Obložení umakartu dlaždičkami, máte s tím zkušenost?

Chci se zeptat, potřebujeme co nejlevněji a nejrychleji zrenovovat umakartové jádro. Slyšela jsem i o možnosti oblepit umakart (lepidlem na umakart) dlaždičkama a pak klasicky vyspárovat. Máte s tím někdo zkušenosti? Jestli to opravdu drží? A popřípadě, jak jste řešili strop, který je vlastněnižží než klasický a je také umakartový? Předem moc děkuji za všechny postřehy, tipy a rady ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@kvetina_b Kdysi jsem to bláhově radila našim, když pořád říkali, že nová koupelna by byla moc drahá a já už ten umakart nemohla vystát. Nakonec se pustili do nového jádra a udělali dobře. Umakart je uvnitř po těch letech plesnivý, bohužel. A když si spočítáš na kolik tě vyjde demolice jádra a vystavení nového z ytongů, tak je to na nové koupelně ta nejlevnější položka. Já bych do toho nešla.
Odpovědět
Souhlasím s @monny3 co se týče stavu umakartu...za ty roky už to bude asi fuj fuj...ale pokud byste se opravdu chtěli pustit jen do povrchové úpravy, tak ještě před X lety, když jsme v paneláku bydleli, tak jsme měli umakart obložený obkladačkama...a dokonce jsme to aj předělávali...jakože nějaký roky jedna barva a po letech změna..a zas jen toto...já byla tenkrát dítě, takže jsem to neřešila...dneska bych se do asi sama nepustila....ale pokud financí moc není, tak říkám, že to lze provést :)
Odpovědět
Díky,jjj já vím, že to není nejlepší řešení...ale jsem na MD a tento byt je určený k pronájmu. Už dva měsíce platíme za prázdný byt, protože to děláme vše svépomocí...takže bychom to rádi udělali opravdu co nejrychleji a za co nejmíň :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kvetina_b Záleží jestli máte v plánu jen obklad a ostatní nechat stávající (baterie, vanu, umyvadlo...), pokud ano, tak to nalepte, bude to vypadat líp, ekonomické to je a že nájemníci asi žijí s plísní pod vrstvou obkladů vás nemusí trápit, když to není pro vás ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Máme v bytě už víc jak 10 let a pořád drží a je to pěkné. Strop jsme nechali původní, jen jsme tam na začištění nalepili polystyrenovou rohovou lištu. A žádné plísně jsem se nevšimla.
Odpovědět
Profilova fotka
@kvetina_b My to tak kdysi v bytě taky udělali, i kamarádka to tak má a pohoda...Ale pokud chceš co nejlevněji, tak bych dala na zem dlažbu, obklad jen do kuchyně a umaraktové jádro natřít bílou barvou (asi balakrylem mat), taky jsem to tak viděla a celkem pěkné. Pokud bylo jádro normálně větrané a není to panelák 50 let starý, nemyslím si že to bude s tou plísní tak hrozné, nebo nebude vůbec. Jen nezapomenout že spárovat se musí flexi spárovačkou a použít i flexi lepidlo.
Odpovědět
Profilova fotka
@evelynka25 @zamilovanadonej my jsme plíseň taky neviděli a až jsme jádro demolovali, tak jsme ji našli uvnitř mezi těmi umakartovými deskami, zvenku vidět samozřejmě není. Ale neříkám, že je to něco šíleného, jen když se tu občas řeší, jak vinylová podlaha uvolňuje ftaláty, neměla by se používat mikrovlnka atd. tak tohle něco "opravdového" :-)
Odpovědět
Jojo s tou plísní si nedělám iluze...no vlastně bychom to "zakonzervovali" :p :D vanu asi vyměníme, ta je fakt příšerná...no a ten zbytek právě řešíme...
Odpovědět
Profilova fotka
Nasi to tak taky maji, a je to k nepoznani, nikdo by nerekl, ze pod kachlickama je umakartove jadro. Kazdopadne kontrolovali pripadnou plisen, natirali penetraci a pak az obkladali i s nabytkem na miru, novou vanou a umyvadlem to zas az tak levna zalezitost sice nebyla, kdo vi, jak by to stalo i se zbouranim jadra a stenami z itongu ???? Jen proboha !!! doufam, ze nenatirate balakrylem ..... toho se nejak nemuzu doma v koupelne zbavit, minuly majitel bytu byl blazen a monter Vaclav ...... nase koupelna ceka taky na facelift :-D
Odpovědět
@kvetina_b my to tak udělali v bytě......prostě jsme na umakart nalepili obklady a strop udělali ze sádrokartonu. Už to tam drží skoro 7 let a vyšlo nás to jen na pár tisíc korun :-)
Odpovědět
Díky, taky to tak asi uděláme :)
Odpovědět
@kvetina_b Prodává se penetrace, která povrch zdrsní, asi bych ji na ten umakart dal.
Odpovědět
Článek se načítá
:) jojo manžel už taky něco takového vyčetl...tak držte palce ;) pomalu se blížíme ke koupelně :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Bavila jsem se se známou - budou renovovat jádro - nechce investovat moc peněz .Kdesi jsem četla - nyní to nemohu najít - někdo renovoval jádro tím, že k umakartu přidělal sádrokarton . Neumím si představit jak na to přidělali kuchyňskou linku . Máte někdo zkušenost ??????
Odpovědět
Profilova fotka
@jajah55 my jsme to tak měli, než jsme jádro zbourali uplně, protože původní plán byl, že se nebude bourat, ale jenom "obezdí" sádrokartonem a pak se s nim bude dál pracovat - vymaluje, obloží. V kuchyni to bylo fajn, kuchyňská linka se přidělala na šrouby, co šly skrz sádroš i umakart a v pohodě. Nakonec jsme to teda vybourali, ten umakart prostě strašně smrděl a dneska jsme za to rádi. V bývalým bytě jsme měli koupelnu, která byla obložená obkladačkama rovnou na ten umakartovej základ...
Odpovědět
Profilova fotka
@jajah55 my to tak taky měli, umakart a na to sadroš...udrželo nám to i skřínku s mikrovlnkou :-)
Odpovědět
Umarakrt smrdí--- navíc může být dost shnilej. Taky jsme to chtěli jen obložit. Nakonecj jsme ho vybourali a vyzdili koupelnu novou. Nakonec nás celá nová koupelna stála asi 40 tisíc.... tažkže toho fakt nelitujeme. !
Odpovědět
@avano @zuzazidkova @viggen holky díky
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
umakart vybourat rozhodně neobkládat
Odpovědět
Profilova fotka
@zamekp než tady začneš spamovat nejdřív se podívej jak staré to jsou příspěvky.... =-) a krátké odpovědi také nic moc neřeknou....
Odpovědět
stejně jako já i někdo jiný si tu může přečíst tyhle příspěvky až teď , protože ho to bude prostě zajímat ;-) .. a NĚKDY jsou jasné krátké odpovědi lepší než sáhodlouhé nicneříkající čtení...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Dočetl jsem se (na https://www.decormag.cz/cim-oblozit-u... ) že pomocí speciálního lepidla můžu na umakart lepit i klasické obkladačky. Co na to říkáte vy?
Odpovědět
@vyson já nevim, naši mají umakartový jádro obložený už přes 20 let bez speciálního lepidla a drží to, takže zbytečná reklama.. ;-)
Odpovědět
@vyson Adhezní můstek + lepidlo již cca rovněž 20 let drží.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?