Květinová louka pro hmyz

7
7. led 2023
Letošní plán prací je stejně obsáhlý jako ten loňský. Jeden z velkých plánů je vytvořit pás lučních květin podél jedné strany plotu.
Květinová louka pro hmyz - Obrázek č. 1
1
Květinová louka pro hmyz - Z této strany. Představa je plot, louka, ovocné stromy a zbytek zahrady. Ale realita spíše bude plot, pás trávy, aby louku hned u plotu neušlapali, pak pás louky, stromy a zbytek zahrady.
Květinová louka pro hmyz - Stromy jsme začali proto sadit raději 4 metry od plotu. Pás trávy bude asi na šířku sekačky plus mínus. :-) Už zbývá jen najít dobrovolníka, který to poryje...
1
2
Květinová louka pro hmyz - Prostor pro část květinové louky vykolíkován. Prozatím letos jen 8x2 metry, pokračovat se bude asi až na podzim, případně příští rok na jaře. Nejprve se musí dosázet stromy.
Květinová louka pro hmyz - Prozatimní zásoba semen na květinovu louku. Chci jej co nejpestřejší, navíc se bude vysévat nejspíš na 2x, tak musím mít hodně semen, které smíchám a část z nich se vyseje na jaře a druhá část snad v létě. :-)
Květinová louka pro hmyz - Tohle je už asi třetí týden základ pro květinou louku. Moc jsem se neposunula, jelikož jsem buď dělala jiné věci na zahradě a nebo zase bylo příliš mokro na vyrývání drnů. Tak snad příští týden to dodělám, alespoň část, abych mohla už něco málo zasít.
Květinová louka pro hmyz - Dva dny jsem na tom intenzivně pracovala a trochu se ten záhon pohnul. Je potřeba ovšem vyplet co opět zase vyrostlo a ještě dočistit všechny kořínky. Zvertikutovat a bude se už vysévat. Rozhodla jsem se to sít postupně, jelikož při současném deštivém počasí to nejde se tomu věnovat třeba týden intenzivně. :-/
    Členem od 8. čvn 2012
    27
    profil uživatele