Laminátové bazény (např. Mountfield) zkušenosti po letech?

Dobrý den, nemáte prosím někdo laminátový bazén a nemůžete se pooděliv o zkušenosti po letech provozu? Kupujeme laminátový bazén od Moutfield (GEMINI) a celkem mě vyděsila možnot výskytu osmozy gelu. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji
Odpovědět
rodiče ted budou měnit asi po 10 letech a byly celkem nespokojení, moc informací však nemám, jen vím, že se těší na nějaký pořádný.
Odpovědět
@malinela o jakou značku se jednalo? Byl to skutečně laminát?
Odpovědět
Profilova fotka
@angus88 osmoza se usklolamino bazénu vyskytuje, protože lidi nedodržují predepsane hodnoty cholu, nedodržují pH a teplotu vody pod 29°C. Mnohem lepší je keramický bázen, nebo plechfolie např Ibiza od Mountfield...
Odpovědět
@zuzana_ka jj, toto jsem také četl. Bohužel jsem nikde nenašel, zda při dodržení těchto podmínek oproti k osmoze nikdy nedojde. Teplota je jasná, plánuji solintor tedy volný chlor ve vodě... také jsem nanešel jaký to má vliv
Odpovědět
Profilova fotka
@angus88 k osmoze by samo dojít nemělo. Lidi si ničí bazény samý :-( Bohužel i zakrytí bazénu má vliv na prechlorovani. I u salinstoru může dojít k prechlorovani. Nastavíte intenzitu chloru v závislosti na teplotě, pak se teplota sníží a hned je prechlorovano. Dobrá věc aby se tam nemuselo rvat tolik chloru jsou uv lampy nebo ionizatory
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?