Hranatý bazén, je to problém?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda nemáte někdo zkušenost s hranatým plastovým bazénem, který má rohy do pravého úhlu. Stavbyvedoucí mě od toho odrazuje, že v zimě, když voda zamrzne se v rozích vytvoří tlak a je tam riziko, že tam vzniknou po čase praskliny. Výrobce bazénu mi tvrdí, že jsou to jen fámy a s bazény problém nemají. Jenže záruka na bazén je 2 roky. Věřím, že toto by se projevilo až za 10-15 let. Nemáte s tímto někdo zkušenost? Děkuji.
Odpovědět
Vazne jste to nikdo neresil? Nebo nemate nekdo hranaty bazen uz nejaky ten rok? 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@islandia Také jsme ho původně plánovali a nakonec na doporučení asi 5-ti firem nemáme rohy ale ovály 🙂. Lépe se to čistí , rohy máme jen u schodů a musím říct, že se to tam čistí dost špatně. Jinak co se týče prasklin, tak většina firem, které jsme poptávali nám řekli, že to samozřejmě dělají a nedělá to nic špatného ale co se týče toho čištění tak nám byla doporučena oválná forma. Sousedi mají hranatý bazén zhruba 13 let a nemají s tím problém. Naví na zimu vypouštíme bazén samozřejmě pod trysky a není důvod aby cokoliv praskalo.
Odpovědět
@martinhcz moc dekuji za odpoved. Jeste zvazuji, zda neudelat betonovy bazen ze ztraceneho bedneni. Pro ten plastovy bazen je pomerne narocna stavebni priprava, tak si necham jeste nacenit variantu betonoveho bazenu s folii.
Odpovědět
@islandia Betonovy s foliou bude drahsi nez plastak. Stavebne je to o dost narocnejsie.
Odpovědět
@deto_oesya s tim pocitam, ale zajimalo by me o kolik.. jestli o 30 nebo 100 tisic. Uvidim, jak mi to stavba naceni.
Odpovědět
Profilova fotka
@islandia Folii bych se vyhnul jakmile se vám potom poškodí je to několik desítek tisíc za výměnu. Ideální je si nechat udělat plastovou vanu. Ano musíte mít díru, výztuhy a pak vybetonovat ale vydrží to nesmysl. Je pravda že mi ten bazén máme jen 10 let ale bez problémů. Platili jsme jen za bazén 120 tis a za zastřešení jsme dali 150 tis. Rozměry bazénu 6,5x4m ovál.
Odpovědět
@martinhcz mame trochu problematicky pozemek, kde je horsi pristup. Predstava, ze by se rozbila plastova vana a melo by se to nejak vymlatit vcetne obetonovani ven me trochu jima hruza. Kdezto kdyz se protrhne folie, tak se koupi nova a je to mene prace a ve finale i mene penez. No ma to vsechno pro i proti.
Odpovědět
Profilova fotka
@islandia tak samozřejmě pokud je horší přístup tak je asi lepší řešit to folii a přinejhorším ji měnit.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?