Zazimování a přikrytí bazénu. Jak řešíte?

Zdravím, Otázka je na ty co nemají zastřešení bazénu. Řešili jste přikrytí bazénu plachtou? Jak jste vyřešily vznik tzv jezírka na plachtě? Plachta se už nemá o co opřít když je voda v bazénu částečně upuštěná. Koupě "polštářové" pachty mi přijde zbytečně drahé
Odpovědět
Profilova fotka
máme kruhový bazén s konstrukcí, průměr 3 m, a vyřešili jsme to tím, že jsme do částečně vypuštěného bazénu dali metrový nafukovací míč.Investice za 100 kč. Dali jsme ho doprostřed a přetáhli krycí plachtou. Míč je tak 30 cm nad úrovní bazénu a dělá hrb, takže plachta je ve vzduchu a případný déšť steče po plachtě mimo bazén a částečně větracími otvory dovnitř. Ale záleží na tom, jaký bazén máte, případně těch míčů koupit víc. Vlastně nás k tomu inspirovala právě ta zmíněná polštářová plachta.
Odpovědět
@slabici něco podobného mě také napadlo. Máme klasiku Mountfield ovál 5,5x3,7m Letos upuštěno jen pod skimmer a tryska je zaspuntována zátkou, aby se nemuselo tolik upouštět
Odpovědět
@slabici Jakou máte spotřebu těch balónů? Nám se totiž stává, že pod plachtou nic nevydrží delší dobu. Působením slunce na plachtu je z toho poměrně skleník, takže se nám tam věci nafouknou do maxima, večer v chladu se zase vyfouknou a po několika cyklech vždy v nějakém švu vznikla prasklina. Jinka my nepřikrýváme, na jaro prostě vypustím, vymyjeme, napustím novou vodu.
Odpovědět
@davex To mi přijde pokud člověk nemá studnu jako plítvání...
Odpovědět
@nitro Rozhodně to plýtvání není. Sezóna začíná někdy koncem května, vodu využíváme na zalévání zahrady, kterou bychom tak i tak prostě zalévali. Voda se prostě využije. O plýtvání čehokoliv se tady radši vyjadřovat nebudu. Kontrolní otázka, kolik litrů vody je potřeba na vytvoření jednoho piva?
Odpovědět
Profilova fotka
@davex Máme to teď první sezónu, takže zatím spotřeba jeden balon ;-) Není nafouknutý úplně na doraz, zatím drží.
Odpovědět
u nás to řešíme upuštěním vody pod trysky a skimmer. Na hladinu poté naházíme přibližně 25 1,5litrových flašek naplněných z jedné třetiny (bazén má 3x6m) a vodu necháme přes zimu. Žádná plachta, žádné zastřešení. Flašky poslouží dobře k tomu, aby se měl rozpínající se led do čeho opřít a nepotrhal stěny bazénu
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?