Jak zabránit škrábancům od kocoura na dveřích?

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, máme lakované dveře a když jsou zavřené a kocour se chce dostat do jiného pokoje, tak škrábe a udělal tam malé vrypy. Chci se zeptat jak tomuto zabranujete?nezavírat dveře se nám zrovna nechce, škrabadlo kocour využívá. Děkuji za všechny podnětné rady.
Odpovědět
1
2
@spaly To je odpověď dospělého člověka, i to co jste smazal. Bavím se.
Odpovědět
Profilova fotka
nejjednodušší řešení bývá nejlepší. Nechte dveře pootevřené. Kočka bude happy, že může kam chce, nebude škrábat a vy si zvykněte na pootevřené dveře (teda předpokládám, že nejsou vchodové do domu). Trochu kompromisů nezaškodí, zamyslete se nad sebou, řešte příčinu ne důsledek!
Odpovědět
@spaly Příspěvek @wegar mi přijde věcný, nechápu, proč ji zde tak ironizujete. Problémové chování zvířat je povětšinou chybou majitelů, zvířata nejsou žádné ďábelské bytosti osnovující plány, jak co nejvíc naštvat majitele.. měl byste řešit příčinu problematického chování kočky, ne jenom hledat způsob, jak jí to chování znemožnit. Chápu, že vám ničení dveří vadí, o to míň chápu, že nehledáte řešení. Zkuste aspoň kouknout na ten pořad, třeba by vám tam mohl nějaký tip pomoci.
Odpovědět
@spaly Nechápu, že chováte 9 let takové stvoření a neznáte podstatu, z které vyplývá řešení.. Hlavně se k panu domácímu Kocourovi chovejte slušně nebo vám vypoví nájem a skončíte na ulici :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@spaly V zásadě máte stejně asi jen 2 možnosti: 1. nechat dodatečně udělat dvířka, tzv. praktická varianta 2. nechat kočku ničit dveře, tzv. zenová varianta náročná na sebeovládání, tedy ať si to ničí, jsou to jen dveře a koupí se za pár let nové :-D Spreje, stříkání vodou a řvaní podle mě k ničemu není, akorát se stresují oba, majitel i kočka. Variantu krytek na drápky pokládám za prasárnu a korelát týrání zvířat.
Odpovědět
Možná budou ty krytky na tlapky stačit jen chvilku. Náš kocour se neučil otevírat dveře sám a velice rychle. Skočí na kliku, zavěsí se za ní a odpíchne se zadníma packama(pokud je to dovnitř), nebo se s ním otevřou setrvačností(ven). Možná by pomohlo kočce párkrát cíleně ukázat, jak se dveře otevírají. Tato zvířátka rozhodně nejsou hloupá. Ale může být problém pokud jsou kliky příliš klouzavé nebo designově tvarované ohnutím dolu. Nicméně otvírání dveří není jeho zálibou a pokud ví, že je někdo uvnitř, vydrží docela dlouho bouchat tlapkami do skla. Naštěstí neškrábe.
Odpovědět
A v čem že je problém kočce udělat dvířka do stěny vedle normálních dveří? Ty návleky na drápky jsou šílenost... navíc tipuju jejich výdrž tak něco kolem 30minut
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina :-D jo to jeden čas mě taky pěkně točily kočky, hlavně jedna která neustále počuravala všechno, ale asi jí neco vadilo, jak jsme se přestěhovali tak je klid :-) stejně jsou to naši miláčci, já taky nesnášela kočky než manžel dotáhl tu jednu polomrtvou, kterou jsme chtěli vyléčit a vrátit příbuzným který se o zvířata moc nestaraj, nakonec u nás zustala a přibyla kámoška :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jako dite jsem mela kocku doma.pak pritel zachranil v zime kote, bylo planovano osetrit, vypiplat a nechat jako venkovniho mazlicka.neposlusni rodice pod nami z ni udelali veliciho spratecka s mlsnym jazyckem.bohuzel pro kocicku, se v lete prestehuje k nam do noveho pusobiste.tim myslim pozemek, ne dum.bude mit tezke zvykani, ale my v modu rodicu jet nemuzeme ani nechceme a oni si ji nechat nemohou.dum ji uzpusobovat nebudeme.bydlet uvnitr nebude. Kryt na drapky se mi teda taky nepozdava.urcila bych mista kam smi a ta nechavala pootevrena.kam nesmi, dala bych nejakou mechanickou ochranu nez si zvykne.
Odpovědět
Zkusila bych ty dveře něčím obalit nebo tam dát nějakou mřížku něco aby je pak neničil, chápu, že tohle není sranda :/
Odpovědět
my kočce necháváme dveře pootevřené, protože je už takhle máme dost poškrábané, když pootevřené zrovna nebyly. V bytě je to ale záležitost pouze dvou interiérových dveří, uvidíme, jak to bude pak v domě. Pokud nechcete dveře nechávat otevřené, zkuste na dveře nalepit třeba přiložený obrázek, možná jí odradíte :-D Omlouvám se za blbej vtípek, ale když jsem ten obrázek uviděl, nemohl jsem si pomoci :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Buď dát na dveře nějakou zábranu a nebo dveře prostě nezavírat :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 8 měsících
pokud kocourka nechcete pouštět ven, kupte si sprej stopitcat, já ho používám a přestal
Odpovědět
No tak.jasne ze je skrabe kdyz je za dvermi zavrenej, ja bych taky bouchala kdybych nemohla otevrit....chapu ze do novych dveri se vam nechce delat dira na prulez ale pisete ze jsou posunovaci, takze nekde v interieru predpokladam....nemuzete je nechat na tech par cm pootevrene at se kdyztak protahne a neskrabe? Co za temi dvermi je? Jinak podle me reseni neni, spreje, voda, rvani.na kocku moc nefunguje...nas kocour kdyz nekam chce tak.taky zaskrabe a ja mu jdu otevrit ale teda povrch dveri zniceny neni on to dela jen tak.jemne
Odpovědět
@kata267 dekuji ze reagujete na prispevek, kocour se jiz adaptoval a dveře které používá jsou pootevřeny a nezavírají se.
Odpovědět
Profilova fotka
Dvířka pro kočku nemusí vypadat ošklivě. Máme namontováno přímo dodavatelem dveří. Typ dvířek jsem si samozřejmě určil, mají hliníkový rám a magnet dole.
Odpovědět
@spaly četla jsem všechny komenty...a teda díky bohu, že to tak dopadlo, protože pootevřené dveře, to je podle mě opravdu nejjednodušší řešení :-) my to tak máme 8let a nikomu to nevadí..a ještě máme těsnění okolo dveří jak nové ;-) :-D a v novostavbě o ničem jiném neuvažuji, budeme zavírat jen tam, kam nechceme aby chodila a to rychle pochopí :-)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?