat o stavební povolení a následná výstavba domu. Neví někdo, jak to tedy je? Předem moc děkuji za odpovědi, případné odkazy na již proběhlé diskuze.