Bazén 4x8x1,5 - na kolik vyjdou zemní práce?

Dobrý den, máme objednaný samonosný bazén o velikosti 4x8x1,5 m a začali jsme poptávat kolik nás vyjde usazení bazénu (výkop, základová deska,obetonování). Podělil by se někdo prosím na kolik vás vyšlo usazení bazénu? Moc děkuji ;-)
Odpovědět
Musíš dát přesnější zadání a odpověz ještě na následující otázky: 1) Jaký máš přístup k místu kde bude bazén? Zajede tam nákladní auto a postaví se tam traktor bagr? Nebo to bude na minibagr a vyvozit to bobíkem na ulici na nákladní auto? 2) kam se bude ukládat výkopová zemina? Je třeba zahrnout do kalkulace skládkovné? 3) Jak daleko se bude odvážet výkopová zemina? 4) Už jen doplňující, jaké třída těžitelnosti zeminy. To už pokud nejsme na skále nebude mít vliv na cenu.
Odpovědět
@rad5 1) Místo je dobře přístupné. 2) Výkopová zemina zůstane na pozemku 3) viz. bod 2, pár metrů 4) Těžitelnost netuším. Je tam jílové podložní, trochu i spodní voda.
Odpovědět
Zatím máme jednu cenovou nabídku, která je téměř 200 tis. Kč. Zdá se nám to moc. Poradí někdo, zda je to ok nebo by se dalo sehnat levněji? Cena je na klíč a obsahuje zaměření, vykopání, odvoz zeminy, štěrkování,drenáž,betonáž,jeřáb na usazení bazénu, obetonování bazénu a betonová deska na kolejiště pro zastřešení.
Odpovědět
@pegguse Já mám bazén 7,3x3,7x1,2. Na výkopy jsem si zavolal bagr, desku pod bazén jsem betonoval se zedníkem a bazén jsem obbetonoval sám + jsem si sám dělal základy na pojezdy na zastřešení a všechny tyto práce včetně materiálu vyšly na 30000 Korun + se potom dělala dlažba kolem bazénu (50 m2) za 18000 včetně práce, dlažby, štěrku.
Odpovědět
Profilova fotka
@pegguse dle mého nesmyslá cena, tedy pokud v tom není ten bazén :-D když by to mělo být od firmy na klíč tak max 100tis a to je ještě hodně....
Odpovědět
Moc děkuji za reakce. Zkusíme ještě poptat jinde ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
@pegguse vykašlete se na akci "na klíč" a zorganizujte si to sami formou subdodávek, taky jsme to tak teď dělali... výkop jámy bagrem - 2.000 Kč, jeřáb - 1800 Kč, beton na desku - 10.000 Kč + práce zedníků, XPS jsme pokládali sami, obetonování bazénu opět zedníci, atd...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Já jsem si na to najal firmu Bagrování praha s.r.o., ti mi to zdarma nacenili a pak jsem se až rozhodl. Jinak kontakty mají myslím na www.bagrovani-praha.cz
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
Dobrý den, dokázali byste mi poradit? Máme vybraný bazén, který chceme na zahradu a teď řešíme, jestli si na výkop najmout firmu a nebo to zkusit sami. Švagr říkal, že by nám s tím pomohl, ale má jen minibagr s touhle lžící https://www.lzicealopaty.cz/ex60-5--c.... Myslíte, že se to dá a nebo je lepší si na to radši najmout profíky? Rozměry bazénu jsou 6 x 3 m, hloubka 1,4 m. Díky moc!
Odpovědět
Profilova fotka
@daniel_schwarz Úplně neznám technické parametry minibragru, kam až daleko/hluboko dosáhne. Každopádně 30cm lžíce se využívá spíše na základy, rýhy pro nějaké instalační vedení atp. Na takovéto kopání je lepší alespoň lžíce 45cm. Ale pokud švagr dosáhne daleko/hluboko dle Vašich rozměrů, běžte do toho. Jde to vykopat i ručně, tak proč by to nešlo s 30cm lžící. Jen to bude déle trvat než s nějakou větší ... ale zase to bude rychlejší než ručně 🙂 A alespoň víte, že Vás (snad) švagr nestáhne za hodinovku z kůže ...
Odpovědět
@daniel_schwarz nam bazen kopal minibagr a v pohode. Trvalo mu to dele oproti velkymu bagru, ale to bylo jedno. Za 200 na klic je to kravina. Me to stalo max 35 (bagrovani +zednici beton) u vas by to bylo+obetonovani...vubec bych se nebala sehnat bagr-mate, zednika, beton privezou z betonarky na cas, ztraceny bedneni ze stavebnin taky...chce to jen vice vaseho casu
Odpovědět
Profilova fotka
Řeším stejný problém, potřebuji vykopat díru na bazén 6x3,2x1,35 poptal jsem výkop formou poptávky na ePoptávky.cz. Byl jsem dosti překvapen, když jsem dostal asi 17 nabídek. Výkop na dobře přístupném místě ,odvoz asi poloviny zeminy. Nejlevnější nabídka byla 47,5 tis , ale většina se pohybuje 60tis. a výše. Podtýkám,že se jedná o MS kraj.
Odpovědět
Článek se načítá
Na jamu 3 x 5 x 1,5 m jsme si pujcili mikrobagr. Za den pronajmu chteli 2500,- (vc. voziku). Za cca 6 hodin bylo hotovo. Zeminu vyuzijeme k vyrovnani terenu zahrady.
Odpovědět
Mikrobagr proto, ze vetsi bagr by neprojel brankou na zahradu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?