Trvalkový záhon v polostínu 2

39
12. úno 2022
Situace si prozatím žádá změnu záhonu a to na druhé straně plotu. Protože zatím původní místo pro záhon bude neosázené, jelikož letos budou probíhat snad...
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Záhon bude značně asymetrický u téhle branky bude zřejmě do ztracena. Jelikož před záhonem je starý klepač koberců, který bychom chtěli zachovat.
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Ty ohyzdné rádoby vyvýšené záhony se odstraní, leč je to tak neformné a ztvrdlé a těžké, že to musím počkat na muže. Sama s tím nehnu. :-/
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Začala jsem pomalu sundávat drny trávy, kterými vycpu díry po zbytku zahrady. Předchozí majitelé měli slepice a tak je zahrada jak minové pole. :-D A nemůžume nechat zahradu srovnat a poorat profesionálně, neboť by efekt byl jen krátkodobý s našimi psy. Zase na druhou stranu narozdíl od sousedů nemám problém s krtky a brzo snad ani s hraboši. :-D Tedy pokud u nás nebydlí velice otrlý a hluchý hraboš sebevrah. 8-)
1
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Tohle jsme dnes koupili v Hornbachu. Uvidíme jestli se to použije na tento záhon nebo jinde. 
Lupina pravděpodobně použitá bude. Zbytek se ještě uvidí.
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Tohle je myslím do polostínu, takže sem na záhonek ideál.
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Květiny koupeny v OBI, vhodné na slunce až do polostínu. Tak zkusím na záhon sem.
1
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Uf včera konečně záhon připraven k osázení. Několikatýdenní víkendová práce konečně hotová.
1
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Tohle nutno ještě odvézt na skládku. Ještě teď mě bolí jen pomyšlení, jak jsem tu hlínu z těchto rádoby vyvýšených záhonu dávala pryč malou zahradní lopatkou. Protože ten gumoasfalt byl zkroucen, tak místy, že ani velká lopatka tam nešla vrazit.
2
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Ještě celkový pohled na záhon.
1
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Přišly konečně květiny ze zahradnictví Flos, tak osazuji první záhon. Ještě musím počkat s některými místy pro další květiny, které přijdou odjinud. :-)
1
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 11
4
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 12
1
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Pokračujeme v sázení. Jde to stěží. Ačkoliv záhon je několikrát (asi 6x do hloubky motyčkou pokopán, tak je sucho a zemina je tvrdá. :-/ Navrch dávám mulčovací kůru, aby nerostl tolik plevel + nevysychala půda, tak rychle. Tak snad to k něčemu bude.
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 14
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 15
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Jen část objednávky ze Starklu, která v týdnu přišla. A pouštím se do dalšího sázení.
1
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Záhon už začíná vypadat hezky i z obývákového okna. Zatím jen kvetou petrklíče, primulky, macešky, sedmikrásky plnokvěté a violky. Uvidíme co dalšího brzy vykvete.
2
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 18
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 19
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 20
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 21
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 22
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Sezóna 2.0 začíná. :-)
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Jen co přejde trochu mráz, musí se záhon trochu protrhat od plevele a dosypat kůrou. Na podzim jsem jen plelela jen část záhonu.
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 25
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 26
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Tak já nevím pomrzl ten hyacint? A nebo ho něco sežralo?
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 28
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 29
Trvalkový záhon v polostínu 2 - V týdnu ostříhané trvalky a dnes konečně alespoň třetina záhonu vyplevána, prokypřena a dosypána nová kůra. Dosadila jsem i odkvetlou primulku, hyacint a irisy (ty větší, ty menší už rostou z loňska, tak snad budou taky kvést někdy...).
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 31
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Narcisy Tete é tete budou kvést taky.
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 33
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Dnes celý záhon konečně pokopán, vybrán plevel, dosypána nová vrstva mulče. Už zbyde jen upravit kraje, aby se tráva brzo do záhonu nerozlízála. :-)
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 35
1
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 36
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 37
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 38
1
Trvalkový záhon v polostínu 2 - Obrázek č. 39
  Členem od 8. čvn 2012
  27
  profil uživatele

  Další alba od uživatelky gebymaruska

  Zobrazit všechny