Westík

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky je tu některá z Ostravy a má fenku nebo pejska westíka?
Odpovědět
Profilova fotka
:-. Markét i botičky k tomu měli jo? No tak to bych se asi uchlámala smíchy v tom Nelču vidět :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím westí maminy ;-) Oliva byla v posledním týdnu na trimování a taky na očkování. Pan doktor jí dal injekci, vytáhl ji a teprve po dalších asi pěti vteřinách začala Oliva kňučet. Je to vážně heeerečka :-D Taky jí přišel balíček, kde měla kromě žrádla i dvě vánoční hračky. Samozřejmě je neviděla. A všichni se ptali, jestli o nich můžou vůbec před Oli mluvit :-N :-D zelenina a ovoce taky Olivě moc chutnají. Vždycky se všichni strašně diví. Nejvíc ze všeho miluje červenou papriku, to je pro ní téměř srovnatelný s masem. Dál má ráda jablíčka, hroznový víno, někdy kedlubny. Všechno bez slupky samozřejmě :-p Ale třeba banány nebo mrkev nejí. A miluje chleba - suchý kousíčky chleba - po tom se taky může utlouct =-) :-N karkul, tak to je super, že se zkamarádili. To bych teda vůbec neřekla, že si starší pes dokáže zvyknout na kočku. ivu, gratuluju ke všem úspěchům. Lili je šikula ;-) Vodítko taky časem zvládne. Oliva svou úplně první procházku na vodítku zvládla s přehledem, až jsme zírali. Ale pak jí to nějak došlo, že to vlastně pro ni není zas tak výhodný a začala se vzpouzet ]-( Už ani nevím, jak jsme jí to naučili, asi jak říkají holky. Ale když se to trénuje, tak s vodítkem nebývá problém. Časem se ty emoce dokonce úplně převrátí - až ho uvidí, bude šílet nadšením, že jde ven :-D Ááá, Oli vstává, jde se ven. Dneska docela brzo... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky díky za radu, začali jsme to trénovat a je to trošku lepší, už není tak moc protivná :-) Dneska jsme byli na tom očkování a taky nám brečela, ale možná to též trošku přehrávala, protože naříkala ještě celou cestu zpátky v autě. Pak přišla do kanclu a zase začala řádit s Berrym a ani si nevzpomněla... :-D Akorát jsme byli lehce v šoku z ceny za očkování, stálo 350 kaček... Já teda počítala tak se 2 stovkama, tak mi poraďte, máme zkusit hledat nějakého levnějšího veterináře? 8-( Podotýkám, že jsme z Brna, možná tady ty ceny prostě tak jsou...
Odpovědět
Ivus, ke komu chodite v Brne? Zeptam se mych znamych, kam chodi oni a muzem srovat ceny. My ale na vesnici cca 40 km od Brna platime taky tak 300 Kc. Nas veterinar ma praxi u sebe doma a nam nikdy praci/aplikaci neuctuje. Takze platime jen vakcinu.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme byli právě před pár dny, tak to mám ještě v čerstvé paměti. Platili jsme asi 380 Kč a vím, že je to i u jiných veterinářů ve městě normální částka. Možná jsou někde i dražší. Ale jednou za rok mi to nepřijde hodně. Horší je, když je pak pes nemocný, to se pak platí léky, vyšetření, operace... Jeden veterinář, asi ten nejdražší tady (ale prý je hodně dobrý) má nad ordinací i takovou psí "nemocnici" - pro psy, které musí třeba nutně zůstat v lékařské péči několik dní. A jeden den tam stojí snad 1000 Kč, možná i víc, přesně si nepamatuju, ale když jsme to slyšela, tak se mi docela protáčely panenky :-o I tak vím, že bych to za Olivu dala, kdyby to bylo nutné. Dřív jsem nechápala, jak můžou lidi utratit za operaci psa desítky tisíc. Teď už to vidím jinak.
