Doporučujeme: Beremese.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk Homebydleni.cz

soika71 NEAKTIVNÍ


 • Když se nám po zhruba roce hledání a čekání vysněného domečku jsme se rozhodli, že si domeček postavíme nový.
  V dubnu 2014 prvni schůzka s projektantem a ujasnění co vše stavba domu obnáší.
  Ujasnili jsme si co vlastně chceme. Tedy aspoň jsme si to v té době mysleli :-)
  Naším snem je malinký bungalov, zděný,stavět budeme dodavatelsky popřípadě některé práce svépomocí.
  Květen - srpen 2014 - vyřizování HYPO, koupě pozemku
  Září 2014 - doladění projektu
  Březen 2015 - získané stavební povolení
  Duben 2015 - základová deska
  Květen 2015 - pokračujeme v základové desce, jednáme s další firmou na stavbu obvodového zdiva, provádí se srovnání celého pozemku
  Červen 2015 - v plánu je vystavění obvodového zdiva a snad se stihnou i vazníky + následně vnitřní příčky. Mezitím vybíráme dodavatele oken a schánime pokrývače na červenec
  Červenec 2015 - tak teprve na začátku měsíce dojde na vazníky, domluven pokrývač, pokud dorazí okna tak stihneme dokonce měsíce zavřít barák 😉
  Srpen 2015 - střecha kompletní, dodělá se pokrytí terasy, pokračujeme ve stavbě vnitřních příček, na řadu příjde sekání drážek na elektriku a příprava voda a odpady. Nejvíce se budeme modlit, aby okna dorazila dříve než první týden v září jak uvedl výrobce. Na konci srpna máme usazená okna, hotové vnitřní rozvody vody a odpadů. Máme nakoupeny vodovodní baterie.
  Záři 2015 - priorita provést přípojky vody a plynu - bez toho se dál nehneme, ale komunikace s oslovenými plynaři je na dlouhé lokte :-(následně stříkané omítky a začít pracovat na srovnání podlahy pro přípravu podlahového topení.
  Mezitím začínáme s rozvody kabelů, provedli usazení rozvaděčů. Nakoupili jsme velkou část svítidel pro interiér i exteriér.
  Dokončili jsme rozvody elektriky, kterou jsme komplet s vodou dělali svépomocí.
  Říjen 2015- máme zpoždění s dotažením venkovních rozvodů plynu, vody a elektriky. Opět jsme neměli štěstí na výběr oslovených firem. Ve hře zůstává pouze jediná. Vše ostatní se opět bude muset posunout na nám dopředu neznámý termín a tím pádem nám odpadají další vybrané firmy, které mají jiné závazky😒
  Listopad 2015 -zvládli jsme vnitřní omítky, strop je taky zateplen. Venkovni přívody jsou již taky dokončeny. Proveden i svod destovky do zabudované jímky. Objednali jsme i vinyl do celého domu. V domě začínáme topit přímotopy a provizorními kamny.
  Prosinec 2015 - topíme a vysoušime. Srovnali jsme pomoci Liaporu nerovnosti zakladové desky, položili izolaci podlahy. Máme pověšen kotel a bojler, nakoupeny materiál na teplovodní podlahovku.
  Leden - únor 2016 položeno podlahové topeni svépomocí a tlačíme na připojení plynu a veškeré další revize s tím spojené
  Březen 2016 - jednání s firmou na zalití podlahy. Pokud vše klapne tak ke konci března zaléváme. Řešíme oplocení pozemku, padlo rozhodnutí na betonový plot.
  Duben 2016 - sušit, sušit a zase sušit. Koncem dubna naplánované sadrokartonové stropy. Chceme podat ohlášku na oplocení a zahradní domky.
  Květen 2016 - broušení podlahy, malujeme. Začínáme řešit terénní úpravy. Stále ještě nemáme povolení na betonový plot. Po vymalování přichází na řadu montáž zásuvek, vypínačů a světel. Domluvená firma zatím ani nenacenila plánované venkovní úpravy.
