Rekonstrukce bytového jádra v Brně. Jak na to?

Profilova fotka
Plánujeme rekonstrukci bytového jádra. Prosím o typy, jak na to. Zajímá mě třeba, zda je lépe nakoupit si dlaždičky, vybavení apod. sami nebo zda je lépe objednat si to přímo u firmy, která bude jádro rekonstruovat. Také bych uvítala typy na obchody se sanitární keramikou, dlaždicemi, kuchyňskými linkami apod. A případně vaše dobré zkušenosti s konkrétními firmami, v okolí Brna. Díky moc.
Odpovědět
@veruska007 Záleží hodně na vás, jestli jste hodně zruční a chcete se s tím pachtit sami, tak nakupte a snažte se :) ale za mě osobně je rozhodně lepší najmout si na to firmu, určitě je dobré mít nějakou představu, jak byste chtěli, aby to vypadalo, ale pokud ji nemáte, nic se neděje, protože většina firem by vám to mohla i sama navrhnout :) každopádně s firmou to bude určitě rychlejší :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petraukulele Představy mám, momentálně ještě ne zcela jasné, ale obrysově ano a rozhodně to chci doladit, než půjdeme na věc. Na realizaci si rozhodně najmeme firmu, jsme v paneláku, takže to musí být "rychle", nemáme, komu říct, aby nám s tím pomohl... Třeba by mě zajímalo, je-li lepší mít na celé jádro jednu firmu nebo několik menších (jednu na elektriku, jednu na zdění, jednu na podlahy). A taky jak je to s výměnou futer - železná za dřevěná - to se dělá svépomocí nebo firma? Drobné domácí údržby manžel zvládá. Pokládku lina, tapetování, ....
Odpovědět
No určitě bych si nenajala zvlášť elektrikáře, zvlášť obkladače a podobně....za prvé v paneláku jsou to všechni malé rychlé práce a za druhé a to hlavně se pak někde sekne třeba instalatér na něčem a za dveřma budou stát nachystaní obkladači co už další den nemůžou??? Na novostavbě klidně, ale při rekonstrukci, která musí odsýpat rozhodně jednu firmu.... max. se s nima domluvit, že třeba materiál budete mít vlastní a nakoupit si kachličky a podobně sami..... Futra si můžete vyměnit svépomocí a nebo od firmy, to záeží jak si troufnete, jinak jsem viděla i systém "dřevěných" obložek na ty kovová futra, že je to jakoby schová a nemusí se bourat nic, ale nevím kdo to dělá, ale určitě to najdeš na googlu nebo někde
Odpovědět
@veruska007 Můj názor na to jeslti jednu firmu nebo více? Já bych šla určitě do jedné, když na tom bude dělat jedna firma, dá si na tom záležet, pokud sama nezvládne třeba elektriku a tak, tak má určitě kontakty na spolupráci s jinou firmou a vzájemně se doplňují...nehledala bych každé jinde, pak z toho vznikne bramboračka, jedna firma bude nadávat na druhou, pak bude reklamace a nebudete vědět, koho volat dřív, protože elektrika povede pod kachlema a už vzniká problém...takže za mě určitě jedna firma, dát návrh, oni s vámi prodiskutují zda je to možné, popřípadě, co by upravili a pak ať už se snaží oni a jestli bude ten elektrikář od nich nebo z jiné firmy, důležité pro vás bude, že pokud bude problém, zavoláte té jedné firmě, která vám to dělala a oni si to tam už pošéfujou :) tak jsem se rozepsala, pardón :D
Odpovědět
Profilova fotka
