Čtyři děti,velký věkový rozdíl

Pěkný den, ráda bych znala váš názor, budeme stavět bungalov a netušíme kolik udělat ložnic. S partnerem máme ve střídavé péči jeho dvě děti z bývalého manželství, kterým bude v době nastěhování 13 a 15 potom kluka 2 roky a další holčičku na cestě. A teď poraďte. Teď jsou starší zvyklí každý na svůj pokoj, mladší budou určitě dlouho spolu. Netušíme jak vyřešit. Starší děti budou brzy dospělé a co potom se dvěmi pokoji? My budeme mít ložnici a chtěli jsme i pracovnu, ale to už jsme někde na 7+1 :D Nebo s dospělými už pak nepočitat a využít tyto pokoje pro menší děti? No dilema. Děkuju za každý názor.
Odpovědět
Profilova fotka
@eliskalatalova: i při sebevětším ohledu na děti bych rozhodně dva pokoje nedělala...Tedy udělala bych pouze dva dětské pokoje, kde by děti těch pár let, když přijedou k Vám, byli po dvou...časem, až budou mít mladší děti věk na samostatný pokoj, tak můžou být každý ve svém, starším dětem, které za 5 let, až tomu nejstaršímu bude 20, určitě nebudou jezdit pravidelně, by se to řešilo individuálně...Když budou chtít přijet oba najednou, tak jeden může být v jednom dětském pokoji, mladší děti na ten víkend spolu, a druhý třeba v pracovně, kde by byla rozkládací pohovka...Raději bych udělala větší pracovnu, kde by se dalo i přespat...
Odpovědět
@eliskalatalova asi bych udelala dva pokoje s tim, ze z pracovny muzete docasne udelat treti a pak ho zas zmenit na pracovnu
Odpovědět
Profilova fotka
Také bych nedělala další pokoje navíc, dva dětské stačí, na úklid a starost o barák toho budeš mít i tak dost.
Odpovědět
Vymyšlené to máme takhle. Už máme i projekt od projektanta, ale ten nemám momentálně u sebe. Ale je to strašně veliké. Zastavěná 270m2 @alinka1234 @bayt @kaatulka Budeme se asi muset vzdát garáže a snažíme se právě zredukovat i místnosti, ale nevíme jak. Děkuji za názory.
Odpovědět
Profilova fotka
Udělal bych tři pokoje a dočasně se obešel bez pracovny. Časem, až kluci odejdou, mladší děti bych rozdělil do pokojů a z třetího bych udělal pracovnu s možností příležitostného přespání, když kluci přijdou na návštěvu.
Odpovědět
Profilova fotka
@eliskalatalova: teda to je divočina :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@eliskalatalova: nemáte to někde už okótovaný?
Odpovědět
Já bych naopak jim to rozdělení zachovala i třeba na úkor toho že by měli malý pokoje okolo 10 m2.. A to samé těm menší dětem, ty v jejich věku můžete rozdělit na ložnici a druhý na hernu. A do budoucna a to je horizont min. 10 let bych počítala že se k vám budou vracet domů jak byli zvyklí a budou mít ten svůj "kutloch", kde jsou pořád součástí rodiny..a ne že jim padne 18...a hele už tu pto vás není tolik místa, tak jsme vás sestěhovali do jednoho. A hlavně nejdřív bych s nimi o tom hovořila a domluvila se jak to vidí oni a pak to rozsekla.
Odpovědět
@eliskalatalova No já si myslím, že byste se asi prvně měli podívat na nějaké typové projekty, podívat se, jak jsou zhruba řešené. Promyslet si, co na jaké světové straně chcete. Dle toho vám projektant udělá nějaký nákres a pak můžete konzultovat ten. Myslím, že jestli chcete méně místností a zredukovat garáž, tak jste stále úplně na začátku.
Odpovědět
Profilova fotka
Nechtěli byste ty pokoje pro děti dát do patra? Dům o zastavěné ploše 270 m2 vám také nemusí povolit
Odpovědět
Profilova fotka
@alisek Proč ve chvíli, kdy budou dejme tomu na koleji a budou domů jezdit na jeden víkend v měsíci zbytečně držet pokoj? A i kdyby, tak jeden dohromady jim v tom případě bude stačit úplně v pohodě. Ale je pravda, že bych to s nima určitě probral. Jsou už dost stáří na to, aby se k podobě domu vyjádřili sami. Nám do půdorysu kecal i ten nejmladší.
Odpovědět
@jakuda já teda byla ráda když jsem se vrátila z vš domů sice taky většinou jednou do měsíce na víkend a byla jsem ve svém a nemusela jsem sdílet pokoj s ml. bratrem který byl na sš...asi bych to zachovala do konce vš tak jak to maji ... tedy pokud ji budou studovat.. Samozřejmě ale že se musí přihlédnout k tomu jak rodina má prostředky na takové bydlení...pak je cokoliv zbytečné, kolikrát žijí děcka např. i 4 kousky v jednom pokoji, prostě to jinak nejde.
Odpovědět
Článek se načítá
@esmeralda2 přesně, při tolika ložnicích bych stavěla do patra.
