Pokoj pro novorozence, inspirace

Ahojky. Potřebovala bych inspiraci na výmalbu, tapety či kresby do dětského pokojíku pro miminka. Mohli byste mi sem hodit fotečky pokojíčku vašich nejmenších? Klidně do zpráv. Děkuju
Odpovědět
Pár fotek mám v albu :-)
Odpovědět
Novorozenec vidí do vzdálenosti maximálně třicet centimetrů. Takže je mu úplně šumák, jak je vymalovaný pokoj, podstatné je jen to, jestli je tam s ním máma. Vlastní pokojík a v něm výzdobu ocení až předškolák.
Odpovědět
volila bych něco neutrálního a určitě ne miminkovského.To vydrží dítěti max.do třech let,pak už to vzhledem k věku bude úplně mimo.Dolaďte to doplňky,které kdykoliv vyměníte.Je mi jasné,že to děláte pro sebe a ne pro dítě,protože tomu je to šumafuk,jak píše llama:-)
Odpovědět
ahoj, pokojíček máme zařízený původně jako pracovnu -neutrálbí nábytek dub bardolino/creme dvířka, aby byl neutrální a nadčasový. Kromě skříně tam je psací stůl (ten teď používám jako přebalovací pult a pojízdný box na kolečkách na uskladnění věcí na přebalování a plenek - foto mám v albu) a postýlka. Nad postýlkou máme samolepky z banaby.cz a jsou super, výmalbu máme bílou a jednu stěnu krémovou, nechtěli jsme nic moc barevného, spíše decentní, a doplněné právě malbou nebo obrázky, barevným koberečkem atd... https://www.banaby.cz/detske-samolepk...
Odpovědět
@rikaroni Dala bych nějaké pastelové barvy, vyhněte se výrazným obrázkům-miminko se pak za nimi otáčí a většinou na jednu stranu, což není dobré pro jeho vývoj, jinak byste měla pravidělně např. postýlku otáčet. Pak bych dala na zem velkou plochu z koberce,nebo lépe z pěnového puzzle, aby noh být mrňous co nejvíce na zemi, na bříšku-tam nějakou hrazdičku, hrkátka.....moc bych to první 2 roky nepřeháněla, protože až začne lozit, tak se na svůj pokojíček vykašle a bude se věnovat hrabání v šuplících, skříňkách a tak, čmárání po zdi, opatlávání zdí až se začne stavět, trhání a loupání veškerých dekorací v dosahu a řvaní pod dekoracemi na které nedosáhne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Skoda investovanych penez a energie :) vypada to hezky, ale jediný, kdo to oceni, jsou návštěvy. Idealni je mit postýlku po ruce, tzn. v loznici. Pokojik jako takovy využije ditko az tak od 2,5let nekdriv. Do te doby bude hrackarna stejne tam, kde se pohybujetr vetsinu casu vy, coz byva obvykle obyvak :)
Odpovědět
Ne, ze bych nechápala výše uvedené názory, ale nemůzu souhlasit. Já jsem pokojík pro dcerku zarídila uz jako pro novorozce, má tam klasicky prebalovák (kde mám oblečení na spaní, plíny, atd.), skrín (na hezké oblečení, autosedačku, prebalovací tašku) a komodu, kde mám všechny deky, větší oblečení a hlavně hračky. Tento nábytek budu vyuzívat i při změně pokoje, az půjde dcerka do první trídy. Pak uz je tam jen kreslo, na kterém si ted hrajeme, dríve jsme krmili, uspávali a samozřejmě koberec. V obýváku mám ohrádku s dalšími hračkami a je to k nezaplacení, jelikož pokud jste s dítětem sama celý den jako já, tak ho nějak zabavit musíte. Jen v obýváku nebo jen v pokojíčku mimi samozřejmě nebude, lozí po celém domě :-) V pokojíku jsem domalovala asi v půl roce dcerky na zed jen jméno a strom se sovičkami, který zboznuje. Postýlku máme v loznici u postele. Pokud máte moznost udělat pokojík, neváhejte. Věcí pro mimi je opravdu hodně a někam se to uklidit musí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já budu oponovat. Čekáme druhé dítko a oba budou mít svůj pokoj už od narození. Postýlku v ložnici nechci-nevejde se a prostě ne, manžela nechám vyspat. Prvních pár týdnů spím s mimčem v jeho pokoji. Syn měl miminkovský pokoj, pak pokoj pro větší dítko, školkový a pak když šel do školy. Pokud se pořídí fajn nábytek, tak stačí dělat obměny a max. vyměnit postýlku za velkou postel. Do nového pokoje plánuji postýlku, komodu Malm, na kterou se dá sehnat na netu přebalovací nástavec. komoda bude dál sloužit jako úložiště např. her, stavebnic...až bude dítko větší. Pak plánuji velkou Pax skříň, ze začátku otevřenou s košemi, ať je vše po ruce, časem přikoupím dveře a bude z ní šatní skříň. Výmalba je otázka pár hodin, koberec, který časem poslouží i na hraní, křeslo, které časem bude u prvního dítka nebo jinde. Inspirací je na netu mraky, záleží, co kdo preferuje. Osobně volím jemné barvy, veškerý nábytek bílý, max. doplněný dubem, pastelové, teplé barvy výmalby, žádné výrazné barvy, nic křiklavého, vymalované zvířátka, obří samolepky či bůh ví co...v dětský pokoj by měl být v neutrálních barvách, barvy mu dodají hračky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
taky mame pokojicek od narozeni ( predelana pracovna) moc jsem to nekomplikovala, takze nabytek je bily, vymalovano take bile a na Ali jsem koupila nalepky ve tvaru hvezdicek v sede a ruzove barve + dcery jmeno jako nalepku. Pak v Ikei zaves, poladila jsem povleceni a hotovo :-) Dcera spi sama v pokojicku od 6tydnu, v loznici jsme meli pouze kosik a hned jak to slo, tak sla vedle.
Odpovědět
@lendy1 Můžu se prosím zeptat, kde se dá sehnat přebalovací nástavec na Malm? Děkuji! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@page007 stačí použít google: přebalovací nástavec na komodu Malm https://www.google.cz/search?q=p%C5%9...
Odpovědět
Když jsme doma malovali pokoj pro novorozence, tak jsme mu dali neutrální barvy, a na jednu zeď mu nakreslili pár kreslených postaviček, všechno jsme si dělali sami, ale miminko to ještě moc nevnímá, když je tak malinké :-)
Odpovědět
Článek se načítá
my miminka v miminkovském pokojíčku jen oblíkali a přebalovali, byla to prakticky jenom šatna s plínkami. Spaly s námiv ložnici, prakticky celou noc mezi nám iv manželské. Kojila jsem obě do roka a půl co hodinu. To bych se ulítala. Na začátku měl manžel tendence střídat se v tom, kdo mimino při prvním zabrečení donese na kojení, později už jsem jenom vytáhla prso a spala dál ;). Možná děti na umělé výživě vydrží spát v pokojíku až do rána, já to nezažila. I tak jsem jim pokojíček coby nadšená mamina zařídila a dobrou inspirací je např. pinterest.com /room for new-born/
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?