Cihly pod betonem

Zdravím všechny a poprosil bych o radu. Začal jsem rekonstrukci kolem RD. Půjčil jsem si sbíječku a zlikvidoval starý beton pouze na místech kam se bagr nedostane. Pod betonem jsem našel ještě cihlami pěkně bez velkých mezer zhotovené podloží. Mohu na toto podloží nasypat štěrk a potom dát betonovou dlažbu? Nebo musím i toto podloží zlikvidovat a štěrk sypat přímo na hlínu? Poradí mi někdo kvalitní firmu z okresu ÚO na pokládku dlažby nebo na klíč s vybagrováním? Jedná se o cca 160m2 dlažby. Realizace tak v květnu. Děkuji předem za každý dobrý nápad.
Odpovědět
Tohle urcite konzultujte s dozorem. A ten termin me pobavil. Myslite kveten 2021, nebo 2022? Nehlede na koronavirus, ale firmy mely doted zakazky na vic nez rok dopredu zamluvene 😞
Odpovědět
@tanden Ta otázka není úplně jasná, zda beton byl všude kde chcete dláždit nebo jen někde.
Odpovědět
@travas Odstranil jsem starý beton za domem všude kde chci dláždit a nedostane se tam bagr. Pod 80% tohoto odstraněného starého betonu je ještě právě velmi zachovalá prakticky rovná vrstva cihel. Pod 20% zbývajícími odstraněného betonu zřejmě byly také cihly, ale ty jsem našel v rozpadlém stavu a tak jsem je vyvezl. Co s tím odstranit těch 80% cihel nebo je nechat a navézt na ně štěrk. Dík travas za odpověď.
Odpovědět
@puhelin Neměl jsem problém s tím, abych to nechal vybagrovat. Kontaktoval jsem cca 4 firmy z toho tři by přijeli hned ten týden.🙂 Co se týká finální realizace tu jsem zatím nezadával. Asi záleží jak kde.
Odpovědět
@tanden Asi není nutné odstranit ty cihly. Navézt štěrk a pokračovat stardantním způsobem pokládky.
Odpovědět
Zdravím, mám podobný dotaz. Mám na zahradě dost starých cihel, viz obrázek. Je možné je použít např pod chodnícky ci terasu? Na to bych dal štěrk a navrch zámkovku..
Odpovědět
@petr13 Cihly a hurdy jsem taky uklizel pod terasu a chodníčky. Nevím čemu by to mělo vadit. Já jsem kladl cihly ve dvou vrstvách. První s mezerami a druhou bez mezer. Tím se navíc vytvořily krásné odvodněvací kanálky.
Odpovědět
@travas Děkuji za informaci.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?