Bodové osvětlení

Zdravím vás, mám dotaz. Momentálně řešíme elektřinu a osvětlení. Osvětlení bude bodové led podhledové a to všude. Udělal jsem nákres jak bych si představoval bodové osvětlení umístění viz. foto. Chtěl jsem se zeptat zda osvětlení bude dostačující s výkonem 12w na bodovku + 2 větší světla v obývacím pokoji o výkonu 24w. Chodbu a ložnici bych dal menší. Co si myslíte vy ?
Odpovědět
@peterick 12W na bodovku v tvém případě je strašně moc a budeš to mít všude strašně přepálené. V přepočtu budeš v 12-ti metrovém pokoji svítit cca 500W klasické žárovky = cca 6000lm. V ložnici, která má 14m máš 720W.... Bude to nepříjemné pocitově. Moje osobní zkušenost - do své pracovny 12m2, ve které něco vyrábím jsem si dala panel 3800lm (cca 32W, ale nechci kecat, ptž od něj nemůžu najít krabici). Nechala jsem ho svítit na max. - studené pracovní světlo a pokaždé po cca 30-ti minutách mě začala bolet hlava. A nebyla jsem jediná, které to tak dělalo. Pak jsem ho musela stáhnout na cca 60% a všechno je v pořádku. Takže světlo tě strašně ovlivní, ani si to nemusíš uvědomovat. Osobně bych ještě zapřemýšlela nad těma bodovkama. Pokud už něco zapouštíš do sádrokartonu, tak by to mělo mít vyměnitelný zdroj. Což ty co chceš použít nesplňují. Pokud ale trváš na bodovkách, tak se radši podívej na klasické, kde vyměníš jen žárovku. Nebo pak druhá možnost, že si jich minimálně 10 koupíš do zásoby. Protože pokud se v takové velikosti a barvě vyrábí teď, tak za 2-5 let už nemusí a bude to vypadat blbě, když ji vyměníš za jiný typ.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud to opravdu budou bodovky, tak potěš pánbůh. Já doporučuji rozptýlené světlo a ne pruhy světla a stínu. Jinak mám v "obýváku" 9x24W na pět vypínačů + mnoho dalších slabších (většinou skrytých pásků). Pokud bych všechny hlavní pustil, tak je do dost světla, ale používají se pouze v kuchyni a jídelně a občas nad stolem u gauče a i tam výjimečně oba okruhy. U každého z nich jde zvolit teplá, studená nebo obě barvy. Protože jsou přisazené, je možné je kdykoliv vyměnit za jiné.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?