Vegetacna dlazba bez zatravnenia

Ahojte. Rozhodujeme sa o spevnenych plochach pri nasej novostavbe RD a v katalogu Best som videla vegetacnu dlazbu, ktora je ale miesto travy vysparovana kamenivom, teda sa nezatravnuje - predstavujem si to na ploche pre RD, ktora ma sluzit na parkovanie. Neviem k tomu ale skoro nic na internete najst, vacsina clankov sa odkazuje na samotne zatravnovanie, mne sa ale trava vyrastajuca spomedzi dlazdic dlhodobo nepaci. Mate niekto skusenosti s pouzitim zatravnovacich - vegetacnych dlazdic bez zatravnenia? A ak ano, nevyrasta vam tam predsa len ta trava? 🙂 Budem rada, ak mi k tomu napisete vase skusenosti, ci uz pozitivne alebo negativne. Dakujem.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, my sme si tento typ dávali, tiež sa mi nepáči vyrastajuca tráva, dokončili nám ju pred tyzdnom takže bohuzial ešte neviem povedat, ci sa tam nejaka tráva bude casom drať ale za nás to bola jediná volba - potrebovali sme vegetacnu, aby sa vsakovala dazdova voda a tie travnate som hned vyradila. Posielam aspoň foto, lebo aj toho bolo málo ked sme vyberali 🙂
Odpovědět
Postupnému vyrůstání trávy se nedá zabránit, prostě se tam uchytí semena všeho co letí okolo. Pokud to chcete úplně holé, tak jedině zámkovku a i tak se neobejdete bez občasného zásahu s herbicidem. To se ostatně týká i drenážní dlažby v příspěvku výše. Pokud řešíte odvod vody, budete muset pod dlažbou udělat prostě drenážní vrstvu, hrubé kamenivo a v případě potřeby i nějaké množství drenážních trubek pro odvod mimo. Pokud tam vegetaci nechcete, proč zvažujete vegetační dlažbu?
Odpovědět
Dakujem za odpovede. Nepotrebujeme ju tam, % zastavenych ploch k pozemku sme neprekrocili, len sa mi pacila 😀 Ale teda taka neprerastena travou, len vysypana kamenivom, vyzeralo to v katalogu pekne cisto 🙂 Radsej ju tam teda davat nebudeme, pojdeme do normalnej.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@cuky_ducky máte to moc pěkné, jak se prosím ta zatravňovací dlažba přesně jmenuje, nebo alespoň jaký je to výrobce ? Děkuji. M.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?