Minimum zásuvek a kabelů u pracovního stolu

Dobrý den, řeším to, co řada jiných lidí. Jak nemít ve zdi dvacet zásuvek a na zemi padesát kabelů u stolu s PC. Moje idea je něco jako jedna zásuvka ve zdi (plus jedna HDMI, síťová...), od napájecí zásuvky povede kabel k prodlužce přichycené pod deskou stolu, z ní vše dál. Nemáte to tak někdo nebo nemáte jiný tip?
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt Zdravím, za stolem mám jeden pětirámeček a ten obsahuje 4 zásuvky a v jednom rámečku dvě datovky. Nevím na co HDMI.. pro další potřeby mám v pokoji různě na stěnách tři zásvuky.
Odpovědět
@slamer To je na propojeni s TV/monitorem na zdi, hodne casto to delame...
Odpovědět
@bayt Ahoj, riešil dom niečo podobné milión káblov pod stolom... Mne sa osvedčilo dat predlžovacku zo spodnej strany stola pripojiť tam monitory, dokovaciu stanicu pre notebook, lampička a ešte napájanie pre stôl (mám polohovateľný). Následne som si kúpil organizer na káble (AlzaPower VelcroStrap+ Roll 5 m čierna), nastrihal na 10 cm kusy a postupne som tou stahovacou páskou dal dokopy káble a hotovo. Sieťový kábel a kábel od predlzovacky som znova prichytil stahovacou páskou o nohu stola. Ešte par rad, 5m mi bolo malo 😄. Tiež ešte nemám poriesene uchytenie káblov pod stolom, tam si plánujem kúpiť asi niečo ako AlzaErgo CMT110 čierny, niečo podobné nájdeš aj v ikei a ďalších eshopoch. Do toho môžeš umiestniť predlzovacku a ďalšie káble. Ak som správne pochopil, ze by si chcel mať hdmi priamo v podobe zasuvky, tak som k tomu dosť skepticky. Ak by bol kábel od hdmi umiestnený v nejakom krku, tak za mňa je toto lepšie riešenie. A prego nie hdmi ako zásuvka? Ja mam napríklad monitory pripojené pomocou displayportu, štandardy káblov sa tiež časom menia. Prikladám par fotiek pre predstavu, dúfam, že ti to pomôže.
Odpovědět
@pepco2 Hele fakt dekuju za tipy! Bych ti poslala cokoladu, kdyby to slo 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt na propojení PC s TV se vytváří domácí síť..novější tv by to měla umět číst 😄 V pc mám ve sdílene složce na sítí třeba filmy. V tv si najdu domácí síť a normálně přehraju z pc. V této situaci musí být ale pc zaplý.. jinak pro domácí síť a uložiště se používá NAS.
Odpovědět
@slamer No ale to je blbe pouzitelny na fakt narocny hry...
Odpovědět
Väčšina TV aj starých už podporuje dlna mono si myslel toto. Ono to umožňuje stravovať do siete a TV to len viacmenej zobrazuje. Ale toto je fajn na filmy ale nie na hry. Pri hrách potrebuješ co najnižšiu odozvu. A kúpiť si napr 120Hz TV, to je uz cenovo niekde inde.... NAS je fajn a ak si vyberieš správny typ (napr synology ds 218+ s intel cpu) rozbehas tam napr aj docker a dlna apka tam je by default, ďalej tam rozbehnes nahrávanie z kamier a zálohu dat, alebo zálohu fotiek z telefónu. Ale tato tema je o káblov a ich organizovaní. Na každom lepšom eshope s pc človek nájde sekciu s organizáciou káblov, akurát to človek úplne nemusí vedieť ako sa to dá použiť a aký presne typ.
Odpovědět
Jen dodám, že pod desku stolu lze namontovat kabelový kanál, do kterého lze veškeré kabely i s prodlužkou a dalším napájecím adaptérem schovat. Já mám výklopný kabelový kanál Fold. Když toto zkusíte hledat, naleznete další inspiraci a možnosti 🙂 Je to opravdu šikovná věc.
Odpovědět
Já bych tedy doporučil zbavit se co nejvíce prodlužovaček a co nejvíce spotřebičů dávat napřímo.
Odpovědět
Profilova fotka
Mám také jedno doporučení - prodlužovačka by měla mít ochranu proti přepětí - stačí jedna na 5 i více metrů kabelu.
Odpovědět
@davex a proc? mame ted prepetovou prodluzku a super
Odpovědět
@bayt To Vám řekne každý hasič. Pokud už musí být prodlužovačka, tak alespoň dohlédnou, aby nikde nebyla poškozená, nebo trvale stlačená a pravidelně ji kontrolovat. Ony ty jističe a chrániče doma jsou fajn, ale nejsou úplně samospasné 🙂 Riziko tady je, sice malé, ale pokud mám možnost, prodlužovačkám bych se vyhnul.
Odpovědět
Článek se načítá
@davex souhlasím už jsem byl u několika požáru způsobených prodlužkou. Problém je že většina prodlozovacek se dělá z drátu 0.75mm² i menších a když to dáte to zásuvky jištěné 16A jističem tak v případě zkratu tím drátkem nedokáže projít tolik proudu aby to jistič vyhodilo. A v inkriminovaném místě vzniká oblouk nebo se jinak zahřívá až vznikne požár. Je to běžná Příčina požáru. A to že je přepěťová to vůbec nepomůže ve výsledku nepomůže ani proti přepětí třeba při bouřce to je jen reklama. Kdo chce mít jistotu a ochranu před požárem tak jsou obloukové ochrany které rozpoznají právě takový malý zkrat ale jsou děsně drahé.
Odpovědět
Profilova fotka
@edison101 No tak u mě přepěťovky (všechny tři - rozvodnice + prodlužka) zafungovaly dobře, asi záleží, jak daleko a s jakou intenzitou to uhodí, reklama to není.
Odpovědět
@radim2015 ano musíte mít všechny 3 stupně a pak to ty slabe blesky zvládne a to tu prodlužkou musíte mít kvalitní ne koupenou v marketu za pár Kč. A jde o to ještě zda je to přímý úder nebo jen indukce. A zda přepětí šlo vůbec k vám do domu. Třeba mi máme vedle domu sloup do kterého často praská je to taká křižovatka odkud jdou dráty 3 směry zároveň je na něm i přepěťovka ale přepětí jde vždy jedním směrem a vypálí to elektřinu jen v domech na jedné ulici a to tam byl servis tv atd. A taky měl ochrany a někdy to pomohlo někdy den. A třeba u bývalé ve vesnici uderil do stromu a buď se odrazil nebo bratříček zapálil vedlejší RD a při úderu přišlo asi 40 domu o veškere elektrospotřebiče a to vím že se hodně řešilo protože lidi si stěžovali že investovali do ochran a stejně to nepomohlo. To jen tak k přepěťovkam ale mít v domě jen prodlužkou nebo takovou prepetovku do zásuvky je zbytečně.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?