Výměna jističe za vyšší, co musíme všechno zařídit?

Profilova fotka
Co musím všechno zařídit, když potřebuju vyměnit jistič v panelovém bytě za vyšší.. Máme 20 A a potřebujeme vyšší, aby nam to utáhlo spotřebiče v kuchyni.. Děkuju za odpovědi.
Odpovědět
@allinka12 dle mého názoru požádat dodavatele elektřiny, mají na to přímo formulář.
Odpovědět
Profilova fotka
@allinka12 my máme elektřinu od ČEZ a vyřizoval nám to elektrikář, ale co vím, tak tam zašel a oni mu dali nějaký formulář, ten jsme museli podepsat, pak myslím něco i zaplatit a dostali jsme novou smlouvu...ale bohužel už ti neřeknu, jestli to placení bylo kvůli tomu navýšení, nebo proto, že jsme přesouvali z domu na plot :-/
Odpovědět
Profilova fotka
aha, děkuju...
Odpovědět
@allinka12 .... za navýšení o jednu améru se platí 500 Kč, takže jestli to potřebujete dostat na jistič 25A, pak budete platit 2.500 Kč ... na stránkách čezu bude určitě někde formulář žádosti o navýšení hodnoty rezervovaného příkonu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@allinka12 nejdřív bych si zjistil zda máte nadimenzovaný kabel, zda vám to majitel domu povolí ( kvůli zatížení sítě) pak se zažádá o rozplombování, jistič vymění, vyplní příhláška, udělá revize, přihláčka orazítkuje revizním technikem a donese se na pobočku ČEZu a nahlásí tak zaplombování.
Odpovědět
Profilova fotka
@lucijeje - no já teda nevím, ale kalkulačka ČEZu mi zvýšení ze 16A na 25A kalkuluje na 1800,- Kč, tzn. 200,- Kč za 1A.
Odpovědět
Profilova fotka
@lucijeje @zmrz_lina 500kč/A se platí při novém připojení
Odpovědět
@zmrz_lina @petrsv1000 ... tak se omlouvám za mistifikaci :-x ... já mám zkušenost jen s novýma přípojkama ;-) ... tím líp, že je to míň 8-) @allinka12
Odpovědět
Profilova fotka
@lucijeje to já taky ;-) zda se platí navýšení netuším, při nové přípojce to je těch 500kč/A
Odpovědět
Profilova fotka
@lucijeje, @petrsv1000 - v pohodě :-) Při zvyšování již stávajícího připojení je to 200,- Kč za 1A - teda pokud má ČEZ v pořádku kalkulačku :) Trochu se mi zjištěním, že je to "jen" 200,-Kč ulevilo, protože při rekonstrukci budeme muset asi kvůli nové kuchyni a plánovanému zakoupení sušičky zvýšit z 16A, pravděpodobně na 25A (i když možná by stačilo 20A? nevím) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina máte 3fáz jistič nebo 1fáz ?
Odpovědět
Profilova fotka
máme jednofáz..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@petrsv1000 - jednofáz., v paneláku je zaveden plyn, takže je jen jednofázová el. a i když jsem uvažovala o zavedení třífáze do bytu, ty náklady na zřízení by byly hrozně vysoké.
Odpovědět
Profilova fotka
@allinka12 @zmrz_lina tak pak záleží jak tam je silnej kabel aby navýšení "utáhl " 16A je fakt málo, záleží jak moc používáte spotřebiče dohromady, pak by nemusel stačit ani ten 20A. 25A už by mělo být dostačující ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 - kabel v bytě nebo od bytu k centrálnímu rozvodu? Protože v rámci rekonstrukce bude elektřina v bytě udělaná úplně nově, takže tam se to přizpůsobí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina kabel z jističe na chodbě do bytového rozvaděče ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
Je to rozdělené: 500kč za jednu třífázovou ampéru 200kč za jednu jednofázovou ampéru
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
nedalo mi to a musím přidat příspěvek :) potřebuji v bytě v centru Prahy - tedy hned za rohem PRE vyměnit jistič z 20A na 25A nevim, jak se to píše, snad to mám dobře... došla jsem na PRE, kde jsem musela na místě uhradit poplatek 1000; Kč za navýšení, pak mi dali telefon na "nějaké , možná i jejich elektrikáře" a ti mi po telefonu řekli, že do druhého dne mám expres službu za 3000; Kč, jinak až se mi ozvou za 1490; Kč. Za dva dny zavolal pán, který mi řekl, že mě výměna a revize vlastní práce vyjde na 2500; Kč BEZ DPH......tak nevim.....je to Kocourkov, nebo pán je vtipálek, nebo že by PRE byla špatně informována o ceně svých služeb ?
Odpovědět
@micima obavam se, ze technici nejsou zamestnanci PRE, ale nasmlouvane firmy. Take jsme to tak meli, zamestnanec PRE nas nakontaktoval na jinou firmu, ktera nam vse zrealizovala.
Odpovědět
Profilova fotka
@micima pochybuji, že by ho za 1500kč někdo vyměnil... těch 2,5tis je optimální... Najímají si na to firmy, stejně tak sis ji mohla sehnat sama ;-)
Odpovědět
Na stránkách PREdistribuce je kompletní seznam všech firem, které tuto činnost provádí. Výměnu jističe může provádět pouze takový revizní technik, který má smlouvu s PRE o provádění těchto prací. Takže je možné si jich pár obvolat a zjistit, jak se ceny pohybují a najít si takovou, která nejlépe vyhovuje.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@marie5632 Reklamní manažerka? Jste trapná.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?