coverphoto
Aktivní

Tereza Černá

Novistavitele  /  36 let
Poslat soukromou zprávu
Sledovat
Přidat k přátelům
Jsme mladá rodina s malými dětmi a zaznamenáváme zde naší cestu za splněným snem - malý přízemní domek 5kk
zaregistrovala se 14. čvn 2020
Aktivita
29 příspěvků ve fotoblozích
1 příspěvek ve fóru
0 inzerátů
Sledované fotoblogy (55)
Kolekce
coverphoto
Poslat soukromou zprávu
Sledovat
Přidat k přátelům
Informace o projektu
31.5.2020 jsme náhodně narazili na starý dům z 30 let, který byl určen k absolutní rekonstrukci, takový ten "dům s duší", hned následovala prohlídka a pak spousta přemýšlení, dům byl nakonec pouze spouštěčem a nakopávačem, díky němu jsme si uvědomili, že do domu chceme a...

Prosím, jak je to, když soused řeší povolení stavby klasickým stavebním povolením (stejně jako nám se mu nepodařilo sehnat souhlas společného souseda, který nereaguje) - předpokládála jsem, že nás bude stavební úřad informovat. Včera jsme náhodou zjistili, že má soused již vytyčenou stavbu, po dnešním telefonu na stavební úřad, že jeho povolení řeší, můžeme přijít nahlédnout do dokumentace, ale nás nikdo neinformoval. Nepřijde mi to jako standardní psotup. Děkuji.

 • adula000záleží kolik účastníků řízení je, pokud je nad určitý počet, tak se jen vyvěšuje na úřední desce.
  • Tereza Černá
   AUTOR
   @adula000  tři sousedé plus město. Jak je to, prosím, v tomto případě, víte?
   • adula000@novistavitele  tak to by mělo přijít. A na stavebním úřadě Vám neřekli nic víc? jestli už zasílali něco?
    • Tereza Černá
     AUTOR
     @adula000  paní, co to řeší má dovolenou, její zástup nebyl schopný říct víc, máme zítra přijít, ale jsem zaskočená.
     • Tereza Černá
      AUTOR
      @adula000  každopádně děkuji, jsem zvědavá, co se zítra dozvíme.
      • sarkatrMěli jsem to stejně, řešili jsme stavbu přes stavební povolení a bylo vyvěšeno na úřední desce. Nevím, jestli je povinnost i obeslat, ale u nás nezasílali nic. Máme 4 sousedy. Jeden z nich si to pohlídal a došel nahlédnout do dokumentace na úřad, ostatní nic neřešili.
       • Tereza Černá
        AUTOR
        @sarkatr  koukala jsem na úřední desku a ani tam nic není, uvidíme co zítra, zdá se nám, že soused nedodržel vzdálenost od hranice pozemku.
        • sarkatrKaždopádně, vytyčit stavbu si může i bez platného povolení, kopnout do země ale až s platným povolením. Plno lidi to ale nedodržuje a zahájí stavbu dřív, někde jim to projde, u nás je to za pokutu, vždycky se tu našel někdo kdo to nahlásil.
         • romik67@sarkatr  ahoj, prosím tě nevíš kolik může být pokuta za zahájení stavby bez stavebního povolení? děkuji
          • sarkatrNo my ji před par lety dostali symbolickou 500kč, zahájili jsme kopání přípojky kanalizace týden před nabytim právní moci povolení, abychom to stihli před zimou. Kolik muže být maximum nevím, soused prý dostal 5000kc, tam se jednalo o stavbu domu.
           • petr90@romik67  nevím jak u vás, ale u nás si toho nikdo nevšímal, že roste barák bez povolení a v průběhu zimy kdy už byla střecha, tak i povolení přišlo. V zimě se špatně pracuje.
            • Tereza Černá
             AUTOR
             @sarkatr  to že si vytyčil stavbu mi je šumák, i to, kdyby začal stavět dřív. Ale vypadá to, že je metr a půl od naší hranice, což nám úplně jedno není. Ale dneska se dozvíme víc.
             • romik67@petr90  máme hodně arogantního souseda, kterému vadí úplně všechno, i když si uprdneš metr od plotu 🙂
              • petr90@romik67  zakopat ho pod základy 😃 kdyby nebyl šťoural, tak ani neví zda je povoleno nebo není pokud by teda nehledal papír "stavba povolena"