Udělat nové jádro?

12. dub 202160

Ahoj,

v bytě mám staré jádro, tzn. umakart a ten je překrytý ještě sádrokartonem.
Abych mohl udělat novou kuchyň a zavěsit skříňky i na stěnu, kde je ten sádroš, tak jsem myslel, že bych před ten sádroš dal ještě 7 cm ytongu, na který už bych poté skříňky zavěsit mohl.
Otázka zní... Mám rovnou vybourat celé jádro (koupelna, záchod) a udělat rovnou všude jen ytong? Stejně budu dělat novou elektriku v celém bytě (je tam hliník), kuchyň, obývák a ložnici, tak, že by se to dělalo při jednom bordelu.
Jak byste to udělali vy?

• @staqor  Já bych to udělal z jedné vody na čisto - rovnou můžeš udělat ty práce zároveň - elektrika, stěny, zem atd..

• Zdravím,

Máme podobně řešený jeden z našich bytů co pronajímáme. Na původním umakartu je "štuk" a v koupelně obklady.

Máme na tom umakartu normálně zavěšené skříňky kuchyňské linky a v koupelně máme nad umyvadlem zavěšenou skříňku.

Ale je třeba rozlišovat - jednak je víc druhů umakartu a jednak je to potřeba trochu vyztužit. My máme ten umakart který není vycpaný papírem, ale je v něm polystyren. Myslím že je tenhle druh umakartu pevnější. V tom umakartu jsou ještě vevnitř nandané nějaké dřevěné a kovové výztuhy. Linka není na hmoždinkách, ale je nasazená na kovové liště.

Šrouby musí jít aš naskrz ten umakart a z druhé strany dát matku (ta je zapilovaná a schovaná v tom štuku).

Je to levnější řešení a není to dokonalé. Pokud neřešíte peníze, tak je samozřejmě lepší to celé vybourat.

• Dobry den, ja bych to udelala cele z ytongu, poradne, nikoliv si zase jeste zmensit mistnost dalsi vrstvou... pokud musite menit elektriku tak stejne bude vsude bordel.. je to pri jedne praci, sice trosku pracnejsi, ale poradny..

• Sponzor fóra
  • Taky bych se do toho pustil a udělal všechno najednou, jak píše fyll, akorát byste si zbytečně zmenšil místnost, i když jen o něco málo. A když to uděláte najednou budete to mít z fleku hotový a nebudete pak muset ten bordel z toho uklízet dvakrát.

• Vybourat a vyzdit, ovšem 7,5 cm Ytong bych neriskoval, zavesite skříňky zatizite nádobím a objeví se praskliny

• Vidíte, teď jsme se o podobné záležitosti s kolegy bavili a je to přesně tak - zbytečně si zmenšíte místnost, takže určitě na čisto 🙂

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat