Jakou máte velikost hlavního jističe?

Profilova fotka
Jakou máte prosím velikost hlavního jističe když máte vše na elektriku? Topení el. kabely, ohřev vody, standartní spotřebiče? Na eonu máme rezervovaný 3x25A a podle elektrikářů to máme raději zvýšit na 3x32B. Jaký bude potom rozdíl v paušální platbě? Moc díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zlucie mám kotel 9Kw a hlavní jistič 25A rozdíl na 32A je o 100kč měsíčně víc za poplatek na jistič. Záleží koli vám "berou " ty kabely ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 Děkuji, protože jsme potřebovali proud co nejdříve máme ten rezervovaný 25A. Tak uvidíme časem, asi jak se začne topit jestli to bude stačit.
Odpovědět
Profilova fotka
@zlucie jojo také sem to tak řešil, když bude vypadávat, tak navýšíte :-)
Odpovědět
Jen pro jistotu upozorňuji, nezapomenout naddimenzovat i kabel přípojky aby se počítalo s tím že může být jistič 32A! Ale to je asi samozřejmé.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 letech
Pokud v tom náhodou budete tápat jako já, tak tady je jak vypočítat hodnotu https://www.super-bydleni.cz/vypocet-... Je to tady starší téma, ale když jsem se sem dostala já, tak se sem možná dostane i někdo další
Odpovědět
Profilova fotka
@alitero Takhle se to nedá počítat, chybí souběhy .... Asi je nejlepší to nechat odborníkům, nebo se spolehnout na nejběžnější praxi a vzít 3x25A.
Odpovědět
to co mas musi staciť
Odpovědět
My máme 3x50A, ale kvůli elektrokotlu, co má 24kW (35A z každé fáze), jinak by měl stačit 3x25 - 3x32A pro běžnou stavbu. Ono chce napsat, co máte za eketro vytápění, např 9kW je 3kW z každé fáze a to je na hlavní 3x32A (3x20A základ + připočtěte proud co by bralo vytápění)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?