Kolik stojí roční provoz bazénu

30. čvn 20203

Ahoj, zvažujeme výstavbu venkovního bazénu. O ceně výstavby je toho na netu spousta a není těžké si náklady alespoň orientačně spočítat. Moc už se ale nikde nepíše o ročních nákladech na provoz. Pokud už doma bazén máte, nebo máte alespoň přehled, můžete prosím uvést kolik Vás vychází ročně voda, elektřina na provoz čerpadla a ohřev, bazénová chemie, případný servis a já nevím co ještě ... prostě komplet. Zároveň prosím uveďte velikost bazénu, případné zastřešení, typ ohřevu a způsob úpravy vody. Věřím, že nejsem sám, koho to zajímá a doufám, že mi to pomůže lépe se rozhodnout při volbě do jakého bazénu a s jakou technologií jít. Děkuji

• @jakuda  Mně přijde, že to je hodně teda taky o zvážení - poměr/výkon. Když se tak koukám, že letos byl zatím jeden pořádný "koupací den" a to ještě by se ta voda musela řádně přihřát...

Ale k otázce, roční náklady kamarádky jsou cca 10 tis. Chemie, elektřina, příhřev. Je teda bez zastřešení.

• @jakuda
    bazén skimmer, 7x3x1.5, 30m3 vody, slaná voda, bez zastreseni
    Odzimovani a zazimování dělám sám
    Sul na rok cca 200 kg ... 2000 Kč
    Filtruji 3x denně po 2 hodinách. Když to dodržují tak jinou chemii nepotřebuji.
    Jinak na vodu mám podružný vodoměr. Vodu na konci sezóny a na jaře používám na zalévání.

• Bazén skimmer 3x6x1.2m
    Sůl 1x ročně za 1200Kč
    Filtrace od dubna do října 4x denně
    Cena za elektřinu byla cca 5500Kč za rok
    Vodu dopouštíme ze studny a bazén si zazimuje muž sám-vodu vypouští jen pod trysky , máme zastřešení díky tomu se dá koupat od dubna
    Takže za rok nás provoz bazénu stojí 6700Kč

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat
    Články od našich partnerů
    Na co nezapomenout při stavbě plotu
    Jak zajistit doma čerstvý vzduch i optimální vlhkost po celý rok?
    Tepelná čerpadla BOSCH lákají nízkými náklady a snadnou obsluhou
    Archiv článků od partnerů