@mischako O těch obkladech vím, ale takhle to nechceme. Jsme v paneláku, kde jsou nesmyslně dveře šířky od 60 do 90 cm, někde bychom chtěli dveře užší, takže jsem pro vybourání, příp. dozdění + nová futra a dveře. Někde budu chtít šoupačky. @petraukulele díky za info. Máte dobré/ špatné zkušenosti s nějakou konkrétní firmou? My si dlouho nic nenechávali dělat. Jen před 5 lety okna a to byl děs, reklamovali jsme to skoro rok, pořád něco. Sítě - to samý. A při stěhování jsme měli písemnou domluvu na konečnou cenu, pak po nás chtěli 3x tolik, nakonec jsme to uhádali na 1,5x tolik... ale i tak, ještě pořád mě to štve a nerada bych zase naletěla.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@petraukulele Díky za typ! My byli nakonec na stavebním veletrhu, taky tam bylo plno firem, ale raději bych dala na osobní reference. Od pohledu fakt solidní firmu nepoznám :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Firmu si vzít na stavební práce a ať si donesou stavební materiál a ostatní věci, jako např. obklady, vanu/sprcháč, umyvadlo, WC... prostě zařizováky, si dodat sami. Nám to ušetřilo hodně peněz.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@petraukulele Aha. To mně nenapadlo, nechat materiál na firmě. Já plánovala, že si vybereme třeba sanitární keramiku, obklady, podlahy... a firma nám to pak z toho udělá ;-). Z okolí vím, že měli problémy s tím, že jim firma slíbila, že vše zařídí, vybrali si třeba obklady přes ně... a oni jich potom objednali málo a rekonstrukce několik týdnů stála, než jim došel materiál a všechno se tím rapidně prodražilo. Což by mi teda vadilo. Musíme v paneláku víceméně nějak fungovat. Nemůžu se s dětmi na měsíc sbalit a někam se odstěhovat.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@petraukulele Díky. Já si připadám trochu jako tele, mám doma kupu letáků, ale stejně "houby vím".
Odpovědět
Článek se načítá
@veruska007 Hele v pohodě,nebuď na sebe tak tvrdá, to je díky tomu, že je tak neuvěřitelné množství firem na trhu a člověk fakt neví, co si vybrat :) proto bývají doporučení nejlepší :) Dřív to bylo jednodušší, člověk sice za komančů neměl na výběr a taky na to nadával, ale na druhou stranu mu to ušetřilo spoustu času a nervů :D
Odpovědět
Profilova fotka
@petraukulele To jo, máš pravdu. Člověk chce to nejlepší, nejfunkčnější a ještě k tomu nejlevnější... a stejně je to docela sázka do loterie. Já ještě pořád vymýšlím i architektonické alternativy: jestli vanu oddělit sádrošem od pračky+sušičky a mít tak vlastně sprcháč. Nebo hodit pračku se sušičkou do kuchyně a do koupelny přidělat ještě 1 wc (sousedi mají vanu+ sprcháč, takže vana+wc by tam měla vejít taky). Vzhledem k tomu, že je nás doma 5... tož nevím. V noci jsme měli s manželem zažívací problémy a jeden záchod byla docela krize :-N
Odpovědět
@veruska007 To je, proto jsem u naší koupelky dávala na doporučení známých :) protože dneska bez doporučení fakt sázíš loterku :) noo já bych byla spíš pro to, šupnout pračku se sušičkou do koupelky a udělat tam tu příčku a mít vanu i se sprcháčem dohromady :) nás bylo doma 6 a je fakt, že pokud se vyskytnou zdravotní potíže, další záchod se určitě hodí...ale i tak bych byla pro tu první možnost :)
Odpovědět
@karolin54 jsi mi ukradla myšlenky :D @veruska007 Tak jak tu napsala Kája, taky bych byla určitě pro sprcháš a oddělení pračky se sušičkou sádorkartonem, další wc bych nedělala :)
Odpovědět
@petraukulele byla jsem rychlejší :P
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
I my si vzali na vyzdění bytového jádra firmu, podle mě je dobré nechat věci odborníkům, ať každý dělá to, co umí a čím se živí :)
Odpovědět
@magdalenkatruharova A kdo byli ti vaši vyvolení? :)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?