Halbbiewer yorkshire teriér

Dobrý den, S přítelkyní jsme si pořídily 8 tydeního pejska , už ho máme 2 tydny a je suprovej a posloucha na slovo rád se furt nečemu učí jak povelům tak novým věcem ale máme pořád problém ho naučit chodit na noviny koupili jsme jak kapicky tak i plenu ale nic mate stim nekdo nejakou skusenost ? Hodila by jsme mi jaka koliv rada/skušenost . Dekuji za odpověd . Radim
Odpovědět
@radimn máte v IP
Odpovědět
Ahoj, my měli stejný problém. Ani kapičky nepomáhaly, je třeba zvolit trošku tvrdší přístup a jakmile bude louže někde jinde, tak do ní namočit čumák a odnést pejska na noviny, kde má vykonávat potřebu. A za čas jsme místo novin hned šli ven. A chodit ven co nejvíce to jde, aby neměl příležitost jinde. http://www.myprivateboutique.cz
Odpovědět
Profilova fotka
@karolinast - četla jste aspoň nějaké knížky o kynologii, psí psychice apod.? Čumák do loužičky se namáčet nemá, pes to nepochopí a akorát se Vás začne bát.
Odpovědět
@zmrz_lina náš předchozí pes se to naučil až poté, co jsme mu k loužičce ten čumák přitáhli, ale ten současný chodí na podložku a když se mu to jednou za čas povede vedle, netrestáme ho, vezmeme ho tam, ukážeme a řekneme něco jako fuj, ne nebo tak, ale on už ví, že udělal průšvih a zaleze :-D Když udělal bobka vedle, odnesli jsme mu ho na podložku...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
MYSLIM SI,ZE JE NEJLEPSI PODLE MYCH DLOUHOLETYCH ZKUSENOSTI CHODIT S PEJSKEM VEN HNED PO SPA NEBO PO KAZDEM JIDLE / HODNE A NAHLAS HO CHVALIT....PORIPADE V BYTE NA PLANKU JE TREBA NANEST TROCHU PSI MOCI,PSI MAJI VELMI DOBRY CICH A ZASE PO JIDLE A PO SPA /TAKE JE TO SUPER S UMELYM TRAVNIKEM NA BALKONE,PEJSEK SI MYSLI,ZE JE VENKU A UDELA CO MA..A ZASE JE PSRAVNE ODMENIT TREBA PAMLSKEM,I PEJSEK MA RAD ODMENY / JAKO MY LIDE..PA
Odpovědět
Musí se po jídle a po spaní se štěnětem ven, protože tehdy bude čůrat určitě. Když se mi štěně náhodou vyčůralo uvnitř, normálně jsem ho okřikla, že to teda ne a bylo. Psi to celkem rychle pochopí, zvláště až dospějou, protože je pro ně přirozené neznečistit si místo, kde spí a bydlí. Čumáček do loužičky je fakt docela kruťárna, nevím, koho to kdy napadlo. Taky, pokud má štěně dva měsíce, ještě neumí tak dobře ovládat svěrač, tak po něm taky nesmíte chtít zázraky. Je to jako s miminkem.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Já mám pětiměsíčního jorka a jelikož jsme ji přivezli ještě za přijatelného počasí, tak jsme se snažili chodit co nejvíce ven. Jak se tu už píše, hlavně po hře, po spánku a chvíli po jídle jsme ji brali ven, když člověk ví, že potřebu určitě vykoná. Hodně chválit a chválit. Zároveň jsme ji učili i na plenku, za což jsem teď ráda, protože třeba když byly ty závěje, tak jsme sotva vylezli z baráku my a co teprve ten mini prdínek nebo když hodně mrzne, tak se klepe jak drahej pes a nechce se jí přidřepnout, tak si prostě dojde na plenu. Chce to trpělivost, rozhodně ne křičet. Když udělala louži mimo, rázně jsem ji řekla fuj a vzápětí ji odnesla na podložku, když si na ní pak sama došla, dostala k pochvale ještě pamlsek. S první fenkou jsme chodili jenom ven, protože jsme si ji přivezli v létě.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?