Zmizení koťat

Prosím o radu..v pátek mi porodila kočka 4 koťata o které se vzorně starala. Dnes ráno ještě byli ve svém koši a odpoledne byli pryč. Kočka s chová jak kdyby žádné koťata neměla. Leží na rohožce a je naprosto spokojená. Nikam nechodí. Nejdříve jsme myslela, že je někam přenesla ale dnes večer s ní ležel na schodech cizí kocour. Myslíte, že je mohl sežrat?
Odpovědět
Profilova fotka
@aneta15 :( Bohužel, stává se to. Kocour malé sežere, aby pak mohl znovu kočku oplodnit...ale třeba je opravdu někam přenesla, zkoušela jste je hledat? Mrzí mě to :(
Odpovědět
Profilova fotka
@aneta15 někdy je sežere i kočka.Pokud to byla první koťata,stává se,že je nechce.Další vrh je pak ok.Nebo je opravdu jen přenesla,pokud to doteď neudělala.Chrání je,v místě porodu jepro zvířata cítit puch krve,tak aby ji je jiná šelma nezabila.
Odpovědět
@kotla Celé odpoledne jí sleduju, po koťatech ani stopa. A ona chrápe přede dveřmi. Musím vymyslet nějaké vysvětlení pro děti ty to určitě obrečí.
Odpovědět
@benjik jj jsou to její první koťata, včera mi jedno přinesla domů. Mám ted výčitky, že se třeba něčeho bála. Ach jo :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@aneta15 Tak pokud jsou děti malé, tak jim třeba řekni, že si je vzala jiná kočička na starost a ta vaše si je pak zase k sobě vezme (to se jí zase narodí jiná)..anebo pravdu, ale to určitě obrečí :(
Odpovědět
@kotla Dcerce je už 8 té jen tak něco nenapovídám :-( Nechám jí vykastrovat, stačilo mi to jednou
Odpovědět
Profilova fotka
@aneta15 Mrzí mě to..tohle jsou situace, kdy je člověku smutno a ještě se musí potýkat s tím, jak to těm dětem říct, což je nejhorší :(...pokud chcete koťátka, určitě ještě tento rok budou. Vykastrovat ji můžete kdykoliv, opakovat by se to snad nemělo..
Odpovědět
Profilova fotka
Když jsem byla malá, měli jsme kočku Mínu. Byla to obyčejná zrzavá čičina. Koťata měla asi 4krát .. Ale pokaždé je odtahala a přestala se starat! Takže opakovat by se to nemělo, ale klidně může. Bylo mi taky kolem 6-10 let a pokaždé jsem to obrečela, ale pravdu mi řekli, pamatuji se, že naposledy i na pohledu do ŠvP.
Odpovědět
Profilova fotka
@aneta15 výčitky neměj,je to jejich instinkt-s tím nic neuděláš.A dceři řekni pravdu,že koťata byla slabá a že je to prostě běh života.Pochopí to,obrečí,ale pochopí.Našim říkáme pravdu v tomto odmala,nejstarší bude 7.Pár slziček ukápne,proběhne pár otázek,ale jinak ok.
Odpovědět
Profilova fotka
Nemnožit, vykastrovat, dětem nelhat.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 letech
Dobry den. Mam dotaz: Muze novy nevykastrovany kocour sezrat nebo zabit 5 tydenni kote, kdyz prisel do rodiny kde mame 2 vykastrovane kocoury. Tedy zadnou kocku? Dekuji.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?