Běžná údržba a pročištění jezírka

23
15. kvě 2022
Exteriér
Oproti běžnému bazénu do přírodní vody není možné použít chlor a další běžně dostupné přípravky.
Přestože v jezírku nemáme ryby, pro údržbu i tak musíme...
Běžná údržba a pročištění jezírka - Řasy a napadané nečistoty zhoršují kvalitu vody. Foceno před jakýmkoliv zásahem a čištěním. Taková to voda vás po zimě většinou bude čekat. Dřevěná terasa kolem jezírka je po roce také šedivá a bude potřebovat údržbu.
Běžná údržba a pročištění jezírka - Na zimu se voda nevypouští. V ledových dnech je možné plochu použít případně pro bruslení, pokud je led dostatečně silný. Nevýhodou je, že veškeré nečistoty napadané od podzimu do jara v jezírku zůstávají a "hnijí".
Běžná údržba a pročištění jezírka - Veškeré nečistoty z údržby terasy napadaly do vody. Do té jsem zároveň jako první přidala přípravek proti řasám a následně i startovací bakterie. Bakterie se budou v průběhu sezóny přidávat co 2 týdny a udrží vám vodu v super kondici.
2
Běžná údržba a pročištění jezírka - První k údržbě přišla dřevěná terasa. Starý olej jsem odstranila vapkou a nedokonalosti obrousila. Broušení provádím pouze zlehka, abych dřevo příliš nenarušovala.
1
Běžná údržba a pročištění jezírka - U přidávání bakterií a dalších přípravku je strašně důležité nastudovat požadované množství a úpravu filtrace. Při zapnuté UV lampě by mi například přidané bakterie neúčinkovaly.
Běžná údržba a pročištění jezírka - Díky napadaným nečistotám se z relativně průhledné vody stala tmavá propast.
Běžná údržba a pročištění jezírka - Na okrasné zóně s rostlinami je nejlépe vidět znečištění řasami.
Běžná údržba a pročištění jezírka - Po aplikaci prvotních přípravků se voda transformovala do zelené. Stále co 14 dní aplikují bakterie a v této chvíli přišla na řadu další aplikace proti řasám.
Běžná údržba a pročištění jezírka - Původně tyrkysová fólie nám začíná zelenat.
Běžná údržba a pročištění jezírka - Z tmavé propasti se voda transformovala do zelené propasti.
Běžná údržba a pročištění jezírka - Dokumentace před nátěrem terasy olejem, kdy dřevo dostane jiný odstín. Stále pro nátěr volíme bezbarvý odstín, aby dřevo vypadalo přirozeně a do zahrady hezky zapadlo.
1
Běžná údržba a pročištění jezírka - Přípravky už krásně působí a my pozorujeme, jak se voda nádherné pročišťuje.
Běžná údržba a pročištění jezírka - Postupně to začíná vypadat. Zelený odlesk vody pomalu ale jistě mizí. Stále ještě ale nejsme u konce.
Běžná údržba a pročištění jezírka - I kamínky se nám již krásně pročistily a rostlinky začínají růst.
1
2
Běžná údržba a pročištění jezírka - Leknín už tasí listy na hladinu.
2
Běžná údržba a pročištění jezírka - Ještě chviličku a veškeré usazené nečistoty vysajeme. Kvalita vody je však už teď velmi dobrá.
1
Běžná údržba a pročištění jezírka - Natřené dřevo hned prokouklo..
5
Běžná údržba a pročištění jezírka - Natřené dřevo hned prokouklo..
4
2
Běžná údržba a pročištění jezírka - Blížíme se do finishe.
3
1
Běžná údržba a pročištění jezírka - Blížíme se do finishe.
2
Běžná údržba a pročištění jezírka - Obrázek č. 21
3
Běžná údržba a pročištění jezírka - Obrázek č. 22
2
Běžná údržba a pročištění jezírka - Obrázek č. 23
6
 • atiliusA co za přípravky používáte?
  • jayna
   AUTOR
   Vybírám na webu jezirkabanat. Tyto produkty se mi osvědčily nejvíc. Bakterie jsem letos koupila Sakura a pak používám přípravky Attack Pond a Super Pond. 👍 Ještě jsem zkoušela nějaké přípravky z Hornbachu, ale ty neměly takový účinek 😐
   • baytMoc krásné je to. A máte nějaký příhřev nebo něco, aby byla voda teplejší?
    • jayna
     AUTOR
     Děkuji 😊 Nemáme, určitě to není jak v bazénu, ale teplota vody se teď pohybuje k 25 stupňům, což je fajn.
     • michaela_rechtAhoj, predstavujem ti najobľúbenejšie albumy na Modrej streche za květen 2022, medzi ktorými je aj ten tvoj! Gratulujem! 🙂 https://www.modrastrecha.cz/magazine/top-10-nejpopularnejsich-fotoalb-za-kveten-2022/ 🙂
      • jiri_vDokonalé! 🙂
       • infaryMohu se prosím zeptat, nemáte v jezísku potápky nebo podobnou havěť, která si "pochoduje" po hladině? 😃 My máme od loňska bazéno-jezírko (ve vodě dubové trámy, zónu z kamenů, bez zastřešení, ale bez rostlin) a normálně chlorujeme.. A loni na podzim se nám tam brouci procházeli a teď s přicházejícím jarem jsem tam už taky jednoho viděla. Tak jsem se chtěla zeptat, zda třeba nemáte tip, jak proti nim bojovat. Se právě divím, že i ve chlorované vodě jsou.
        Členem od 6. dub 2017
        24
        profil uživatele

        Další alba od uživatelky jayna

        Zobrazit všechny