Kolik stojí roční provoz bazénu

Profilova fotka
Ahoj, zvažujeme výstavbu venkovního bazénu. O ceně výstavby je toho na netu spousta a není těžké si náklady alespoň orientačně spočítat. Moc už se ale nikde nepíše o ročních nákladech na provoz. Pokud už doma bazén máte, nebo máte alespoň přehled, můžete prosím uvést kolik Vás vychází ročně voda, elektřina na provoz čerpadla a ohřev, bazénová chemie, případný servis a já nevím co ještě ... prostě komplet. Zároveň prosím uveďte velikost bazénu, případné zastřešení, typ ohřevu a způsob úpravy vody. Věřím, že nejsem sám, koho to zajímá a doufám, že mi to pomůže lépe se rozhodnout při volbě do jakého bazénu a s jakou technologií jít. Děkuji
Odpovědět
@jakuda Mně přijde, že to je hodně teda taky o zvážení - poměr/výkon. Když se tak koukám, že letos byl zatím jeden pořádný "koupací den" a to ještě by se ta voda musela řádně přihřát... Ale k otázce, roční náklady kamarádky jsou cca 10 tis. Chemie, elektřina, příhřev. Je teda bez zastřešení.
Odpovědět
Profilova fotka
@jakuda bazén skimmer, 7x3x1.5, 30m3 vody, slaná voda, bez zastreseni Odzimovani a zazimování dělám sám Sul na rok cca 200 kg ... 2000 Kč Filtruji 3x denně po 2 hodinách. Když to dodržují tak jinou chemii nepotřebuji. Jinak na vodu mám podružný vodoměr. Vodu na konci sezóny a na jaře používám na zalévání.
Odpovědět
Bazén skimmer 3x6x1.2m Sůl 1x ročně za 1200Kč Filtrace od dubna do října 4x denně Cena za elektřinu byla cca 5500Kč za rok Vodu dopouštíme ze studny a bazén si zazimuje muž sám-vodu vypouští jen pod trysky , máme zastřešení díky tomu se dá koupat od dubna Takže za rok nás provoz bazénu stojí 6700Kč
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?