Odpovědět
Jo, Fab, to ti ani v tu chvili na penezich nezalezi. Kdyz mi do Lary tuklo auto, dala jsem za ni na te klinice (nejaka infuze, rentgen, krevni rozbor, hospitalizace, limec atd. atd.) 300€, ani jsem nemrkla. A nejvic me dorazil nas veterinar v Cechach, kdyz mi rekl, ze dve tretiny veci nebyly vubec nutne a prakticky ani s urazem nesouvisi. Ze by si Laru u sebe taky nechal, ze by ji udelal rentgen, dal infuzi, ale ze odber krve a detailni rozbor byl pri uraze zbytecny ]-( Ne, kecam. Nejvic me dorazila ta nemecka mura veterinarka. Mela pod stolem svyho labradora a kdyz videla, jak se sousedkou (vezla nas tam) obe bulime, tak pry co delame, ze je to JEN PES! ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ivu, já byla taky včera s Nelčou očkovat, resp. na přeočkování, chodíme 2x a včera jsem tam nechala 355 Kč a to nejsme zase tak velký město. Takže ono to asi bude tak nějak nastejno. Já jsem se včera na veterině docela bavila z naší potvůrky, jsem tam přišly, vynutila si, že chce ke mě na klín a klepala se fakt jak ratlík, ale jen do té doby, než tam přišla paní s dalším pejskem a ten se klepal víc než Nelča :-D , tak to byla za hrdinku a do ordinace napochodovala taky sama :-D, jen se jí pak nelíbilo, když jsem jí dala nahoru na stůl, to už asi tušila, že jde do tuhýho. Markét, tak to je tedy veterinářka na pěst 8-( já se taky párkrát na veterině rozbrečela, když nemohly u Nelči přijít na to, proč má horečky, tak jsem tam taky brečela a sestřička i s doktorkou mě tam uklidňovali,že to bude dobrý ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak koukám, že to jsou asi normální ceny :-p Taky dobře, aspoň to nemusíme řešit a hledat levnějšího doktora :-) Markét chodíme k panu doktoru Pelikánovi, má ordinaci v židenicích a máme to kousek od baráku. Jinak Lili je po očkování docela vyřízená, většinu dne prospí, ale to nám doktor říkal, že může být taková spavá... Takže máme s přítelem odpočinek i my x-) Jinak pro to nemocné zvířátko by člověk zaplatil, co je v jeho silách, jenom aby mu ulevil. Taky si vzpomínám, že když jsme měli ještě doma s našima fenečku (lhasa apso) a v 15 nám onemocněla a skoro umřela, tak jsme za záchranu dali víc než 15 tisíc a to jsme peněz nazbyt tenkrát taky moc neměli. Ale povedlo se a žila s náma až do nedávna, dožila se skoro 18 let. Zachránit ji pro nás bylo tenkrát mnohem důležitější, než nějaké peníze :-) Spousta lidí si tenkrát taky ťukala na čelo a nedokázali to pochopit, ale pro nás to byl plnohodnotný člen rodiny. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ivu, přesně, je to člen rodiny se vším všudy a kdo to nezažil tak nepochopí :-x
Odpovědět
Ivi, ptala jsem se sestrenice a pry chodi k nejakymu obyc. vetovi nekde v Lisni (ale ne k Joaovi, ten je drahy, kdyz je tatka tech hvezd :-D) a kdyz byli treba na rentgenu kycli kvuli uchovneni, byli na Mojmirove namesti. Nase Larina se po ockovani nechava odskodnit. Manzelka naseho pana veterinare ma obchudek s krmenim a pamlsky, dvere tam vedou hned z cekarny. A nase madam tam pravidelne miri hned z ordinace a zada konzumaci ihned po zaplaceni a pak jeste v aute :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte dievcata :-) . Je tu akosi mrtvo, uz ste vsetky presli do modreho konika? x-) My sme boli s Maxom na ockovani proti besnote a spolu s antibiotikami, ktore mu pan doktor nasadil na tu alergiu som platila €70.V tej cene bola aj injekcia s antihistaminikom.Manzelovi som to radsej ani nehovorila ;-) , pre pokoj v rodine. Co je nove u Vas? Piste, piste, nech mame co citat.
Odpovědět
Ahoj Tina, neboj, ja se divam, jestli je nebo neni novy prispevek :-) U nas momentalne zapasime s falesnou brezosti, ne u mne, ale u Larus :-N Uz mame v "karantene" nekolikero hracek, vetsinou gumove a plysaky. Snad to brzo prejde. Je mi ji lito, protoze jsme ji slibovali stenatka a ja si na to srabacky netroufala. V unoru ji nechame dat hormonalni injekci, aby jedno harani vynechala a pak uvidime. Snad to s malym prckem pujde pekne skloubit, pokud to teda nebude nejaky extremni divoch, jak se nam prezentuje na ultrazvuku. Kdyz jsem byla mala, mivaly fenky u dedy stenatka a nechtely ze zacatku nikoho do boudy pustit, jen mne x-) Takze jsem na pejsky zvykla od mala a snad bude i nase mlade ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ahoj holky, u nás všechno v normálu. To znamená, že si Oliva stále užívá role miláčka rodiny a všech jeho privilegií :-D O víkendu jsme tu měli oslavu, takže naše madam celý den nezamhouřila oka a to je teda co říct :-N Nejdřív číhala v kuchyni, jestli něco neupadne. A pak se přesunula do jídelny, kde oslava probíhala. Chuděrka pak spala jako zabitá. Ale vyplatilo se jí to, občas něco (většinou díky mé nešikovnosti) upadlo, většinou zelenina nebo sýr, ale byly tam asi i tři kolečka salámu 8-( Takže pro Olivu úspěšný den :-D My začneme ženicha hledat asi tak za rok a na jaře 2011 bychom chtěli štěňátka. V té době už snad budu mít práci, takže je taky otázka, jak bychom to vyřešili po téhle stránce. Uvidíme, jak se to vyvine :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, u nás taky vše při starém, nic nového. Jen mi poslední dobou přijde, že je Nelča zaražená a neví asi co si má myslet, páč se nějak nevejde k nám do postele :-N Je totiž zvyklá spát u mě pod dekou, ale já tam teďky mám narvanej polštář mezi kolenama a pod břichem, takže už se tam moc nevejde, takže když už úspěšně v noci hupsne do postele tak za chvíli naštvaně odchází do svého pelíšku, chudinka moje malinká a to ještě neví co jí všechno čeká, až ti raubíři budou na světě. Fab, ženicha přeci hledat nemusíte, stačí zajet do kousek za Prahu ke Karkulkům :-), Bert je přeci super ženich, ale je zase pravda, aby se pak o něj s Larou nepraly :-D
Odpovědět
Milu, co oci nevidi, to srdce neboli :-D Takze jestli ma Bert chut, necht je Oliva jeho :-D Fab, po takovych narocnych akcich chrape Larus i nahlas :-D
Odpovědět
Zdravím vespolek, občas sem nakukuju / šmíruju, ale nepřispívám. Mám dva westíky roční kluky - bratry x-) a naši mají dvě holky - maminku s dcerou x-) a westíky miluju, sbírám westíkovské předměty, ráda chodím na výstavy, ale co jsem od května maminkou, tak to už moc nestíhám. Chci se zeptat, jestli nevíte o někom kdo by měl zájem o štěňátka westíků s PP. Pouze do dobrých rodin. Pokud ano, více info podám do IP.
Odpovědět
mmmk, tu hormonální injekci, co plánuješ pro svou fenečku už není možné dát :-( , protože si její výrobce v ČR neprodloužil registraci ( řekl mi to náš veterinář ). Taky jsme ji fence Lilly mých rodičů dávaly, protože po prášku děsně zvracela, ale bohužel, pokud si tu registraci neprodlouží, tak to nepůjde. Prodloužení pro vých. evropu asi stojí dost peněz a výrobci se to prý nevyplatí. Tak zbývá pouze prášek, ale já bych do něj nešla páč po něm Lilly dost zvracela ;-( Tak nezbývá než zabavit hračky, zamezit v tvorbě pelíšků, ale to už asi znáš, co ? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
idoch, zdravím a blahopřeju k početné psí smečce x-) x-) To musí být docela frmol, když se ty čtyři sejdou :-D Jak se jmenujou vaši westí bratři? markét, děkujeme za vstřícné poskytnutí Berta, ale jenom tady na vsi máme rovnou tři westí samečky v nejlepších letech a jeden (respektive jeho panička :-N ) se už nabídl, že by to s Oli rád dal dohromady :-D A další by asi taky nebyli proti. Nejdřív je ale musím trochu víc okouknout, až je potkáme, a pak třeba někoho oslovíme.
