Odpady v bytě - je to možné?

Zdravím, hraji si s rozložením bytu a přemýšlím o přehození kuchyně do jiné místnosti. Ale nevím, jestli je možné natáhnout odpady až tak daleko. Moje představa je zobrazená v plánku v příloze. Celkově by se jednalo o cca 9 m, taženo podél zdi. Jsem laik, tak uvítám i Vaše názory, zda je to je možné, a hlavně jestli to má cenu, resp. jestli s tím do budoucna nemusí být další problémy. Předem díky.
Odpovědět
Profilova fotka
A prečo tu kuchyňu neumiestnite na tú stenu kde je TV? V časti na spanie máte aj vlastné okno, takže by to išlo aj celé oddeliť stenou s dverami a vytvoriť normálnu spálňu a na novo vzniknutej stene umiestniť kuchyňu.
Odpovědět
@anieluska na Vámi zmiňované stěně je krb.
Odpovědět
To je hodně daleko, nebude tam spád a bude se to zanášet/ucpávat. Rešil bych to odbočkou z koupelny, ale bude se muset pár věcí rozbít...
Odpovědět
Profilova fotka
@tade10 a to je dvovod aby sa ta stena nedala predlžiť a nemohla sa tam umiestnit kuchynska linka?
Odpovědět
Varianta od anieluska je i podle mého názoru nejlepší
Odpovědět
@tade10 I když počítám spád 5cm/m, tak je to pořád jen 45 cm, což by tam snad mohlo vyjít. Ale stejně je to fakt daleko. Není náhodou někde ve vedlejším bytě další stoupačka, kam by se dalo napojit?
Odpovědět
@anieluska Nechci tam stěnu, schválně chci celý prostor otevřít.
Odpovědět
@m_i_r_e_k Bohužel není.
Odpovědět
Neumím poradit s odpady. Ale jestli mohu drobný postřeh - chodit do spíže téměř přes celý byt, a defacto přes obývací pokoj, se mě, jako ženě, asi nejeví jako úplně "user friendly". 🤷🏻‍♀️ Nestálo by za to zkusit začít plánovat znovu, jinak? Třeba by se přišlo i na lepší řešení odpadů. 🤔👍
Odpovědět
@m2s Místo spíže bude vestavěná skříň 😉 Věřte mi, že plánuji už dlouho, tohle byla jen jedna z variant.
Odpovědět
@tade10 Nechci vám do toho až tak kecat, ale také mi přijde, že by se to dalo vymyslet celé jinak a lépe. Pokud budete skutečně používat ten krb, nebo pokud budete vařit, tak vám ta postel neskutečně načichne. Nebo jestli tam máte krb a kuchyňskou linku jen pro parádu, tak je bych zase uvažoval, jestli tu linku třeba nezmenšit, protože vám to zabírá dost místa. Nebo spíš opravdu začít kreslit úplně od znova. Ta dispozice by mohla být úplně jiná a lepší.
Odpovědět
@m_i_r_e_k Zkusím na to ještě kouknout, ale mám pocit, že už jsem snad zkoušel vše.
Odpovědět
Článek se načítá
@m_i_r_e_k Jinak mezi kuchyní/obývákem a tím pokojem by měly být ještě posunovací dveře, tohle je jen pro představu kvůli tomu odpadu. Plánuji i vyšší linku kvůli své výšce, ale stále přemýšlím, jestli to není moc, respektive, jestli by s tím do budoucna nemohli být problémy...
Odpovědět
@tade10 obecně pokud trváte na tomto uspořádání, tak spád odpadu by měl být 2 až 5 cm/m. Takže to tak můžete udělat. Jen bych si pro jistotu dal někde zhruba v polovině čistící kus. Vzhledem k velké délce ale moc cenu tahat teplou vodu. Radší dejde do kuchyňské linky malý zásobník.
Odpovědět
@zubr487 Super, moc díky za konstruktivní radu.
Odpovědět
Co to trochu upravit, aby linka pořad byla u koupelny? Neznám rozměry a linka je trochu atyp, ale i tak by se to třeba dalo.
Odpovědět
fffff
Odpovědět
@tade10 aha. 🙂 Věřím!! Náš projekt měl také mraky variant. A do května do Konečné specifikace se asi ještě něco určitě změní. 😅
Odpovědět
@azsinanecovzpomenu Díky za návrh, bohužel v té stěně jsou dva komíny, nemůžu do ní šáhnout.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?