Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@perisy začínám děkovat bohu, že jsme vše vyřizovali loni, vidím, že čekačky na KS jsou brutál...
Odpovědět
Profilova fotka
@perisy nepodarilo se nic bohuzel
Odpovědět
jojo maji toho teď moc, my měli KS 4.4. a ještě nemáme konečnou cenu domu.
Odpovědět
@maceo No jejda, to už budou dva měsíce, myslela jsem, že je to rychlejší. :-(
Odpovědět
@maceo aha no to je taky pěkné a u jakého OC jste byli?
Odpovědět
Zlín
Odpovědět
Profilova fotka
@ztk Ahojky kdy máte KS? A s kým? Tak u nás přesně to co říkala Peťa. Přidělat vypínač k venkovnímu světlu u dveří; našemu dozoru se nelíbil parapet u teras.dveří. Mělo by to být provedené stejně jako u vchodových dveří (zeptat se na to). Vývod na satelit - anténní tyč nám doporučovali: měli jsme:) Nezapomenout si změřit výšku zásuvek u televize. Pokud ji budete mít na stěně, tak aby vám nečučel drát:). Asi bych chtěla tu skříňku v ložnici (která je jako by nad schody) má @bzulenka. Hlavně nezapomenout si případně říct že chcete udělat přípravu na pergolu na straně terasy. (Pokud budete mít pergolu u domečku). To nám, nikdo neřekl!:( A když jsme to při stavbě požadovali bylo pozdě a teď už musí být pergola samonosná.
Odpovědět
@evapetrikova Ahojky Evi, máme KS 4.6. v Praze s p. Mikulou:) Jj vypínač mám poznačený, parapet si poznačuji:) anténní tyč mám.... televizi na stěně mít nebudeme:) skříňku v ložnici máme:) pergolu sice u domečku budeme mít, ale manžel jí nechce ve fasádě, tak bude volně stojící:) Tak snad to vše zvládneme.... A jak se Vám bydlí? určitě dobře.....
Odpovědět
Profilova fotka
Ztk@ ktery mate kvartal vystavby?
Odpovědět
@luciana55 3 čtvrtletí.....
Odpovědět
Profilova fotka
Ztk@to je supeeer
Odpovědět
Jen pokračujte holky, taky si to píšu ty poznámky ke KS. :-D Jestli je tu někdo, kdo už má postaveno, tak bych rád věděl, jak rychle to probíhá po KS, když je vše vyřízeno (povolení, peníze). Nějak z nich neumím vydolovat žádný termín a jelikož jsem sehnal ideálního kupce na byt, tak bych to vědět potřeboval, požaduje uvolnění bytu do začátku školy.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jimika nam tekli ze davaji kontakt oboum a ze nas maji kontaktovat siko nam ani jeste nevolalo
Odpovědět
Profilova fotka
@krony Netuším jak je to teď, ale my měli KS myslím v řijnu , v prosinci se koplo (čekalo se na stavební povolení, od toho se vše odvíjí) a pak výstavba byla na začátku března, ale je to dle lokality. Vím, že Evča v Praze, měla základovku nejpozději z nás 3 (já, bzulenka, evapetrikova) a stavěli nejdříve, pak Lenička v Ostravě stavěla týden po Evči a pak my. Takže je to i o tom, jak je kde parta vytížená mi to tak přišlo. A hlavně teď je to prý brutalita s čekačkama. My jsme loni měli mít KS v listopadu, ale požádali jsme je o dřívější termín, měli jsme už vše povyřizované a nám vyhověli, ale teď už mají asi stop stav.
Odpovědět
@petraop My povolení budeme mít do půlky června, KS máme taky v tom termínu, hypotéka podepsaná. Tak snad tam bude termín na tu základovku pro nás. Že je nával na KS chápu, jde mi o to, jestli i pak mám počítat s tím, že budeme někde v nějakém pořadníku na základovku, potažmo horní stavbu, nebo už to pak odsýpá a jde to rychle. Ale tak už jsem to s tím bytem vyřešil celkem, takže i kdyby se to protáhlo, tak bydlet máme kde :) A díky za odpověď
Odpovědět
Profilova fotka
@krony jo tak.. fakt nevím jak to je teď, ale po KS už by to mělo jet..
