coverphoto
Neaktivní

jowana

Poslat soukromou zprávu
Sledovat
Přidat k přátelům
zaregistrovala se 29. kvě 2008
Aktivita
11 příspěvků ve fotoblozích
145 příspěvků ve fóru
0 inzerátů
Sledované fotoblogy (9)
Kolekce
  • okna/dveře
coverphoto
Poslat soukromou zprávu
Sledovat
Přidat k přátelům

Ahoj, měla bych dotaz ohledně spotřeby elektřiny..špatně se mi dohledává roční spotřeba elektrokotlů. Jen když porovnám bojler Dražice 160l a Nibe TČ, kde je spotřeba na ohřev vody o 1/3 nižší než u bojleru, kladu si otázku, jak to cca vypadá s roční spotřebou celkovou. Proto poprosím, kdo by se podělil o informace, kolik vás stojí ročně elektřina v domě, kde máte TČ (uveďte prosím i o jaký dům se jedná - zděný, pasiv..) a...

  • wiki85To je hrozně rozdílné. My v domě (dřevostavba, štítek b) cca 110m2, s elektrokotlem a bojlerem měli roční vyúčtování na 22tis. A to jsme měli čerpadlo vody a s miminem jela pračka a sušička pořád. Zatím co rodiče, mají dům zděný na novostavba dva roky stará, také cca 110m2 (stejný kotel I bojler) platí okolo 27tis ročně.
    • hankaahDřevostavba, pasiv, 100m2, dvě malé děti, dva dospělí na ho, heatflow a bojler 25tis.
      • kamusekZděný dům, 160m2 + garáž a prádelna, kde je taky podlahovka i když se tam topí minimálně. Máme TP Nibe a za loňský rok 22tisíc. Jsme 2 dospělí, dvě děti. Běžné spotřebiče jako myčka, lednice, pračka a sušička ty jedou taky skoro denně.