Před dvěma lety (téměř) jsem se nastěhovala do bytu v Curychu. Je celkem fajn, prostorově mi vyhovuje, má veliký balkon, kuchyň a koupelna jsou neutrální, takže se dobře zařizují a přizpůsobují mému stylu.

Byt má ovšem i menší nevýhody:

Žádný výhled, na což jsem byla zvyklá v ČR,
Plovoucí podlahy, v ČR jsem měla téměř ve všech svých bydleních podlahy dřevěné.
Nízké stropy. V ČR nemám žádný úchvatný vysoký stropy, ale byty tady mají cca o 30 cm méně a při mých 180 cm je to znát. A taky to není tak světlé, jak by mohlo.

Nastěhovala jsem se s nábytkem, který jsem si posbírala v ČR po domě, představu jsem měla a nějak jsem to tu zařídila. Jenže jsem jeětě nevěděla, jak tu budu žít, resp. jak trávit volný čas a tak dále. Nakonec se ukázalo, že má introvertní povaha mi velí sedět doma po večerech a o víkendu a šiju a věnuju se tvůrčí práci a nějakým online projektům = jsem hodně doma a protože hodně šiju, mám hodně látek a tím pádem potřebuju i hodně prostoru a "schovávaček" na pohledově nepěkné věci. Když šiju tak šiju, je mi to jedno, ale když si chci odpočívat, jako že jsem v obývaku, kilometry látek kolem mi vadí.

Naši si nedávno rekonstruovali ložnici a zbyl jim jeden noční stolek, jeden prádelník a jeden stolek konzolový. Prádelník se mi zamlouval stylově a taky tím, že má tři fortelný fochy a tím pádem možnost úschovy látek, kterých mám vážně hodně. A protože jsem se kvůli úrazu v listopadu 2012 dočasně vrátila do Čech na 4 měsíce, byla jsem vlastně odstěhovaná s věcmi tam. A potřebovala jsem ty věci sem.

Mám super bratra. Přivezl mi věci, další kilometry látek. A prádelník!!! Nacpal ho do Oktávky a včera v noci zaparkoval na chodníku před domem. Já mu se stěhováním pomoci nemůžu, protože mám sešroubovanej loket. Prádelník vynesl, uložil v ložnici a šli jsme spát.

Dnes ráno nastala akce bleskového interiérového designu. Prádelník šel namísto plechové skříně, která je průhledná (a je do ní, kdo by to byl řekl) vidět, v obýváku trochu ruší. Jenže vedle prádelníku se ocitly rekvizity ve složení: jeden komín krabic (s látkama), potažený bílým ubrusem, jedna komoda (pult ze starého obchodu), a druhá komoda (šuplíky ze starého obchodu). Černý nábytek nesourodého typu v ne moc světlém pokoji a navíc částečně otevřený už mě nebavil...

Mám super hodného bratra! černý nábytek už je teď někde u Bodamského jezera a šine si to do Čech. A já mám umytej voňavej prádelník (ach jaká nostalgie, pořád voní po mámině Norkovém mýdle) ... a do vzniklého prostoru už taky vím co dám. Mno, jdu sem vložit fotografie.

Album je výhradně reportáž z jednoho jediného dne, se soumrakem s vkládáním nových fotek končím. Více pak už bude pokračovat v albu nový domov. Chci to pojmout jako takový reportážní experiment. Aneb jaké byly konstelace 7. dubna 2013 :)!