Odpovědět
Ahoj vsem, take uvazujeme nad Kubis 632. Potrebujeme se rychle rozhodnout a chtela bych ho napred videt zvenku i uvnitr.Bohuzel dalsi dum kam by jsme se mohli podivat bude se dokoncovat nekde koncem cervna, to je zbytecny mesic, kdy uz bychom mohli zarizovat pozemek. Chtela bych proto moc poprosit tady vas, kdo uz Kubis 632 mate, dovolili byste nam se podivat? Strasne by nam to pomohlo...koncem rijna se potrebujeme stehovat, tak opravdu ten mesic cekani na prohlidku je hrozne zbytecny. Nemusite se bat, jsme slusna rodina, jen bychom okoukli velikost a usporadani, urcite nejsem typovac pro vykradeni. Najde se prosim nekdo kdo by nam dovolil se podivat, treba i dum pred dokoncenim? Moc dekuji Zdenka.
Odpovědět
@zdeninas no nechci strašit ale nemáte to do října šanci stihnout. My jsme začali v lednu, v dubnu měli KS, ještě po ni nemáme konečnou cenu domu. V říjnu to možná budeme mít my. A s tím kolik toho ted RdR mají tak tipuju ze na jaře 2016 můžete stavět.
Odpovědět
@krony no rozhodně to neodsypa.
Odpovědět
@maceo Nepotěšil jsi mě. Tlačím tlačím, doufal jsem, že si od tlačení termínů odpočinu :-| No uvidíme. Ale díky za odpověď.
Odpovědět
Ajaj. Muzu se zeptat, co je to KS? Diky.
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop proc mate vice satelitu?
Odpovědět
Profilova fotka
@zdeninas Konečná specifikace;-) Většinou to trvá skoro celý den s pracovníkem RD Rýmařov odsouhlasujete a vybíráte od počtu zásuvek až k barvě střechy vše:-) My ji měli v únoru, v březnu základovka v červnu domeček:-)
Odpovědět
@zdeninas Ks je konečná specifikace kdy se budete domlouvaný na všech podrobnostech. Barvy oken, dveří umístěni a počet zásuvek, vypínačů proste všeho. Z toho se teprve spočíta konečná cena domu.
Odpovědět
Profilova fotka
Mám dotaz na KUBISáky co již mají postaveno. Jak jste dokládali třídu těžitelnosti zeminy pro nacenění víceprací na základové desce? Museli jste k tomu mít nějaký geologický průzkum či stačí popis půdních podmínek ze zprávy o radonu? P. Krajča z RDR to po mě požaduje. Prosím o vaše zkušenosti v této problematice.
Odpovědět
@lunas80 Já jsem si od RD desku dělat nenechal, ale mám takový dojem, že od projektanta desky, který dělal i umístění domu na pozemek, bylo něco takového v jeho zprávě. Protože přeci už v projektu konkrétní desky na konkrétní místo se musí vědět, jaké tam je podloží. Případně je možné se podívat tady http://www.geofond.cz/mapsphere/MapWi... jestli není ve vaší blízkosti nějaký vrt.
Odpovědět
Ahoj Kubisáci, tak už i my od neděle žijeme v našem novém Kubisu. Je nám tu krásně, i když práce je tu ještě dost a dost :-) Moc díky za všechny rady a doporučení, které jsem tady načerpala. Jen se nám začalo kroutit dřevo nad parkovacím stáním, nemáte s tím někdo zkušenost? Budeme to řešit přímo s Rýmařovem, ale zajímaly by mě případné zkušenosti..
Odpovědět
Ahojky všichni, tak i my jsme dneska prošli konečnou specifikací a bylo to náročné, tak snad jsme to všechno zvládli ke spokojenosti a teď jen čekat na ohlášku a na konečnou cenu a pak hurá.... každopádně do Vánoc na 100% budeme bydlet.....
Odpovědět
Co byste vytkli tomuto návrhu zádveří? (na barvu se nedívejte) ;-)
Odpovědět
@bzulenka Nevím, kam přesně by se měly ukládat boty podle toho návrhu, ale jestli jen do těch tří poliček, tak to mi příjde málo. Já když vidím, co toho máme....boty do práce, boty na zahradu, pantofle ven, sandály atd atd. A možná bych ty horní skříňky udělal tak, aby nebyly v konfliktu s venkovníma dveřma, tj když se zapomene horní skříňka otevřená, aby se do toho nemlátilo venkovními dveřmi.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?