Odpovědět
Idoch, to je teda pech s tou injekci. Zkusim zjistit, kolik to stoji tady v Nemecku, protoze ja bych byla moc rada, abychom vynechali jedno harani. Ma harat nekdy v dubnu, ale to mam termin porodu a to by byl asi prilis velky hukot, na coz si netroufam :-N A kastrovat ji nechci, porad jeste uvazujeme o nabidnuti Larinky k ozdraveni chovu (neni papirova, nicmene je spickova - perfektni srst, zuby, postava - je drobna, stihla, zdrava), uz mame jednu nabidku z chovatelskyho svazu, kdyby to s Bertem treba neklaplo. Prijde mi skoda, aby takova pekna sikovna fenecka nemela stenata. Luci, takze ty budes balit potencialni kandidaty sama, jo? :-D Nech to na Olivce, vsak ona si jiste dobre vybere ;-)
Odpovědět
Idoch - k tem injekcim. Dneska mi psal nas veterinar mail, ze existuje nahrada za ty injekce, jmenuje se to Depo-promone, ale ze mi to pro chovnou fenu rozhodne nedoporucuje, ze po tom mivaji fenky velke problemy jako zanety delohy atd. a ze to mame radsi protrpet nez ji nejak zmrzacit :-(
Odpovědět
mmmk, tak to je teda děsný, že vůbec takový injekce nabízí, uff, se mi tomu nechce ani věřit. A gratuluju k miminku, já mám doma květňátko ;-) fabienne, našim klukům jsme vybrali tyto jména - Montgomery (říkáme mu Monty) a Maurice :-) fenky mých rodičů se jmenují Matilda a Cheryl (ale říkáme jí Lilly) Je tu mezi Vámi někdo z okolí Brna a znáte nějakou dobrou paní co trimuje? Já naše kluky doma trimuju, ale jsem začátečník, tak bych ráda měla někoho v záloze, jinak jezdíme až do Prostějova. ;-)
Odpovědět
Idoch, my mame skvelou pani v Kyjove. Ma normalne salon, ale je tezky se k ni propracovat. Ale trimuje vyborne, navic ti i dobre poradi ruzne triky, zlepsovaky atd. Sama je chovatelka, sice jinych psu, ale ma k nim vztah, umi s nimi zachazet, komunikovat. Tohle je jeji prace na nasi hysterce http://lh5.ggpht.com/_SxfDUsluwQA/SKC... Do Kyjova to mas nejakych 40 km, jezdi k ni i Cesi z Vidne a my teda od CH a F hranic z Nemecka :-D Dela i takovy ty predvystavni upravy. Kdyz budes chtit, muzu ti na ni dat kontakt. Ona ma westiky rada x-) Sranda, ze i Maurice se jmenuje nejaky pejsek :-) Tudiz temer vsechna jmena, co mame pro pripadneho syna vybrana, jsou psi :-D Jen teda s tou obmenou, ze my bychom to psali Moris. To si asi clovek nevybere, kdyz chce kratke krestni jmeno. I Lara bylo vlastne puvodne jmeno pro holcicku, pak jsme si meli jet pro nasi drndu a nemeli jmeno a tatka vzpomnel tohle a ja uz to nedokazala vypustit z hlavy :-)
Odpovědět
mmmk, tvoje Lara je nádherná slečna, fakt x-) jí to sluší, ale otrimovaná není, jak je vidět na fotce, je ostříhaná strojkem. Otrimovaný westík vypadá takto : http://www.westieinfo.com/DB/galerie_... (rozklikni si prosím první obrázek Bounty ;-) ) Správné trimování poznáš tak, že se při něm pejskovi odstraní odumřelá srst trimovacím nožem ( ne strojkem ), díky tomu srst postupně hrubne, stává se pevnější a odolnější vůči vnějším vlivům (špína, teplota,...). Ale znám spoustu lidí, co nechávají westíky stříhat, je to rychlejší než trimování. Tak to jsem ráda, že se ti Maurice líbí, já o něm četla ( ale až už ho pejsek měl ) že v UK a USA patří toto jméno u dětí k neoblíbeným, že se dětem s tímto jménem děti posmívají a taak :-) asi jako kdyby se jmenoval u nás Leopold :-N Vybrat správné jméno je velmi těžké, hlavně aby se na tom dohodli rodiče je fuška, tak držím pěsti, ať vyberete nějaké pěkné.
