Je vhodná nízká postel do dětského pokoje při podlahovém topení?

Profilova fotka
Zdravím, zvažuji koupi dětské postele (domečku) do dětského pokoje kde je podlahové topení. Matrace je téměř u země a zajímá mě, jestli od podlahy nesálá příliš tepla a aby to tím pádem nebylo dětem nepřijemné. A jak je to v případě pokud je matrace úplně na zemi. Děkuji za rady:-)
Odpovědět
Prvni vec je jake mate podlahove topeni, zda vodovodni nebo elektricke kabely. Na elektriku se davat na podlahu nic nesmi. Na teplovodni dat muzete, ale osobne bych to postavil na nohy, uz kvuli prachu, aby slo pod posteli uklizet. To teplo je podle me spravna uvaha, mohlo by to byt pro decko neprijemne, ale zkusenost s tim nemam. Ja osobne bych to dal vyse.
Odpovědět
Profilova fotka
Ani obecně to není dobré, matrace pak nemůže správně větrat. Koneckonců děti to ocení asi tak 2 roky a pak už chtějí být výš co nejvýš, ideální s klouzačkou 😊. Měli jsme postel zvedlou jen asi 10 cm, bylo to pořád dobré a větralo to.
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím s názory výše, ještě je třeba říct, že si tím snížíte schopnost místnost vytápět o plochu postele. Pokud máte manžela alespoň trochu kutila, určitě by nebyl problém koupit hranoly a nožičky podložit (prodloužit)..
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji moc za názory. Myslela jsem tedy, že by se tu našel někdo kdo to tak má nebo to do pokojíčku řešil:) ale i tak děkuji! Zjistila jsem, že postýlku prodávají i s přídavnýma nožičkama. Budeme se stěhovat za půl roku a postýlku jsem chtěla pro dceru, které bude v té době skoro rok a půl a kvůli bezpečnosti bych byla klidnější, kdyby měla matraci u země. Ale třeba už to zvládne a kdyžtak vyskládám na noc na zem polštáře😃
Odpovědět
@verunkav88 Moje dcerka ma 22 mesicu, spi stale s nami pres noc. Ale na poobedove spani chodi do pokojicku, kam jsme ji poridili uz klasickou velkou postel, rozkladaci z uloznym prostorem. Kdyz jsem byla nemocna, rozlozili si ji s manzelem, abych je nebudila kaslem. Z boku ma vysokou bocnici (upravena ikeacka). Tahle mezivelikost nam prisla zbytecna. Ted je to velky hit, prodali bychom ji hodne pod cenou a vyuzili bychom ji sotva 2 roky. Mame Ikea Flekke.
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, děkuji. Já měla na mysli postel v domečkovém stylu a šlo mi o zkušenosti s matrací na zemi v kombinaci s podlahovým topením. Ale i tak děkuji za příspěvek.
Odpovědět
My máme podlahovku a domeckovou postel s přídavnýma nožkama a pod postelí ještě šuplík s další matrací - slouží jako náhradní postel (když bychom chtěli u malého spát, pro kamarády atd). Postel máme standardní velikost pro dospělé. Na podlahu přímo bych matrací nedávala. Ale pokud nekoupíte nožky a dáte na základ od výrobce s roštem nevidím problém. Jedině snad, že je podlahové topení méně účinné, což je nepatrné.
Odpovědět
@verunkav88 a který typ teda máte? Elektrické nebo teplovodní?
Odpovědět
Profilova fotka
Podle mě jsou tyto postele super a s podlahovým topením bych problém neviděl. Ta matrace není úplně na zemi, takže i elektrické topení fungovat bude bez problémů. A co se týče teploty, tak si změřte teplotu vzduchu u země a o 40cm výš. Ta teplota bude v podstatě stejná. Naši kluci spí od narození na matracích, které leží na tatami podložce a vyhovuje jim to, takže nevidím důvod, proč by to měla být záležitost na 2 roky. Jediná nevyhoda je absence toho úložného prostoru, ale pokud máte dost místa, yak nevidím důvod proč do toho nejít.
Odpovědět
zalezi jaka je tam mezera, pod domeckem,... ale v zasade nevidim problem. Mam ji take objednanou, jen trochu jinou. Mame teplovodni podlahovku. U zeme neni zadne vedro, pod tou posteli je mezera prave na vetrani matrace.... bude uplne jedno jestli ji nechate takhle nebo zvednete... ta teplota bude uplne stejna
Odpovědět
Profilova fotka
Když sme se přestěhovali na barák a ještě neměli postel koupenou a byla matrace přímo na zemi tak byl problém že matrace zespod plesnivěla, museli jsme to rychle řešit pořízením postele.
Odpovědět
Profilova fotka
@ookami_hime budeme mít teplovodní
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Děkuji za odpovědi, možná ještě tedy popřemýšlím o přídavném šuplíku s matrací když to nevadí. Vyřeší se nám právě to přespávání kamarádů.
Odpovědět
Profilova fotka
měřili jste někdy někdo teplotu podlahy? Vždyť to vůbec není nijak horké, natož přehnaně teplé. Můžete se na tom válet celé dny a nepříjemný vám to nebude. Spíš bych to trochu nadzvedla právě kvůli větrání a možnosti pod tím uklidit. A před postel můžete dát polštáře, pokud se bojíte, že dítě bude padat. Ale to naše tedy nikdy z postele nespadlo a to ve spánku cestoval po celý posteli
Odpovědět
Matraci bych na zem nedavala, at muze vetrat, tak alespon rost. Ale popravde receno vadi mi ta prasnost u zeme, proto mame postele vysoke. K tomu maji deti pod posteli pristylku, kterou jsem vzdy vecer trochu vysunula, kdyz jsem se bala, ze by mohly spadnout na zem. Navic pod tou posteli, co je na obrazku se bude spatne uklizet.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?