Jsme v Háji. Teda skoro, ale chtěli bychom brzy stavět dům ve vesnici jménem Háj.

Duben 2018 - Rezervace pozemku, zaplacena záloha.
Leden 2019 - Zaplacení 2. části zálohy. Byli jsme se podívat na pozemek, už se tam rýsuje nová příjezdová cesta. Sítě by se měly dělat v březnu.
Únor 2019 - Podán návrh na katastr k přepisu vlastnictví na nás. První schůzka s projektantem a finančním poradcem. Zatím jen informativní.
Březen 2019
- Druhá schůzka s projektantem. Finální rozhodnutí toho, jak bude dům vypadat. Poslali jsme mu naše vizualizace a začíná pracovat na studii.
Duben - Pozemek je náš, jupí.
Květen - Hotová a zaplacená studie domu.
Developer říkal, že na Vánoce bydlíme, ale zatím není ještě ani příjezdová cesta, ani sítě, ani pozemek není v územním plánu jako stavební. Sítě má údajně dělat teď v květnu, ale zatím pořád nic...Změna územního plánu má být v červenci. Dostaneme stavební povolení vůbec letos? Jsme napjatí...
Červen - Kde nic, tu nic. Projektant poslal alespoň hotové výkresy elektra, kanalizace a vody.
Červenec - Podepsána hypotéka úplně hladce. Zaplacení daně z nabytí nemovitosti.
Srpen - Proběhlo řízení ke změně územního plánu. Byly připomínky, tak čekáme dále na nápravy.
Září - Soused vrátil pozemek, protože zjistil (teď, po roce a půl), že přes jeho pozemek vede pásmo plynu a nemá kam umístit dům. Hrozné :( My to věděli už od začátku. Náš pozemek pásmo naštěstí míjí.
- Skrývka
Říjen - Dle vyjádření plynárny jsme také v pásmu. To už je snad vtip.. Nesouhlasíme, pásmo je ve vykresech zakreslene mimo, čekáme na odpověď. Změna územního plánu bude nejdříve v prosinci, protože někdo nedodal úřadu jakýsi papír. Ha ha.
El. sítě také neschvaleny, protože byly špatně pro danou oblast naprojektovane přípojky. Dělá se nový projekt.