Odpovědět
Profilova fotka
@alisek tak já si naopak našel se spolužáky byt a většinu věcí včetně postele jsem si tam převezl, takže můj pokoj se rozpustil tak nějak sám od sebe. A nemůžu říct, že by mi to nějak vadilo. Ale máte že všechno je o penězích. Pokud na to mají, tak klidně větší, ale rozhodně to podle mě není nutnost.
Odpovědět
Profilova fotka
@eliskalatalova platit tenhle dům budete vy a ne vaše děti, i když samozřejmě pro naše děti chceme to nejlepší ;-) já bych udělala kombinaci - dva dětské pokoje + pracovna - ale jen tehdy, když by někdo z nás dospělých pracoval z domova a pracovnu by k tomu účelu využil. Pokud ne, tak bych udělala tři dětské pokoje. Asi bych rozdělila ty dva starší potomky od manžela a ty prcky bych dala k sobě. Za pár let ty dospěláci už by mohli mít jen jeden pokoj pro občasné přespání a prťata (už odrostlejší děcka) bych rozdělila ...
Odpovědět
@jakuda tak samozřejmě i to se může stát..taky bych to spíš podmínila tak jak se domluví s dětmi a i přihlédla k tomu že se stmelují dvě rodiny do jedné..aby nevznikal konflikt. ale i jeden chytře řešený pokoj pro dva je dobré..vše je o domluvě a na bohužel prvním místě o penězích (teda většinou).
Odpovědět
@eliskalatalova jestli to bude jak u nas, tak nez to doopravdy postavite, budou starsi davno z domu :-N
Odpovědět
Dobrý den, osobně bych udělala 2 dětské pokoje, jeden pro ty mladší děti, jeden pro ty, co jezdí na víkend. To že u matky, kde jsou 25 dní z měsíce mají každý svůj pokoj je super, ale osobně nevidím problém v tom, aby 2 víkendy v měsíci byli v jedné místnosti, když jsou u otce. Nehledě na to, že za chvíli už nebudou jezdit ani tak často a zřejmě ani společně, spíš každý zvlášť. Pracovnu bych osobně, pokud opravdu nepracujete z domu vynechala. My pracovní koutek vyřešili psacím stolem a úložným prostorem pro všechny "papíry" v šatní skříni v ložnici. To je stejně místnost, kde přes den nikdo není, tudíž ani nebudete nikoho při práci na pc atd... rušit.
Odpovědět
@jenies pracovnu takto nejspíše také vyřešíme, ale střídavá péče spočívá v tom, že máme děti každý druhý týden. Celý. Kdyby to bylo o víkendu tak bychom nepřemýšleli, ale jde právě o to že jsou děti u nás i když chodí do školy. Přesto děkuji..
Odpovědět
@jenies Střídavá péče nejsou dva víkendy měsíčně.
Odpovědět
Striedavka byva obtyzden, alebo 2t a tak.. Ja by som isla do 3 detskych izieb, 1 spalna, 1 pracovna.. Pracovna v zalohe, ze keby daco, aby sa dalo v nej urobit studensku izbu.. Projekt by som dalej hladala, naozaj to treba premysliet poriadne to usporiadanie... Toto je nestastne L, mozno by nebol zly projekt T.. Drzim palce
Odpovědět
Zelene zvacsit priestor. Oddelit pubertakov, ked odidu, cisty priestor uzavrety.. Druhe tiez nie je zle.. Bez schodov..
Odpovědět
@eliskalatalova a ti starší, to je kluk a holka? Já bych - pokud to okolností dovoli- udělala 3 pokoje. Respektoval bych soukromí starších a když pak vyletnou z hnízda, tak bych mladší rozdělila. I do budoucna se vám pokoj navíc bude hodit jako hostinský. Určitě bych postavila do patra, protože tak si můžete tolik pokojů v rozumné velikosti snazr dovolit, než suprrvelky bungalov.
Odpovědět
@eliskalatalova promiňte, špatně jsem se podívala, pak bych asi udělala 3 pokoje, jeden pro ty mladší, a pro starší samostatné. Až budou na vysoké, otočila bych to, mladším každému svůj a pro starší jeden společný. Řešením by bylo postavit bungalow s podkrovím, kde by byly 2 pokoje a koupelna s wc, Zbytek v přízemí.
Odpovědět
Profilova fotka
@eliskalatalova ridila bych se vztahy v rodine a povahou deti. Pokud se starsi deti nemohou dockat, az prestnou jezdit, tak je zbytecne pro ne nejak extra zarizovat komfort. Pokud je tu vsak moznost, ze jezdi radi a hodlaji nadale udrzovat blizke vztahy a treba i s partnery, pro vsechny zucastnene bude lepsi ten komfort planovat uz ted. Osobne jsem z velke a velmi sepjate rodiny a naplanovala bych to na tri/ctyri pokoje plus pracovnu plus loznici. V pripade obav z toho, co s tim jednou, kdyby to vsechno bylo jinak, resila bych projekt tak, aby sel barak rozdelit na dve samostatne jednotky.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?