Bazén betonový s nátěrem místo folie

Profilova fotka
Ahoj všem, vím, že tu spousta z vás dělala betonový bazén svépomocí, ale mám otázku, nemá někdo místo folie bazén natřený speciální bazénovou barvou? Neuvažoval o tom někdo? přijde mi to praktičtější, levnější a snažší 🙂 díky za názory 🙂
Odpovědět
Uvažovali, ale bylo nám to rozmluveno. Fólii máme, jen ne tu bazénovou, ale střešní. Chtěli jsme šedou barvu, ne modrou, to byla výhoda. Jedinou nevýhodou je, že na prořezu je černá, takže pokud máte bazén se stupni jako my, není uvnitř bazén jednobarevný, ale každý záhyb je zvýrazněný černou linkou. Ale to nám nevadí, protože cena to vyvážila. Materiál jsme koupili my, práci zaplatili profikům, zabralo to i s podkladem dvě odpoledne.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin a čím vám to rozmluvili? Mě přijde výhodné, že si to uděláme sami a po 5 letech si můžeme podle představ přetřít a bude jako nový 🙂 ale zajímavá je ta vaše myšlenka, použití střešní folie, nám totiž zbyla a nenapadlo mě ji použít na bazén 🙂takže to se dá a v pohodě?
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin a nebyla by fotečka bazénu? klidně do sz 🙂 díky moc 🙂
Odpovědět
@jakky111 Zjistím, bazén šel mimo mě. Je to manželův projekt. Já si organizovala byt 🙂
Odpovědět
@jakky111 Já myslím, že ta barva se hodně odlupuje, nevypadá to ani moc hezky (teda ty staré, možná v tomhle ohledu doba už pokročila). Počítejte, že byste to museli klidně co 2-3 roky natírat.
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt barva vyjde na 7 tisíc, folie na 30 tisíc, myslím, že první roky bychom mohli vydržet a potom přinejhorším navařit folii 🙂
Odpovědět
@puhelin dobrý den, též dělám bet.bazén svépomocí. Můžete prosím zjistit, o jakou fólii, značku se jedná?děkuji
Odpovědět
@jakky111 Jasné, to je na vás, ale těch pět let nepočítejte, že to vydrží. Známí měli jakýsi historický bazén, původně říkali, že 2 roky životnosti nátěru je minimum, nakonec to bylo spíš maximum.
Odpovědět
@danula85 Dobry den, mel by to byt Protan SE 1,5 nebo 1,6 mm. Plus geotextilie. @jakky111 Manzel rikal to same, co @bayt , ze to nechtel stale natirat. Je to strasne pracne. Ta folie s geotextilii byla vc. prace asi za 20 tisic (bazen asi 5 x 3 m, hluboky prumerne 1,5 m).
Odpovědět
@puhelin děkuji za odpověď
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin No nám ze střechy folie i geotextilie zbyla tak budu manžela přemlouvat ať to tam navaří, stálo by nás to jen ty lišty, ale nátěr vidí jako nejjednoduší :/ no uvidíme 🙂 škoda, že tu není nikdo kdo by to doma měl 😄
Odpovědět
@jakky111 Žádné lišty tam nemáme.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@puhelin Aha, já viděla návod na foliování bazénu a tam nejdříve do všech rohů nalepili lišty a pak na ně navářeli tu folii 😄 máte ji tedy svařenou jen k sobě navzájem? a máte fotku? nekrabatí se to?
Odpovědět
@jakky111 Az se dostanu na zahradu, vyfotím vám to. Myslela jsem, že někdo dává lišty na folii, třeba do rohů. Tak já se ještě zeptám, jestli jsou lišty pod folií.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?