Nadzemni strojovna bazenu

Zdravim, Uvazuju o nazdemni plechove strojovne k bazenu (bazen 6x3x1,5m) . Planuju velikost strojivny max 1,5 delka, 1,2 vyska a 0,8 metru sirka. Bude tam piskova filtrace a solnicka . Co tam jeste mate? Jak resite casovac filtrace? Kdyz tak prosim prilozte vase fotografie a prakticke tipy. Diky moc
Odpovědět
Profilova fotka
@tombra My to budeme mít v zemi kde udělám ze ztraceného bednění šachtu, jinak spínání čerpadla na zahradě jsem řešil klasickými mechanickými spinacimy hodiny takové které se strčí do zásuvky a fungovalo to. Bazén bude také v zemi tak proto i ta šachta. Ale ten plech bude nevzhledný, na můj vkus bych radši udělal dřevěné krytí ale záleží na vás je to přeci vaše zahrada. 😉 Jinak co se tyče solinatoru tak na to je ještě čas nejdřív musíme postavit dům 😁 ale myslím si ze je to dobrý nápad jelikož i když jsme měli pískovou filtraci a plaval tam chlor v plovaku a chemicky jsem ji upravoval tak i tak voda zezelenala cca na týden než se to pročistilo chemii. Takže myšlenku solinatoru mám také v hlavě 🤔.
Odpovědět
Profilova fotka
@tombra Nebudu hodnotit estetiku, ale pokud to bude v blízkosti bazénu tak bych zkusil zapřemýšlet nad ohřevem vody pomocí oběhového čerpadla a takových těch vodařských trubek a dát je na střechu té strojovny. Jinak to chce dost zásuvek, popřemýšlet kam budete třeba vypouštět vodu z filtrace v zimě. Možná bych tam dotáhl samostatně vodu. Protože plánujete solničku takže asi budete mít nějakou jednotku Brilax. Já filtrují 3x denně, 2 hodiny. Celkem 30m3 vody. A úplně v pohodě. První rok jsem zkoušel špekulovat a akorát s tím bylo hodně starostí.
Odpovědět
Strojovna bude dale od bazenu a tudiz neresim zda bude esteticky pekna ze dreva nebo ,, bezurzbova,, pozinkovana. Mam v planu tam dat 4 zasuvky na jden jistit a ty zasuvky naprogramovat pres app evlink
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?