Všechny kategorie

Domácí papriková pomazánka na topinky či do omáček
Domácí papriková pomazánka na topinky či do omáček
K přípravě této velmi všestranné pomazánky vám stačí jen pár ingrediencí. Použít ji můžete na chlebíčky, topinky, krekry, jako dip, případně na domácí pizzu. Chutná směs červených paprik a rajčatového protlaku s jemným pálivým nádechem je jednoduše neodolatelná. Domácí papriková pomazánka se stane oblíbenou pochoutkou ve vaší domácnosti.
Nevíte, co na zeď? Originální nástěnné dekorace vás jistě inspirují
Nevíte, co na zeď? Originální nástěnné dekorace vás jistě inspirují
Dekorace by měly odrážet náš osobní styl. Právě různé ozdoby a doplňky udělají z domova ten pravý domov. Jak si ale vybrat z tolika možností? Tyto originální nástěnné dekorace vás jistě inspirují.
Rozhovor se Saškou @saskiamia: „Už v dětství jsem toužila mít dům s kouzelnou venkovskou zahradou...
Rozhovor se Saškou @saskiamia: „Už v dětství jsem toužila mít dům s kouzelnou venkovskou zahradou..."
Sašku vám určitě představovat nemusíme. Naši Střecháči ji znají díky jejímu krásnému a romantickému profilu @saskiamia. Kromě fotoalb na Modré střeše nás pravidelně inspiruje i prostřednictvím svého blogu a profilu na Instagramu. :-) V rozhovoru nám prozradí, jaké jsou její oblíbené dekorace, a proč byl jejím snem dům s kouzelnou venkovskou zahradou.
Moderní obývák: 7 trendů, které si zamilujete
Moderní obývák: 7 trendů, které si zamilujete
Domov je nejdůležitějším místem v životě každého člověka. Relaxujeme v něm, pracujeme, nabíráme síly, trávíme čas s blízkými či vychováváme své děti. A k domovu neodmyslitelně patří i moderní obývák. Pokud se rádi inspirujete krásnými věcmi, jste na správném místě. Abychom vám trošku usnadnili zařizování, přinášíme vám ty nejkrásnější inspirace pro trendy obývací pokoj.
TOP 10 nejpopulárnějších alb za srpen 2022
TOP 10 nejpopulárnějších alb za srpen 2022
Srpen na Modré střeše byly jednoznačně pohlazením pro oko. Těší nás, že se vám daří, že postupujete, krásně si bydlíte (i díky Modré střeše), radíte, pomáháte a sdílíte s námi informace o tom, co vám kvete v zahradě nebo čím se inspirujete při budování vašeho domova.
Jak využít odřezky z dlažby: Postup krok za krokem i s fotkami
Jak využít odřezky z dlažby: Postup krok za krokem i s fotkami
Kdo staví, dokončuje či zařizuje, ten to dobře zná. Při pracích nám vzniká odpad nebo nám zbyde stavební materiál, který je nám líto vyhodit. A tak přemýšlíme, jak využít každou korunu, kterou jsme do materiálu investovali. Obzvlášť teď, kdy se zvyšování cen nevyhnulo ani tomuto sektoru. Stejně jsme s manželem přemýšleli i my. Jak využít odřezky z dlažby? Chvíli jsme nad nimi bezradně stáli, když manžela napadlo – použijeme je místo dlažby u vchodových dveří!
Dekorativní tapety jsou zpátky. Změňte atmosféru vašeho interiéru
Dekorativní tapety jsou zpátky. Změňte atmosféru vašeho interiéru
Pokud si váš interiér žádá změnu nebo zcela nový nádech, darujte mu tapetu. I jen jedna vytapetovaná stěna dokáže krásně zútulnit a rozzářit celou místnost. Tapety už nejsou jen dekorativním papírem na překrytí stěn. Díky novým technologiím jsou dekorativní tapety schopny zcela změnit atmosféru a charakter i vašeho interiéru. Kromě inspirací a tipů vám v článku prozradíme, jak vypočítat spotřebu tapety.
6 tipů, jak vybrat obklady do koupelny
6 tipů, jak vybrat obklady do koupelny
Hledáte ten správný obklad do koupelny, ale neumíte si vybrat? V obchodech a na stránkách na vás vyskočí miliony možností, různé barvy a tvary? Nejste si jisti, jak by vybrané obklady vypadaly ve vaší koupelně? Žádný strach. V tomto článku jsme vám shrnuli nejlepší tipy, jak vybrat obklady do koupelny.
Skandinávský styl v interiéru
Skandinávský styl v interiéru
K zemím severní Evropy neodmyslitelně patří sníh, led, dřevo a nádherná příroda. Severský design odráží specifické klima zemí, ve kterých vznikl. Díky své nadčasovosti a originalitě si čisté linie a barvy inspirované mrazivou Skandinávií postupně získávají stále více příznivců. Skandinávský styl v interiéru se tak stále častěji objevuje také v našich zeměpisných šířkách.
Kuřecí maso v chilli česnekovo-medové omáčce
Kuřecí maso v chilli česnekovo-medové omáčce
Rychlý recept na kuřecí maso v chilli česnekovo-medové omáčce pro vás připravil Lukáš Sirovec, kterého můžete na Instagramu potkat také jako Chlop v kuchyni. Jeho recepty psané s humorem jsme si okamžitě zamilovali. Už teď se těšíme na další chutné inspirace.