Duben 2018 - Rezervace pozemku, zaplacena záloha.
Leden 2019 - Zaplacení 2. části zálohy. Byli jsme se podívat na pozemek, už se tam rýsuje nová příjezdová cesta. Sítě by se měly dělat v březnu.
Únor 2019 - Podán návrh na katastr k přepisu vlastnictví na nás. První schůzka s projektantem a finančním poradcem. Zatím jen informativní.
Březen 2019 - Makléřka k návrhu na vklad do katastru nepřidala geometrický plán oddělení naší parcely...Bez toho je návrh zamítnut..Museli jsme podat zpětvzetí a po uplynutí odvolací lhůty musíme podat návrh na vklad znovu. Tentokrát tam půjdeme radši sami, protože co si sám neuděláš....
- Druhá schůzka s projektantem. Finální rozhodnutí toho, jak bude dům vypadat. Poslali jsme mu naše vizualizace a začíná pracovat na studii.
Duben - Pozemek je náš, jupí
Květen - Hotová a zaplacená studie domu. Teď bude pracovat na projektu elektro, vodo aj. instalaci,
- Developer sliboval, že na Vánoce bydlíme, ale zatím není ještě ani příjezdová cesta, ani sítě, ani pozemek není v územním plánu jako stavební. Sítě má údajně dělat teď v květnu, ale zatím pořád nic...Změna územního plánu má být v červenci. Dostaneme stavební povolení vůbec letos? Jsme napjatí...
Červen - Kde nic, tu nic. Developer slibuje a nic se neděje. Projektant poslal alespoň hotové výkresy elektra, kanalizace a vody.
Červenec - Podepsána hypotéka úplně hladce. Developer není schopný poslat rozpočet domu, na který čekáme skoro dva měsíce. Projektant stále nic nedělá (čekáme na technické zprávy). Už je nám to jedno, stejně není pozemek pořád stavební. Zaplacení daně z nabytí nemovitosti.