  Červen 2016 - začínáme práce v koupelně. Po koupelnách přijde na řadu pokladka vinylu. Pořád jsme nerozjeli terénní úpravy. Přestala s náma komunikovat domluvená firma na zateplení a fasádu. Objednali jsme interierove dveře, tak uvidíme zda bude dodržen termín dodání do 6 týdnů.
  Červenec 2016 - obklady a dlažba položeny, instalujeme sanitu v koupelně. Připravujeme anhydrid pro pokladku vinylu. Konečně se začalo s terénem, příprava chodníčků, vybetonování terasy a opěrné zdi parkovací stání. Jednáme s firmami na zateplení a fasádu, ale zatím pouze nabídky pro nás neakceptovatelné
  Srpen 2016 - nakupujeme a sestavujeme základní nábytek,začínáme přespávat na baráku. Padlo rozhodnutí, že zateplení si domu si uděláme sami s pomocí známého a na fasádu později někoho seženeme. V tereních úprávách ještě zdaleka nejsme hotovi, firma opět dochází velmi sporadicky.
  Září 2016 - polystyren jsme s menší pomocí zvládli, čeká nás již jen zbroušení a natažení lepidla. Povedlo se nám dohnat i kluky co nám dělali stříkané omítky a máme domluvenou i fasádu. Domeček je již obyvatelný. Mimo pár drobností již máme skoro vše co k životu v domě potřebujeme. Během září se povedlo vyběhat dodatečné povoleni na změnu oplocení ze dvou stran bude betonová stěna. Práce na okoli a opěrná Zídka parkovacího stání v nedohlednu :-(
  Leden 2017 - postupne vylepšujeme interier a dokupujeme nezbytnosti jako je napriklad drzak na tv, vesacky chodby a jine zarizovaci predmety. Je toho spousta co nam schazi, ale hlavni je ze se nam tu krasne zije a milujeme to tady. Na vylepsovani a doladovani mame naplanovano pristich 40 let.
  Únor - duben 2017 Díky počasí jsme nuceni trávit volné chvilky doma a tak když je chuť a síla tak doděláváme maličkosti a připravujeme nezbytnosti ke kolaudaci.
  Únor 2017 - Máme problém s přívodním kabelem elektřiny. Zjištěno, že došlo k překopnutí kabelu při úpravě terénu a stavění opěrné zdi u parkovacího stání. Tady jsme se pěkně sekli při výběru firmy. Jedna ze Zídek se během zimy i vyvrátila.
  Květen 2017 - Nastoupili fasádníci a za 6 dní měli hotovo. Do 14 dnů bude dodělám sokl a obkladový kámen. Pokusili jsme se svépomocí dorovnat část pozemku u příjezdu a vyseli jsme Travnik.
  Červenec 2017 - Kolaudace. Konečne máme číslo popisné a propelnici. Opēt řešíme oplocení a začínáme stavět svépomocí opěrkou zeď, které jsme se od počátku bránili. Pak budem řešit ze dvou stran betonový plot.
Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
soika71
Říjnové bilancování - sice až poslední týden v měsíci se začlo něco dít a jsme za to vážně šťastný. Konečně začali prace na venkovních přivodech vody, kanalizace a plynu. Zítra se budou pokládat kabely. Domluveno zabudování jamky na dešťovku. Nastoupila skvělá firma na stříkané omítky, které budou hotové během týdne. Máme domluvenou firmu na sadr. stropy.
soika71
Srpnové bilancování...hotové vnitřní rozvody odpadu a vody, vysekané drážky na silno a slabo proud, okna namontována. Za poslední týden jsme udělali kus práce.
soika71
Stal se zázrak 😉 Od počátku stavby nám nic nevycházelo časově podle plánu a vždy se objevil důvod proč není odvedená nebo započatá práce podle původního plánu. Dneska jsme se dozvěděli, že vazníky budou o týden dřív. Tak snad to tentokrát vyjde.
soika71
Je tady někdo další, kdo taky zoufale čeká na dodání cihel porotherm z Wienebergeru? Firmě údajně zkolabovala doprava.
soika71
Registrace: duben 2014
Bydliště: Region Sokolov
Příspěvků: 2
Inzerátů: 0
Přátelé: 7
Líbí se mi tyto fotoblogy (16)
Moje kolekce