Odpovědět
Idoch, ne, je skutecne otrimovana, ale vzhledem k tomu, ze ji nevystavujem, nechavam ji po trimovani hrbitek sjet strojkem do hladka na jednu delku ;-) Je na hrbete tmavsi, tz. ma kvuli trimovani ridsi srst a prosvita tmavsi kuze (prave kvuli tomu ostrihani). Tu je jen ostrihana, tenkrat to zrovna na trimovani nebylo, ale bylo leto a byla silene zarostla http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/1/13... - to ale nechavame delat opravdu zridka, aby ji srst nezjemnila. Nam se libi ta hruba, kozi :-D Nemuzu normalne najit nikde na webu fotku, kde by byla videt cerstve po trimovacce. Tu uz je zarostla ale http://lh3.ggpht.com/_SxfDUsluwQA/SBj... :-N Ale pani ji skutecne trimuje, zustavam tam po celou dobu. Kdyz to na trimovani neni, tak mi rekne a dohodneme se dal, ze treba zastrihne hlavicku, nohy, ostriha drapky. Pokud je horko, necham ji sjet strojkem, jinak vetsinou ne. Ale i kdyz ji trimuje, nechavam ji brat potom na hodne kratko, protoze je to psi cune, co se nerado cese, coz je problem, kdyz je plna takovych tech seminek z travy :-D Bounty je fesak, vypada jako docela kus chlapa. Kolik vazi? Tu v Nemecku se Moris/Maurice/Morris/Moritz bezne dava, asi jako treba Vojta v Cechach. Ale to se zas nelibi mne ;-)
Odpovědět
Bounty není moje, je to fenka, patří jedné známé z SK Je to fotka z výstavy, tam je krásně načesaná, natupírovaná a taak, no koča x-) Tak tato fotka Lary se mi mooc líbí http://lh3.ggpht.com/_SxfDUsluwQA/SBj... 8-) prostě pohoda 8-) , takhle zarostlí jsou naši kluci furt, tomu neříkám zarostlí :-D a kvůli horku ji nemusíš nechávat stříhat strojkem, ať ji zbytečně neměkne krásná srst, ta drsná ji před horkem ochrání. Naši kluci sluníčko milujou, jen je z něho musím zahánět dovnitř, aby neměli úpal :-| Tak Maurice je v Německu populární, jo ? hihi, tak to Maurickovi musím říct ;-)
Odpovědět
dnes jsme byli na očkování a Monty i přesto, že dostal injekci, co zmirňuje reakci po očkování je doma takový smutný a vyzvracel celou večeři, ostatní psi jsou v pohodě. Tak snad bude ráno ok, venku běhal, ale doma jen polehává, chjo... Má tu někdo zkušenosti s takovou reakcí. Monty má jen rok a 3 měsíce a u dřívějších očkování u něho taková reakce nebyla. |-| v lednu jdeme na očkování proti borelioze, tak to snad bude ok.
Odpovědět
Dobre, priznam, proc jsem ji nechala ostrihat. Ona je nase holka docela cune a je hodne nachylna k hnoji a jinym fekaliim :-N No a to jsem byla loni pred statnicema u nasich i s Larus a madam se mi snad 4 dny za sebou vyvalela nekde v kompostu u nasich (jednou zkazene vajicko, potom zbytek ryby, pak nekde za mestem na poli v hnoji a nakonec se vykoupala v mocuvce) a z tech delsich chlupu ten naval smradu v takove koncentraci nesel odstranit, porad to z ni cpelo :-N Proto bylo nutne, aby sla na kratko. Pak se sice vyvalela v lese v divocacim hovnu (a sama vypadala jako hovno - 90% povrchu tela), ale uz sla vydrhnout tak, ze nesmrdela 8-( Nedostal Monty nejakou novou vakcinu, kterou predtim nemel? Nas vet rikal, ze kdyz je psik nejaky nalomeny (nachlazeny, leze na nej neco), nemel by se ockovat, ze pak muze jeho telo neocekavani reagovat. Nebyl treba dneska nejaky jiny?
