Výška obrubníku u vjezdu do garáže?

Dobrý den, před naším domem dělala obec nový chodník.... Obrubník u silnice položili tak, že nám vznikl schodek vysoký 7 cm, což není moc příjemné a šetrné pro najíždění autem. Zástupce obce nám řekl, že norma je 4-5cm a že i 7 cm se mu zdá normální. Jak se můžeme bránit nebo ví někdo o vyhlášce nebo normě, která by výšku nařizovala? Na netu jsem nic nenašla. Děkuji
Odpovědět
@radkaskr Požádal bych o nahlédnutí do projektu. Pokud je to v projektu a šlo se přes regulérní stavební povolení, tak je to asi OK. Pokud to neudělali podle projektu, žádal bych o nápravu věci nebo se domluvil jinak (peníze). To nemůžou do toho místa dát nějakej nájezdovej práh?
Odpovědět
@skunkos Nedělali to podle projektu, na to jsme se ptali hned. Dělají to tak i v dalších částech obce. Někde jim vyjde schodek 4 cm, jinde víc. Argumentovali prostě tím, že se drželi roviny. Víc s nimi nebyla řeč a pořád mleli o tom, že to auto vyjede. Prý si můžeme přibetonovat šikminu k obrubníku, ale že ta bude zasahovat do silnice už jim nevadí :(
Odpovědět
@radkaskr Počkejte, a existuje nějakej projekt k tomu, co tam dělali? Nebo prostě přišli na zelenou louku a udělali cestu a věci okolo jen tak?
Odpovědět
@skunkos Projekt prý není :(. Chodník tam byl starý. Oni si i udělali novou šířku chodníku, takže u našeho nájezdu do garáže se museli ještě rozšířit, protože jsme jim nedovolili jakkoliv zasáhnout do našeho nájezdu (máme ho cca 2 roky). Je to takový kocourkov :(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak standartně se to tedy řeší alespoň zkosenou obrubou - je tam? Zkuste kouknout tady, normy tohle neřeší úplně "exaktně". Za obrubou je chodník nebo jen sjezd? http://www.vecicernosicke.cz/kauzy/uz...
Odpovědět
@radkaskr Šikmina k obrubníku by asi byla fajn? TO, že zasahuje do cesty je spíš jejich problém než váš. Pokud vám to dovolí tam přidělat, možná by to bylo řešení?
Odpovědět
Profilova fotka
Případně vemte fotky a na příslušný odbor Policie s tím, ať napíší stanovisko. A šikmina do cesty co si uděláte vy jde za Vámi do toho bych s ohledem na bezpečnost silničního provozu tedy nešla (pokud by zasahovala do průjezdného profilu, což by počítám zasahovala...).
Odpovědět
@tulda27 @skunkos Ta šikmina se mi nezdá.... S tím obec, podle mě, nemá nic společného a nerada bych měla problémy s Policií. @tulda27 na fotce je dost vidět, jaký schodek udělali :(
Odpovědět
@tulda27 Zkosená obruba tam není :(
Odpovědět
@radkaskr Ale podle fotky to vypadá docela v pohodě. Co mi uniká? To není problém zajet autem, ne?
Odpovědět
@skunkos Autem zajedeme, ale skáčeme na 7cm schodek a to nám nepřijde normální.
Odpovědět
Profilova fotka
@radkaskr škoda, obávám se, že proti normě to řešení není, to že se Vám nelíbí chápu, nicméně asi s tím toho moc neuděláte když se obec netváří, že by to řešila...
Odpovědět
Článek se načítá
Ja myslim, ze obrubnik pro prejizdeni je do vysky 8 cm a ten, ktery tam mate je primo pro prejizdeni urceny. Jako standartne se pred vjezdem a prechodem vyska obrubniku snizuje na 2 cm, ale tady to asi nikdo nepohlidal :-| Zase bych v tom ale nevidela moc velky problem, s tim autem se nic nestane, jen vam to trochu vic “drncne” no 8-)
Odpovědět
ok a děkuji všem za reakce
Odpovědět
fotka sice nejde zvětšit, ale máte tam nájezdové silniční obruby. Ten oblouček je klasicky na výšku 5cm, pak je ta hrana a dál už je obruba po výšce rovná. Vpravo na fotce nejde hrana obruby ani vidět (čili převýšení je méně než 5cm), nalevo naopak vyčuhuje hrana kousek nad cestu (nebudu polemizovat zda je to 6 či 7 cm). Je to sice trochu prasárna udělat to takhle výškově nakřivo, běžně se drží niveleta cesty, ale asi to jde takto mít. Mě spíš vadí ta zadní obruba (pravděpodobně zahradní šířky 5 nebo 8 cm), ta určitě nevydrží pojezd aut, navíc když vlevo z části vyčuhuje nad chodník, to je i estetický hnus...
Odpovědět
@michael_doo Dekuji za reakci. Asi s tim teda nic neudelame...bohuzel. Ten zadni obrubnik jsme davali my pri pokladce vjezdu a drzeli jsme se puvodni vysky chodniku. Vypada to hrozne, s tim souhlasim
Odpovědět
@radkaskr To je mi jasné, že zadní obrubu jste si dělali vy podle původního stavu. Mě akorát štve, když lidi nerespektují předešlou práci jiných....
Odpovědět
Já se hlavně divím, že neexistuje žádný projekt. Co vím, tak pro stavbu chodníků existují velice přísné normy, které by měly být dodrženy (tím nemyslím zrovna výšku nájezdu pro auta). Je to velké riziko do budoucna pro obec. Za prvé, bez projektu ten chodník nemají šanci zkolaudovat. Bez kolaudace a projektu bych tam nenechal lidi vůbec chodit. Stačí aby se tam něco stalo, bouračka nebo jen vyvrknutý kotník a můžete se hojit na obci a chtít po nich odškodné. Starosta je díky tomu jednou nohou v kriminále, protože je to na jeho zodpovědnost. Ale jestli toto neřeší, tak to bude asi nějaký pako.
Odpovědět
@jizvo souhlasim s vami, chodnik je uz 3 tydny posypany hrubym piskem, ktery uz nema sanci nikam sednout a nikdo to neprijde zamest. Pritom je to chodnik, po kterem chodi polovina deti z obce do skoly a skolky. Jeste se o tom chceme pobavit s mistostarostou (kamarad). O ty normy me prave slo a nikde na netu jsem je nenasla.
Odpovědět
@michael_doo to by jste teda nechtel videt zbytek jejich prace.... 😟
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Dobrý den, máme podobný problém a jelikož s tím nijak asi nelze hnout, tak přemýšlíme, co tam vložit, aby byl nájezd pozvolnější. V našem případě je tento schod z hlavní komunikace, takže je v zájmu "při cestě domů" opustit komunikaci co nejdříve, což je někdy pomalu na urvání kola. Nemá někdo tip na materiál, který tam vydrží? Stačilo by sešikmení, které by mělo jen pár cm a pouze odstranilo hranu. Beton se vydrolí, nějaký gumoplast se asi také potrhá, jelikož já málo prostoru na kvalitní montáž ... jakýkoliv nápad kvituji.? Děkuji
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?