Odpovědět
no jéje, to já velmi dobře znám, naši kluci se taky strašně moc rádi válí ve všelijakých výkalech a spol. brr, to koupání potom je děsný, používám gumový rukavice :-D :-D takže to ostříhání strojkem chápu ;-) No jak jsem mluvila jen o Montym, tak v noci se pozvracel i Maurice, chjo. Před očkováním mi přišli oba ok, dr. je vyšetřil, změřil teplotu a taky se mu zdáli zdraví, ale teď už jsou oba v pohodě :-) odpočívají... Jak tě Lara poslouchá ? Mě ti naši poslouchají pěkně doma, ale venku jen občas, bez vodítka si s nima netroufám, jsou ztřeštění, uvidí psa a hned se chcou kamarádit :-) na rase nezáleží, pitbul, stafford, je jim to fuk, to já vždycky trnu, co ten druhý pes, jestli na ně nevyjede a tak, ale zatím ťuk, ťuk, jim ta jejich otevřenost vychází...
Odpovědět
To s tim valenim v ruznych smradech je asi u psu individualni, protoze treba Sam (taky westik) od nasich to udelal maximalne jednou, jinak nikdy a ani k tomu netihne. Nasi nemaji kompost v zahrade nejak zavreny a on tam presto neleze. Narozdil od nasi Lary :-D Pani v salonu rikala, ze nekde cetla, ze psi, co se vali ve smradech postradaji cpavek. Ale ani jedna z nas nikde nevypatrala, k cemu ten cpavek potrebuji :-N Netusis? Ptala jsem se mamky, jestli Sam nekdy po ockovani blinkal a rikala, ze jednou jo. Prave kdyz dostal jinou vakcinu (nejaka se prestala vyrabet, vet zacal brat jinou), ale pak uz nikdy. Ptala ses na ty injekce proti harani? Vase fenky jsou chovne? Larinka posloucha docela solidne (co jsem si na pomery westiku vsimla). Ona se boji velkych psu a je pred cizimi psy dost opatrna. Takze chodi po polnich cestach bez voditka, ale drzi se max. 5 m od nas. Ale pejsany, co zna, ma rada a rada je vidi, to k nim hned utika. U ni je to ale asi i deprivace (nepochazi zrovna z pekneho standardniho chovu, navzdory tomu, ze je naprosto zdrava a hezka). Zato Sam je samorost :-D Jak vidi psa, zapomene na nas a vali jako lokomotiva. Musime ho uvazat, jakmile nejakyho psa vidime a to je pak urazeny, ze za tim psem nesmi. On vubec nevaha se porvat, takze i proto. Mozna ve dvojici se ti psi (kluci) chovaji jinak. Kdyz jde Lara se Samem, tak je takova orazenejsi a Sam se vic predvadi. Jinak vencivame jeste s Paschou, to je kastrovany pejsek a s tim si paradoxne dovoluji daleko vic.
Odpovědět
tak to jsem zatím měla tu čest jen s psíkama, co se rádi vyválejí :-) Vakcínu dostali stejnou jako loni, jsem se dívala do průkazky a dle samolepek by měla být ta samá, ale neptala jsem se, jestli je to jiná než dřív. Bůhví co za tím je, že zvraceli :-| Fenky mých rodičů jsou s PP, ale uchovněná je jen Lilly, Matilda ještě nebyla na popisném svodu, na ten se chystáme příští rok v červnu do Prostějova. Předtím chci zajet ještě na nějakou výstavu, ale o štěňatech zatím neuvažujem. Mati se hárala jen jednou a vše proběhlo v pohodě, falešnou březost neměla, na tu trpí Lilly, ale drží ji to tak týden a pak je zase dobrá. Obě jsou taky pěkně oražené a drzé, nemají pocit že by jim cizí pes mohl ublížit :-) takže bez vodítka ani ránu, jen v lese je občas pouští na volno. Jsou hodně fixované na mýho taťky, spí s nim v posteli, poslouchají ho víc než mamku. Prostě je to pro ně hlavní páneček ;-) tak to je pěkné, že máte občas Lara tolik kamarádů na venčení :-) naši kluci jsou zas až moc kamarádští, někdy bych uvítala, aby měli větší respekt k velkým psům, ale to asi přijde, až po nich nějaký větší vyjede...jinak nevím Chodili jsme asi půl roku na cvičák na základní povely, jakš takš je zvládnou, ale hlavně se tak mohli pořádně vyřádit s ostatníma pejskama různých ras a to je na tom asi bavilo nejvíc. Teď co mám malou už cvičák nestíhám |-| ale snad v létě zase někdy zajdem.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?